engelleme seçenekleriadamkarga kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


adamkarga kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


adamkarga kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


mod blog yazarı 1kohannesburg! (3618)
1272· 9· 2· 1· bugün
hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir. 2009'den beridir blog yazar. çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır.
...devamını oku
hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir. 2009'den beridir blog yazar. çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır.
bloga gider
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • ismini hak etme derdindeki öykü

  annemin "saçmalıklarla dolu ya bu ay oğlum, neresini okunacaamış bunun?" diye yorumladığı, yirmi öyküden oluşan, benim için hatıra niteliği taşıyan öykü kitabıdır.

  güzel temennilerde bulunan herkese çok ama çok teşekkür ederim.*
 • ohen

  Her üye kendi isteğiyle üyeliğini uçurabiliyor ayarlardan. Kendisi, kendi isteğiyle üyeliğini uçurmuştur. Olanlar sözlük yönetimi kontrolünde değil tamamen şahsın kendi isteğiyle gerçekleşmiştir.
 • kajra vaveyla

  Ayetleri kaynakları ile yazmış olsa da sonlarına kendince ifadeler ekleyerek olmayan yargılar sunmuştur. (örneğin bir ayette peygamberin evliliğine izin verilen amca kızı, dayı kızı gibi evlilikte sakınca olmayan kişiler için sonrasında peygambere ensest ilişki izni verilmiş burada yorumunu yapmıştır.)

  Benim gibi düşünmek zorunda değil kimse fakat saygı kavramı var olmak zorunda. Bu sözlükte benim fikrimi paylaşmayan yüzbinlerce entry var ve hiç birisine karşı böyle bir tavır sergilemedim, sergilemem de. Buradaki varlık amacım moderatörlük ve sadece bunun gerektirdiği şeyleri yapıyorum. Sözlükte sadece işimi yapıyor ve sessiz sakin dolaşıyorum. Aksine kanıt olabilecek bir hal ve tavrım yoktur. İlk kez bir üyeliğe son veriyorum. Bunu da bilinçli bir okuma ile gerçekleştirdim. Hiç kimseyi özel mesaj ile sözde kendi doğruma yöneltme, yukarıdaki bir entrynin tabiri ile tövbe ettirme görevim de yok. Buradaki doğru benim doğrum değil, saygı duyulması gereken bir inanç tüm diğer inançlar gibi. Bendeniz sadece görevimi yaptım.
 • kajra vaveyla

  kuran'da yazan ayetleri yazmakla birlikte, kuran ve İslam diniyle alakası bulunmayan yargıları yazarak provoke amaçlı girdiği entry nedeniyle üyeliğine son verilmiştir. Özgürlük demek hakaret ve iftira anlamına gelmemektedir.
 • celo boluz

  ilk olarak 2016 yılında ocak başında ekmek yapılırken söylediği o yar gelir türküsü ile tanıdığım sesi huzur dolu olan sanatçıdır. son zamanlarda kendisi de yazıp söylemektedir. ilk teklisi, annesinin adını verdiği gülizar'dır.

  kendisiyle gerçekleştirdiğim röportajı da okuyabilirsiniz.
  buradan gider
 • age of empires 2

  ne kadar oynarsam oynayayım habire yenildiğim oyundur. rakip ile güçleriniz hemen hemen denk ise ayrı bir zevki olur. ama benim gibi hep yenilirseniz tadı kaçıyor bir süre sonra.