blog sözlük mektup arkadaşlığı


 • 31.03.2018 tarihli güncel başlık:

  blog sözlük ailesinin daimi ve harika olacağına inandığım fakat kendimin daimi olamamamdan kaynaklı uzun süre devam etmeyen etkinliğidir. mektup arkadaşlığı (ilk başlarda kardeşlik dedik ama olay bazı bazı bunu aşınca arkadaşlık demek daha mantılı geldi), yazarlarımız arasında hoş bir muhabbetin oluşmasını ve mektup adı verilen gizemli büyünün bizler tarafından da varlığının devam ettirilmesini amaçlanmaktadır.

  - peki işleyiş nasıl olacak?
  • katılmak dileyen dostlarımız, en yakın ptt şubesini (şubeye gelir ve oradan alırsınız, böylece adres bilginiz gizli kalır. ama gizliliğe gerek yok derseniz adresini de paylaşabilirsiniz) adamkarga'ya özel mesaj olarak iletecek. (eskiden gönderen dostlar katılmak diliyorlarsa yeniden bilgilerini paylaşsın lütfen) :)
  • ardından gelen adresler arasından rastgele eşleşmeler yapılarak, mektup iletmeniz gereken adres sizinle paylaşılacak.
  • mektubun ulaşıp ulaşmadığına dair bilgiyi bizimle paylaşmanızı rica edeceğiz ki, mektubunu ulaştırıp görevi başarıyla tamamlayan dostumuza yeni bir adres verebilelim.
  • ikinci bir mektup arkadaşı, ilk mektubunuzun ulaşma bilgisinin ardından sizinle paylaşılacak lakin siz dilerseniz ilk mektup arkadaşınızla elbette dilediğiniz kadar mektuplaşabilirsiniz :)

  not: isleyiş olarak halihazırda var olan bazı sistemlere benziyor olsa da, kendi içimizde hoş bir etkinlik olabilmesini diliyoruz. katılım ve paylaşımlarınızı heyecanla bekliyoruz ^^