blog sözlük itiraf

#blog sözlük sırala
/ 151
 • Ben Aslıhan’ı tanıyamıyorum artık
 • Çok yorgun hissediyorum. Yarın doğum günüm diye mi acaba? Sanki yılların yorgunluğu sırtımda.
 • Bu aralar çok şey oluyor hayatımda. Hayırlısı diyelim bakalım.
 • Altı sezon süren bir dizinin yazılabilecek en kötü sonunu yazılmış. Oysa ben dramları sadece filmlerde severdim.
 • öyle bir yerdeyim ki sevgili sözlük; dibi görmeye de çok müsait zirveyi görmeye de.. ve bu ikisi arasıdnaki devasa boşlukta bir yukarı bir aşağı yuvarlanmaktan çok yoruldum. Sanıyorum ki bugünlerde dibe vurmuş olmanın can sıkıntısı var üzerimde. ayrıca seni böyle zamanlarda hatırladığım içinde özür dilerim.

  dilerim her şey yoluna girer ve gerçekten istediğim gibi yaşadığım bir hayat olur. Birtakım sorunlarla sefil bir hayatı geride bırakmanın ve bunun farkında olarak ölmenin korkusu beni yenmek üzere. ışık bir ışık nolur. kendime olan güveni değil ama inancımı geri kazanmam için bir ışık.
 • bu aralar metrodan dolayı olmalı, bazı exlerim mesaj attı.

  artık istemiyorum arkadaşlar, lütfen kişisel algılamayın.

  exten next olmaz kafasına girmiş gibiyim bir süredir. zaten mesele ex olmanız da değil. bilmem ne hanımın muhteşem dönüşümü gibi bir değişim geçirdiğinize eminim.

  onu boşverin de, biri bana evlilik teklif ederek gelmeyecekse, ve o biri, aklımdaki kişi olmayacaksa hiç olmasın.
 • bugün üzgünüm...
 • Yine kalbim acıyor. Hep acıyor.
 • bugünlerde taşikardi gölgem gibi...
 • zaman nasıl da geçiyor, bizi bizden alarak... nasıl da eğreltiyor bakışları ve her şeyleri. "kendime sıkılıyorum, iyice..."
  şimdi ne yapıyorsun çok merak ediyorum mesela, kimin ilesin, neye gülüyor veya neye hüzünleniyorsun. çok merak ediyorum. ben mi? bitiyorum. çekilemiyorum içime, iyice bir yerde kaldım, sessiz ve sakin bir hayat sürüyorum. nereye kadar devam eder böyle? bilmem. her şeyimi bırakıp geldim. kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan bir adam neyi kaybedebilir ki en nihayetinde? sessizlik sarıyor her tarafımı, telaşlıyım.
 • Kafamı çevirdiğimde seni görecekmişim gibi sıkılıyor canım.
 • https://blogsozluk.com/entry/198097

  Bu entaride bahsettiğim sarışın vardı ya.
  Dün akşam beni arabama kadar bıraktı.
  Dün akşamdan beri olabilecek şeyleri düşünüyorum. Sabah bir fotoğraf çektim. Gözlerim parıl parıl parlıyor. Arada kalbim sıkışıyor heyecandan.
  Ona göre çok küçüğüm. Çok.
  Benden daha fazla şey biliyor ilgimi çekebilecek konularda. Zaten ancak benden çok bilen birinden etkilenebilirdim sapyoseksüel olarak.
  Neyse kızlar, öyle işte. Anlatamadım bunu henüz yakın çevremden kimseye.
  Açıkçası biraz sıkıldım olur gibi olup olmayan şeylerden o yüzden kendimi heveslendirmek istemiyorum.
  Biraz da nazar değer korkusu var.
  Neyse.
  Olacağı varsa olur.

  Edit: sarışın iptal arkadaşlar, favlamayın boşuna :)
 • Olmamam gereken bir parkta,özlememem gereken insanı özlerken kendimden tiksinirken buluyorum kendimi.
 • uyumak için şaraba ihtiyaç duyuyor olmaktan sıkıldım.
 • yanına alacağım üç şeyi de boşverip ıssız bir adaya gidesim sonra da gemiyi ateşe veresim var
 • Sayın blogsozluk yazarları, siz bu girdiyi okurken ben muhtemelen yeni bir şeye daha kafayı takmış olacağım. Bu itiraf girdisinde muhtemelen zincirleme itirafa şahit olacaksınız ve yine muhtemelen böylesine denk gelmemiş olacaksınız. Sözlüğün logosuna tıklayarak, rastgele olduğu iddia edilen entryleri okumayı severim ve bunu bazen o kadar abartırım ki sayfa geç yüklenir. (İtiraf içinde itiraf no 1) Yine bu şekilde entry okurken, çok hızlı tıkladığım için girdisinin sadece birkaç kelimesini gördüğüm ve adını hiç göremediğim bir başlığı 1 saniyeden daha kısa görüntülemiş oldum. Sonrasında ilgili başlığa ulaşmak için 198538 burada da bahsetmemiş olduğum arama motorundan arama yaptım. (Nasıl reklam ama) Bulmaya çalıştığım başlığı ararken, sözlükte benden daha eski olan, blog yazarı olan, girdilerinin bir kısmına katıldığım bir yazar arkadaşın bloğundaki bir konuya denk geldim. Konu bir süredir ilgimi çeken bir konu olduğu için açtım ve okudum. Çok bariz birkaç hata vardı ve bu hatalar Türkiyeyi geçtim, konunun kalbinin attığı batı ülkelerinde bile oldukça fazla (%90'dan az olacağını sanmıyorum) yapılan hatalar. Bahsettiğim yazarın iyi niyetli olduğuna inancım tam, herhangi bir ideolojik problemim de yok. Yaklaşık 13 ay önce yayınlanmış olan bu blog yazısını ve içerisindeki hataları ilginç kılan bir diğer husus ise başka entryler/yazılarda, yazarın bu konu ile ilgili olduğu ya da bu konu üzerinden para kazandığını ima ediyor gibi görünüşü. Neyse çok uzatmayayım. Ben bu arkadaşa özel mesaj atıp tamamen iyi niyetimle yanlış olanı düzeltsem mi acaba diye düşünüp olası ihtimalleri mantık süzgecimden geçirirken, oldukça fazla insanla aynı konuyu/hatayı yıllardan beri tartışıyor olmaktan yorulduğumu farkettim. Bunu, blogsozlukteki 1.000 küsür girdimi silmeden önce (İtiraf içinde itiraf no 2) girdilerime göz atanlar fark etmiş olabilir. Bitti mi? Hayır. Sonra konuyla ilgili benzer başlıklara denk geldim ve okdudum. Çoğu girdi benzer şekilde temel mantık hatalarına sahip ve yanlış ifadeden kaynaklı yanlış anlaşılmalara müsait. Bu bahsettiğim başlıklar benim için yıldızlar geçidi gibi. (İtiraf içinde itiraf no 3) Uzun süredir burada gördüğüm, bildiğim, okuduğum ve yazdıklarını beğendiğim kimseler. Hatta birkaç tanesi ile özelden konuşmuşluğumuz da var. Hani milyonlarca kişi çıkıpta elmaya armut derse o saatten sonra o armuttur ya, tam olarak bu mevzudan bahsediyorum. Son olarak vardığım nokta ise, eskiden yaptığım gibi bu konu/konulara dahil olmamak ve kenarda oturup hüzünlü bir şekilde olanı biteni izlemek. Bu okuduklarınız ne itiraz, ne sitem, yalnızca itiraf.
 • Gerçekten çok korkuyorum.
 • Sabahın köründe kimse yokken kahvaltıdan sonra, şarkı eşliğinde, en az yarım saat ağladım. Yüzümü yıkayıp hiçbir şey olmamış gibi kütüphaneye gittim. Güneş battıktan sonra eve döndüm. Yine şarkı dinlerken ağlayasım geldi. Diplerdeyim. Sanırım şarkılarla sorunlarım var. Yersen.
 • seni son gördüğümde ilk gördüğümden daha uzaktık
 • Uykum var ama uyuyamıyorum. Ya ben uyurken cumartesi günü bitiverirse.
/ 151