blog sözlük itiraf

#blog sözlük sırala
/ 124
 • Bazı geceler rüyamda intihar ettiğimi görüyorum. Bilincimi asla kaybetmemeliyim yoksa ben bu kafayla tek celsede tahtalı köyü boylarım.

  (bkz: beyin temelli öğrenim)
  (bkz: beynin işlevi)
 • sonunda tatile çıktımmm! o kadar mutluyum ki.. 6 aydan sonra sonunda evden çıktım sözlükkk! en en sevdiğim yerlerden birine gidiyorum huhuuu :))
  uzun zamandan sonra otobüse bindim, kulaklığımı taktım, müziğimi açtım ve etrafı seyre dalmaya gidiyoreeee :))
  bu sefer bu kafayı toplayacağım inşallahhhh :))
 • artık entry giresim gelmiyor be. yazıcam dediklerimi de yazacak istek kalmadı. başlıyorum yazmaya aman bee yazmasam da olur deyip geri siliyorum. aklıma başka bir şey geliyor yine aynısı.
 • Yemek sepetinde gecenin bir körü iskender arıyorum. İç sesim yeme bu saatte miden fena olucak diyo ama o terayağlı ekmekler, yoğurtlu etler gözümde canlanıyor.

  Tanım: aç yazar
 • Havada aşk kokusu var sevgili sözlük
 • Oblomovdan bile tembelim.
 • [Karma puanı/entry sayısı] oranı nümerik olarak ifade edildiğinde bu değer en düşük olan tek sözlük yazarı benim herhalde bu sözlükte. O kadar çok eksi alıyorum ki.

  Bu değer (+1)'in üstüne çıktığı nadirdir, ki dört yıldır bu sözlükteyim, düşünün.

  Bilmiyorum, benim gibi pozitif, hayatla barışık birine durmadan (bkz: çimdik atmak) hoşlarına gidiyor olmalı.

  Yorumsuz sayın seyirciler. Gençliklerine veriyoruz. Çoğu benim çocuğum yaşında bu eksileyenlerin.
 • Ablamın sabah aç karnına içeyim diye hazırladığı (bkz: zayıflama çayı)'nı ben şimdi içtim sözlük. Duyunca bana çok kızacak :-|

  Kızılmak benim mesleğim olmuş (bkz: swh)

  (bkz: hibiskus)
 • bazen prim diye resmen miras alıyorum . ama mabuk bitiyor nedense.
 • Önceden ne kadar küstahmışım be sözlük. Gün be gün siniyorum, geri çekiliyorum. Eksik ve aciz olduğumu kabulleniyor, savaşmıyorum.

  Başıma vura vura aptal olduğumu sonunda kanıtlamış gibiler.
 • İnsanlıkla it'lik arasında ince bir nüans farkı vardır.

  İnsan olduğumu düşünuyorum, ama ki it değilim.

  Bu aynı zamanda neden 30 senedir yalnız olduğumu da açıklıyor sanırım. Açıklamıyorsa da açıklasın.

  Ben nezaketi açgözlü bir it oluşumdan değil, tamamen insanlığımdan yaparım. Ona farklı anlamlar yükleyenler filmin sonunda hep (bkz: pişman) olurlar.
 • Sevgili sözlük.. yıllar geçti seninle ve buraya zaman zaman yazdım bi şeyler. Şu an sanırım ki uzunca zamanın üzerine çabalarımın meyvelerini topluyorum. Tek sıkıntı meyveler zehirli mi yoksa lezzetli birer armağan mı bilmiyorum. Ortada verdiğim emek karşılığında bir tabak daha önce hiç tatmadığım meyve duruyor. Muhtemelen de tadına bakmam stenecek.. korkuyorum ve ilginç olanı korktuğumu belli etme lüksüm yok. Çünkü bazen bunu saklamanız gerekiyor.
  Emeklerin sonucunda netice meydana gelince tadına varır sanırdım insan. Ama meper emeklerin neticesi yolun daha başıymış. Şimdi o neticeler ve meyvelere en verimli şekilde yaklaşmak için özen göstermek denemek hata yapmak yanılmak lazım. Cesaret lazım...
  Ne kadar ben netim ve mutluyum desem de bilmiyorum. Endişeliyim... bazı şeyleri becerememekten, bu kadar yakınken bütün meyveleri mundar etmekten, doğru yaptığımı bildiğim halde beklenmedik şeylerden...
  Umarum ki ne olacaksa en hayırlısı olur ve umarım ki düşündüğüm gibidir o bir tabak meyve. Eğer öyleyse her birine onları elde etmek için harcadığım emek miktarınca emek harcamaya da hazırım.
  Yeter ki zehir olmasınlar.
 • Annemin sandığın üstüne istiflediği sıkiğne örenbayan antebişi yorgan bantlı malefe köpüme yastık ve minderlerin yanından geçerken "hele bak bilâder sen niyesin?" diye sorasım geliyor.

  (bkz: to be shouted every again)
  (bkz: but trolling has got my sustained job)
  (bkz: kidding yet)
 • İçimde iki insan var gibi sözlük. Resmen kendimle kavga ediyorum.

  "Dışımda bir dünya var zıpzıp gibi küçülen
  İçimde homurtular, inanma diye gülen"

  Ama asla benden duymayacaksınız. Asla boyun eğmeyeceğim kendime, geceleri kâbuslar görsem de. İmanımı tepemde dikilen iblise teslim etmeyeceğim.

  Sadece olayın benim nazarımda ne denli zor olduğunu bir nebze olsun hissedin istiyorum. O yüzden söylüyorum yazıyorum bu lanet itirafı.
 • bu videoyu ezberlemeye çalışıyorum :d
 • Hiçbir zaman sevgi görmedim
  Annem çocukken hep meşguldü bu yüzden şimdi aramızda bir duvar var sanki anlamıyorum aşamıyorum aşamıyoruz

  Babam çok çalışırdı eve gelince yemek yer sonra çok geçmeden ben uyuyakalırdım vakit geçiremezdik şimdi beni sevdiğini söyleyemiyor fakat Ramazan bayramının birinci günü bir kereye mahsus söyledi

  Ablalarım ile aramızda yaş farkı var doğru düzgün özelimizi açamıyoruz birbirimize

  Arkadaşlarım ise hep uzaktı bana hiçbir zaman çok yakın olamadım anlattım bazı şeyleri ama çoğu kez bazı şeyleri gizledim

  Sevgilim desen zaten hiç sorma insan gibi bir ilişkim olmadı ama hayatımda bir kişiye karşı bir şeyler hissettim eğer aşk bu ise aşktan da hayır yok

  Fakat ben varım ben koca bir ben gerçekten kendimi seviyorum insanlar her zaman yanımızda olamayabilir bu yüzden başıma Ne gelirse gelsin kendimi sevmeye devam edeceğim canım kendim iyi ki varsın geç olmadan uyu iyi geceler
 • Doğrusunu isterseniz kapkara bir deliğin, cehennemin tam dibindeyim. Birilerinin bana yardım etmesi gerekiyor.
 • kendime bile çok bahsetmediğim bir hayalim var sözlük. Müzik yapmak istiyorum. Hobi falan da değil baya bir indie rock grubu vokali olmak istiyorum. Fakat ne yazık ki bu sistemde hayatta kalmak için öyle şeyler yetmiyor.
 • hiçbir zaman içim bu kadar öfkeyle dolmamıştı geniş aileme karşı. her şeye susup, saygılı davranan o kızın tahammülü bitti size karşı. şimdi açacağım ağzımı, yumacağım gözümü. bu saatten sonra hiçbir şey asla eskisi gibi olmayacak. ben çekirdek ailemi başarımla yücelteceğim. ve saygıdan yoksun "geniş ailem", ben ileride başarıdan başarıya koşarken sizde beni konuşacaksınız. bu yergileriniz bana muazzam bir güç kattı gelişmem için. sabırla ve zamanla güzel şeyler yapacağım. her zaman annem ve babamı yüceltmek ve önlerinde saygıyla eğilmeleri için, gururlanmaları için çalıştım okudum şimdi bu hırs dörde katlandı sayenizde. teşekkürler.
 • Nasıl birbirimizin acılarına layk atıp geçiyoruz bunu aklım almıyor..insanlar satır satır yazıyor, yazılanlar görünebilir olsa bakamayacagımız acılar var fakat biz okuyup layklayıp geçiyoruz.. bu instagramda, ekşide orda burda hep böyle kitaplarda da tabii..bencil miyiz?! aslında o kişi önemsizleşiyor, bir an anlattıklarından kendimize benzer yanlarını ayrıştırıp kendimizi düşünmeye başlıyoruz..
/ 124