blog sözlük itiraf

#blog sözlük sırala
/ 134
 • aşırıya kaçan bir kumar bağımlılığım var. elime geçen parayı slota, rulete basıyorum. bunun iyi bir şey olmadığını bilmeme rağmen sanki geleceğimi kumardan kazanacağımı sanıyorum. kaybettiğim zamanlar şakaklarıma yumruk ve yüzüme tokatlar atıyorum. evet atıyorum ama elime birisi para sıkıştırsa yine gidiyorum. geçen ay maaşımın yüzde 80'ni kumarda kaybettim. illet bir şey. annem geçenlerde oğlum gelirken şunu alır mısın dedi, tamam diyemedim. gittim kuyruğumu sıkıştırarak arkadaştan borç istedim. eve getirdim. annem teşekkür edip, kesene bereket diyor. keseme mi bereket? senin oğlun kumar bağımlısı anne onun kesesi sadece kumarın kasasını bereketlendiriyor diyemedim...
  yeneceğime inanıyorum.
  çevremdekiler kumara bağımlı olduğumu bilmiyor. onlar için ben kumara bulaşmayacak nadir insanlardanım. ah be ahali öyle değil işte. benim ki içten içe bir eksiklik. bir bilseler şaşkına dönerler... yanlarına gittiğimde bin tl kaybetmiş olduğumdan habersizler... onların yanında takılırken hepsi maaşının bir bölümünü ortaya koyarken ben diyemiyorum yok. benim yerime hallediyorlar. maaşta veririm diyorum ama sonra aklıma şeytan giriyor, o borcu verene kadar kumara bas kazanırsan borçlarını verir, cebine de harçlık yaparsın diyor. kazanıyorum ve cebime harçlık yapıyorum ama inanın bedavadan gelen para yine kumara dökülüyor. Of, zor bir durum... ama inanıyorum. başaracağım...
 • son 2.5 ayım o kadar, o kadar ve bir daha o kadar sıkıcı geçiyor ki.. yalnızlığımın bayağı bayağı dibine vurdum. hatta "demir attım yalnızlığa" resmen..
  duvarlarla da aramız bozuldu, gökyüzüm zaten hep karanlık. bir de bunun üzerine nadiren konuştuğum arkadaşlarım bahçelerinde çiçek açtıranları gözüme gözüme sokmasınlar mı? kardeşlerim tamam hep mutlu olun diye dua ediyorum da yani sizde fazla olmayın şimdi..
  hayır durumlar böyle oldukça "arabesk kadın" lakabımı kendimle özdeşleştiriyorum.. of of...
 • Böyle olmasını istemediğim bir şeyin içerisine sürüklendim... Girdapta çırpındıkça daha da battığımı görüyorum, belki de kendi kişiliğimi yadsıyorum. İhtiyacım olan birkaç günlük kuvvetli bir irade...

  Edit: oh be, bitti!
 • çook mutluyum valla, bugün benim günüm olduuuu!
 • gerçekten üzülüyorum.. sanki bir ucubeymişim ya da konuşulmaya dahi değmeyen insan müsveddesiymişim gibi, konuşmak istediğim ya da yazdığım kim varsa umursamadan devam ediyor. görüldü de kalıyorum. bir tane bile arkadaşım kalmadı, konuştuğum kimse yok. flörtü geçin senelerdir aramızdan su sızmayan arkadaşlarım bile yazmıyor, yazınca da görüldü atıyorlar. üzülüyorum, çok.. ben hep insanları mutlu etmeye çalışıyorum ama bir mesajla ama bir söz ile ama yaptığım bir şeyler ile ama kimse beni umursamıyor. demiyorlar ki "ulan bu kız zaten bok batağında, halini görüyoruz, biliyoruz bir yazalım.." git gide insanlardan uzaklaşıyorum onlar beni umursamadıkça. iletişim, yardım uğruna boşuna kendimi heder ediyorum galiba. boşuna bu bölümü okuyorum. gram umru etmiyorum kimsenin, vay anasını.. bu düzen böyle gittikçe benim ne sabrım, ne gücüm, ne de hevesimden eser kalıyor..


  edit: "sanki bir ucubeymişim ya da konuşulmaya dahi değmeyen insan müsveddesiymişim gibi, konuşmak istediğim ya da yazdığım kim varsa umursamadan devam ediyor." öyleymişim, teşekkürler :)
 • rüyamda sözlükten uçuruluyordum. o blog sözlük airlines sözünü görmeden uyandım ahahah
 • Akşam yemeğinde karnabahar pişirdim buharda, ama kısmen babama bıraktığım için pişmanım. Çünkü tam ayarını tutturamamış adamcağız. Pişmiş gibi duruyor ama hala hafif sertti. Üstüne bir de fazla sarımsaklı yoğurt hazırladım. Ve işten geldiğim için uyudum istemsizce. Kalktım duş aldım, hatta rooibos çayı içtim. Böyle bir mal gibi hissediyorum tabiri caizse. Kafalar ayrı güzel. Gidip kitap okuyacağım yatmadan üstelik.
 • itiraf sayfaları bir hayli arttı artık ilkokul işine dönmeye başladı
 • Sözlük ortamını çok seviyorum
 • Bir süre ben yokum arkadaşlar. 25 ocakta geri dönerim.

  Birbirinize iyi davranın, koocaman sevgiler ;))
 • blog sözlük'e son 1 aydır sardığıma göre, yine kendi içime çekildiğim dönemlere geldik demektir sözlük. potansiyel duygusal depresif ponçik arif için tehlike sinyalleri çalmaktadır. Çok şükür ki bu sefer belli bir gelir kaynağım var. Eğitimime ve genel yapıma hiç uymasa da...
 • Bazen mod'ların beğenmediğim entarilerini eksilemek istiyorum ama kimin eksilediğini görme yetkilerinin olup olmadığını bilmediğimden vazgeçiyorum.
 • 00000
 • Bir hitit duasına denk geldim. Dua değil de bana göre biraz yaşam felsefesi aşılayan bir yazı gibi daha çok. Şuraya da bırakayım:

  --- spoiler ---
  Tanrım,
  Beni yavaşlat.
  Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir…
  Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele…
  Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin
  sükunetini ver.
  Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belleğimde yaşayan akarsuların
  melodisiyle yıka, götür.
  Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol…
  Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret; bir çiçeğe bakmak için
  yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı, güzel bir
  kitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi, hülyalara
  dalabilmeyi öğret…
  Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat.
  Hatırlat ki yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı
  arttırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim…
  Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla.
  Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi
  büyümesine bağlıdır…
  Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine
  doğru göndermeme yardım et.
  Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı
  olarak yükseleyim.
  Ve hepsinden önemlisi…
  Tanrım,
  Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret,
  Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır,
  İkisi arasındaki farkı bilmek için akıl ve
  Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak dostlar ver…
  --- spoiler ---
 • bir tünelin içinden geçmek değil düpedüz tren rayının altında eziliyorum. bunu hissetmek hiç hoş değil. istemediğim yerdeyim!

  (bkz: absence)
 • şiire ara veriyorum. şairlik, şimdilik buraya kadar.
 • üzüldüm lan. hayatımda hiç 3 abonem olmamıştı. biri gitti. 2 kaldı. kimdin, neden gittin? geri dön lan, parası neyse veririz.
 • youtube'da paylaştığım şiirim 9 kez izlendi, vuhu! yaşasın!. hehe. ehe ehe. he. ühü.
 • Tamam. Gelişim, ilerleme, kültür ve medeniyetin izini süreceğim (bkz: swh)

  (bkz: ekşiden gelenler)
 • 2021’in ilk entrysi hala girilmemiş. Şaşkınım sözlük. *
  İyi seneler!
/ 134