engelleme seçenekleriatom kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


atom kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


atom kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


12· 12· 0· 0· 18 gün önce
Fiziki ve normal tarih sürecinden sonra, (bkz: Einstein) bir zamanlar maddenin en küçük yapı taşı yani (bkz: atom)un parçalanabileceği fikrini öne sürmüştür. Bu muhtemel deneyin yalnızca (şahsi fikir olarak) Uranyum ile yapılabileceğini ...devamını oku
Fiziki ve normal tarih sürecinden sonra, (bkz: Einstein) bir zamanlar maddenin en küçük yapı taşı yani (bkz: atom)un parçalanabileceği fikrini öne sürmüştür. Bu muhtemel deneyin yalnızca (şahsi fikir olarak) Uranyum ile yapılabileceğini öngörmüştür. bileşen Yapısı olarak en fazla proton ve elektron sayısına sahip olan Uranyum (U-238) atomunun kapasitesini tamamen artırarak daha çok nötron yüklenilmeye çalışıldığında İse, atomun genişleyip, 2'ye bölündüğü öngörüsünü yapmıştır.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • yalnızlık

  Kalabalıkta yalnız olmak en kötüsüdür, insanın kendine ettiği en büyük işkencelerden biri olarak görüyorum nedense. Çok zor bir histir, başa çıkmak çok zordur insanın mutluluğunu azaltabilir bile, yaşam hevesini kaçırır hayatı zorlaştırır.
  Şiirlerde ve şarkılarda çokça geçer.
 • kerim tekin

  Tam da Bu saatlerde aklıma düşen mükemmel bir ses, akıllara kazınan sözlere ve müziğe sahip (bkz: Kar beyazdır ölüm) adlı şarkısından sonra hayata veda etmesi çok üzücüdür. Şarkısının klibi bile apayrı bir havaya sahiptir.
 • eylül

  Edebiyatta En çok sonbahar mevsimine Methiyeler düzenlenir, melankolinin zirvesini Eylül ayları çeker. Sonbaharın ayrı bir kasveti gibi hissedilmesinin nedeninin bu olduğunu düşünüyorum. Gerek şiir gerek roman gerek şarkı var müziklerde de Sözünü ettiğimiz bu melankoli çokça” sonbahar” mevsimi için kullanılıyor.
 • cinsiyet

  Son yıllarda birkaç sosyolog ve psikoloğun Ve diğer bilim insanlarının - uzmanların üstünde durdukları terim. Cinsiyeti sağlayan olgular, toplumda yerleşen cinsiyet rollerinin irdelenmesini içeren bulgular da deyip tamamlasak yanlış olmaz.
  Er ve Dişi bireyleri tanımlamak için kullanılan hede.
 • güzel sanatlar

  İçine, edebiyat (şiir,yazı vs.) sanat (heykel,resim) müzik ve diğer sanat ve sanat dallarının girdiği alan adı. Göze veya kulağa hitap eden sanatlara denir.
 • uzak doğu mutfağı

  Uzak Doğu mutfağının gözlemlediğim kadarıyla alışılmışın dışında en Farklı özelliği, yemek yeme kültürlerinin bambaşka olması.
  Bu bambaşkalık en çok yemek yeme düzeni, yemeğin nasıl yenildiği, masa düzeni, ve yemek adabı diğer bir tabirle görgü kuralları.
  En çok haşlanmış yemekler tercih ediliyor, balıktan ziyade deniz ürünlerinin neredeyse ayrım yapılmadan hepsinin kullanılması, Farklı şekillerde yapılan ekmekler, yumurtanın her yerde kullanılması, baharatların ve sosların özellikle soya sosunun neredeyse her şeyde kullanılması Farklı bir hava katıyor bana göre.