düşün ki o bunu okuyor

132 entry daha

 • her gereksiz olaydan sonra, bakırköy'e gittim. tüm bankları ezbere biliyorum, tüm o içinden çıkılmaz duyguları. O zamanlar üzerine afiyet güzel vodkalar içtim. Yağmur yağdığında halim yoktu, kapüşonu çektim ama fena ıslandım. Hepsinde yalnızdım, sen galip geldin.

  İnanır mısın, tek başıma oyun oynarken bile güçsüz futbol takımlarını seçiyorum. Bazı alışkanlıklar kolay bırakılmıyor, biliyorsun. Yenilmek gibi.

  Bankların bir kez daha üstünden geçeyim diyorum. Atladığım bir şeyler olmalı.
 • Hadi her şeyi geçtim de bari en sevdiğim şarkıları paylaşmasaydım senle. Şimdi dinleyince aklıma geliyorsun mecburen duvara bakıyorum.
  Bana bir playlist borçlusun oğlum.
 • Baba, ikidir gece uykum kaçtı diye gelip bana saç ekim videoları açtırıyorsun sonra tüm gece rüyamda kel adamlar görüyorum. Her hafta saçını her açıdan çektirip telefon ekranına bakarak düşüncelere dalıyorsun. Telefonumda bir sürü senin kafanın her açıdan çekilmiş fotografı var. Biri albümümü açıp baksa rezillik ya. Hepimizin albümü senle dolu. Pardon, ahenkle dans eden saçlarınla diyecektim. Yeter artık kelini sevdiğim ektir şu saçı da sen de kurtul biz de!
 • 3 yıl önce hayatımda olmamana hamd-ü senalar ederek ayrıldığım şehre, bu gün senin eşin olarak teşrif etmiş bulunuyorum. "Yaşamak, insanın ömrü boyunca kaçmaya çalıştıklarına tek tek yakalanma tecrübesidir" sözü korkunç bir ekoyla yankılanıyor kulaklarımda.

  Tedirginsin. Yıllardır sorun olacağını düşündüğün şeylerin bu gün gerçekten sorun teşkil ettiğini çark etme günü. Taş gibi bir yatak, her yeri dökülen bir banyo ve bu evde geçirilecek 5 koca gün... "Evimizi nasıl buldun?" diye soruşun öyle iç burkucu ki... Güzel diyemiyorum. Seni rahatlatacak en ufak bir şey diyemiyorum hatta. Beni biliyorsun işte. Ağzımda iğreti duracak, güzel desem daha da canın yanacak. "Anlattığın gibi" diyebiliyorum. Yani beklediğim gibi. Bu cevap da sana yetiyor zaten.

  Laneti herkesi sarmış düğünümüzün aziz hatırası olan, şanzelize düğün salonu çekimleri ayarında düğün videomuzun da açılmasıyla bu etnik işkenceye daha fazla katlanamayacağımı anlayarak bize tahsis edilmiş odaya geçiyorum. Gecenin 2'sinde öten horozların geçmişine rahmet okuyarak uzun bir mücadelenin ardından uykuya dalıyorum. 7 yıllık ilişkimizin vesikası olan gece korkularımı bildiğinden olsa gerek gece lambası olmayan bu oda için çareler aramaya kalkıyorsun kendince. Renkli bir poşeti haşır huşur lambaya bağlamaya çalışırken yakalıyorum seni. Poşetin ışığı yeterince kesmediğini görünce üzerine toplu iğneyle bir de kağıt tutturuyorsun. Benim için yapıyorsun, kendince. Uyku sersemliği, hayal kırıklığı ve en önemlisi bastıramadığım buraya ait olmama hissiyle eşekten düşmüş karpuz gibi dağıtıyorum seni oracıkta. Ve böylelikle biz - aynı soyadıyla dahi hayatını birleştirmeyi becerememiş iki insan - takvimden bir gün daha koparıyoruz birlikte. Senin içinde "Ölür müydün sanki sevsen beni" çığlığı, benim içimdeyse kendimi dahi sevemiyor oluşumun insanı taş kesen öfkesi var.

  Bir nebze olsun iyi gelecekse "Gece lambası için teşekkür ederim, yine de".
 • Her şey için teşekkür ederim. Beni geliştirdin gelişmemi sağladın. Beni daha iyi bir insan yaptın. Her şey çoktan bitmesine rağmen ben bazı şeyleri hala devam ettirmeye çalıştım. Ama bu ne kadar doğruydu bilmiyorum. Yanlış bsy mıydı onu da bilmiyorum. Ama bu şekilde artık gitmeyeceğini biliyorum. Bizim hikayemizde buraya kadarmış... Her hikaye mutlu sonla bitmiyor ama ztn bizim hikayemizde bitmedi sadece farklı hikayelerin karakterleri olduk artık. Artık benim de gidip kendi hikayemi yazmamın zamanı geldi. İkimizin hayatında da hep gzl insanlar olur umarım. Kendine iyi bak eski yol arkadaşım.
 • Arkadaş grubumdaki küsen iki arkadaş
  Sizin yüzünüzden arada kalan biz oluyoruz. Aynı ortamda geriliyoruz. Gidin köşede dövüşün niye bizi alet ediyorsunuz. Ucu bize dokunuyor ister istemez üzülüyoruz şurda. Efkarım birikti sığmaz içime...
 • katranı kaynatsan olur mu hiç şeker; cinsi batasıca cinsine çeker.
 • Sitemsiz bir kederle özlüyorum.
  Gelecek ne zaman gelecek. Takriben.
  Anlatımım dilden arınsın isterdim.
  Anlıyor musun.

  Nouvelle vague - in a manner of speaking
 • el değmedik yara mı kaldı? - diye çınlıyordu kulaklarımda. günlerdir, haftalardır, hatta ay olmuştu. ‘’el değmedik yara mı kaldı’’ - diye soruyordu cılız bir kadın sesi zihnimde.
  yüreğimden süzdüğüm kelimeleri bohçasında saklamış, bir bir mermi eyleyip can evimden vurmuştu beni. kağıt kesiğine benziyordu sızısı. liğme liğme olmuştu içim, lakin bırakamıyordum bir vakit ‘’dost’’ diye seslendiğim eli vefakârlığımın hatırına.
  garipti çaresizliğimin izası, herkesin konuşup, kimsenin anlamadığı bir dilde söylenmek gibiydi benimkisi. dil’imden sesi, elimden kalem’i, içimden mor balıklarımdan birini araklamıştı, ben yinede adına güller ekmeye devam ediyordum bahçeme. aptaldım çünkü.
 • Rakı olmasın
  Şarap olmasın
  Madem sen yoksun kafam olmasın
  Gündüz olmasın
  Gece olmasın
  Madem sen yoksun günler akmasın

  Sensiz nasılım bak bana
  Gel de bir çorba yap bana
  Madem öldürdün
  Akbaba olmasın
 • yaklaşık iki yıl önce bordo botlarımı yeni almış, üstüme uzun aynı renk hırkamı giymiştim. bilir misin aldığım yeni şeyleri giyince aşırı mutlu olurum ben. neşeli bir şarkı mırıldanarak üsküdar meydanı’na yürüyordum. tam köşeyi döndüğümde çıkmıştın ya karşıma, aylarca görüşmemiştik ve o gün de konuşamamıştık bile. küçük bir selamlaşma, ardından tebessümlerimiz asılı kalmıştı havada. akabinde farklı yönlere giden adımlar atmıştık.
  o kadar zaman geçti üstünden, ben ne zaman o köşeyi dönsem aklıma geliyorsun. tekrar karşıma çıkmanı tüm aceleciliğime rağmen sabırla bekliyorum. hatta inanmazsın bazen gözlerimi kapatıp açıyorum sanki bir mucize olacakmış ve yanımda belirecekmişsin gibi.
  çok kızıyorum kendime, tüm ayıplı lafları kendime tüketiyorum. fakat bu sinirimin sebebini bulamıyorum. o gün peşinden gelmedim diye mi yoksa umutla o sahnenin tekerrürünü bekliyorum diye mi? bilmiyorum.
 • Yalvariririm bitir bu iskenceyi. Senin icin yaptiklarim yetmedi mi. Daha ne kadar devam edecek. Cok yoruldum, yoruluyorum. Bi dur artik. Doymak bilmiyorsun. Senin yuzunden uc aylik hamile kadinlar gibi geziyorum. Sen mide degil kara bir deliksin.
 • Ey sözlük halkı! Hepinize gülüşünüzün eksik olmadığı bir bayram dilerim. :))
 • herkes aşk acısını paylaşmış ben de sitem paylaşayım.

  ülkenin ruhunu s*ktiniz. sizin yüzünüzden rahat nefes alamıyoruz. televizyonu açıyoruz bıdı bıdı konuşan bir kadının ağzından düşen sansürlü siyasi kelimeler. ekonomi desen zortlamış durumda. istikrar yok, terör almış başını gidiyor, sorumlu kim dediğinde ses çıkaran yok, fazla ses çıkarırsan da terörist veya hain damgası yiyorsun. güzelim ülkenin milli duygularını bitirdiniz. bir genç olarak ümidim kalmadı. çevremde bulunan birçok insan da açıkçası böyle düşünüyor. öldüğünüz günleri görmek dileğiyle.

  not: üstüne alınan alınır, ben yazıyı buraya bıraktım.

 • seni seviyorum
 • eve geldim, yine yorgunum ama monoton bir yorgunluk değil sanırım. bildiğin gibiyim belki bi' fazlası iki eksiği, belki onda birim şu an belki dörtte üç; bildiğim yoldan anlatayım: hasret bir ada ise dört yanım deniz.
  güzel geceler, yarına mutlu uyan.
 • bazen insanın attığı her adım ne kadar uzağa gibi görünsede, kendi içinde, insanın kendi özüne doğru değil midir zaten..
  yaş almadım, yaşlanmadım da belki, lakin büyümek gibi bir şey işte..
  ‘’yediğin içtiğin sana kalsın, bana gördüklerini de anlatma, lakin hissettiklerine şiirler yaz özüm’’ dedim sonra; gülümsedim tabii, aynaya bakmadan üstelik, bir garip işler işte, bir garip gitmeler, kalmalar, dönmeler.. bu büyümek dedikleri felaket bir şey.. hem gözlerimde hüzün, hem dudaklarımda tebessüm işte..

  bir garip.

  bir garip, işte..
  e.t
 • Cok buyuk bir iyilik yaptigini ve herkesin huzurunda sana tesekkur etmek istedigimi bil istiyorum. Oyle bir doktum ki icimi. Anilarim parmaklarimin ucundan her klavye darbemde kelimelere dokuldu, acilarim gozyasi oldu akti gitti. Gogsumdeki agirlik yerini ferah bir bosluga birakti. Azicik uyudugum uykumdan bile mutlu uyandim. Dun aksam oylesine attigin mesaji iyi ki attin. İyi ki varsin."

  Bu bir minnet mesajiydi. Okuyacagini tahmin ve umut ederek yaziyorum. Cunku o guzel insan aramizdan biri.


  Okudu. :)
 • Keşke hiç tanışmasaydık.
 • avuçlarında duran çizgi olmak isterdim, sana o kadar yakın.
132 entry daha
/ 13 »