blog sözlük itiraf

#blog sözlük sırala
/ 146
 • Yaşına göre fazla olgun davranışlar sergilemek travma yanıtıymış.

  Peki bu travmalar üst üste gelirken, kendini hayattan izole etmek yeni bir travmaya neden olmaz mı?
 • Bu gece sadece (bkz: düşüneceğim), plan yapacağım sözlük. Bir şeylerin artık yoluna girmesi, rayına oturması gerek.

  Bir aldanış ya da avuntu değil, sağlam temelli bir hayat inşa ediyoruz. Artık radikal kararlar almamın zamanı çoktan geldi de geçiyor bile.

  Bu gece işte bunları düşünüp geleceğe dair in/out'larımı belirleyeceğim..


  .
  .
  (bkz: geleceğe not)
  (bkz: bu da geleceğe dipnotum olsun)


  ___
  Edit. Bir seçim yapmam gerek ve ben (bkz: yaşamayı) seçiyorum da diyebiliriz.

  Evet sözlük, yaşamayı seçtim. Güzel anılarla donatılmayan bir hayat da yaşanmış değildir bana göre.  ___
  Edit2.. Ben (bkz: kitapsız) yaşayamam onu da not düşeyim..
  Ancak (bkz: sosyal medyasız) yaşarım. Hatta telefonsuz bile!!.. (bkz: swh)
 • Evet sözlük, kilo vereceğim.


  Aslında kendim dışında hiçkimse istemiyor kilo vermemi. Ama değişik komplekslerim var.

  Belki uzun bir makale yazsam bu konuyla(bkz: bendeki kilo algısı) ilgili yeridir ama kilo her türlü (bkz: düşmanım) oldu benim.

  Ama mesela geçen yazki kontrolde kan değerlerimin (bkz: sıfırlandığını) ve 2 hafta boyunca iğne yiyeceğimi öğrenince şoka uğramıştım.

  Kronik tiroid hastası olduğumu duyunca ve ilerde kansere dönüşme riski olduğunu duyunca da yine benzer bir şok yaşamıştım. Salya sümük ağladım yaa oysa sorsanız alemin "sağlıklısı" benimdi bana göre.

  Keza kilodan nefret etmek mizacım oldu artık benim. Sadece "ben kendime iyi baktığımı" zannederken bir daha o kan değerlerimin hepsinin dibe çakılı olduğunu görmemek adına bu sefer daha temkinli davranıyorum kilo verme edimlerimi gerçekleştirirken ve..

  Ölümün bazen bu kadar yakınlarda geziniyor olması beni gerçekten hayrete düşürüyor. Hayır, yaşlanıyoruz edebiyatına bağlamayacağım sözlük. Direkt "ölüyoruz!" demek istiyorum...
 • şu an dünya üzerinde nefes alan en güzel kadın olan (bkz: simge sağın)'a olan aşkımdan dolayı uyuyamıyorum sözlük. çıkamıyorum kliplerinden, canlı performanslarından. çok ama çok seviyorum sözlük. imkansız aşka çaren var mı sözlükkoviç?
 • Gerçekten ne kadar ibretlik olayların içinden geçiyoruz sözlük. Böyle böyle olgunlaşacağız, bu olaylara şahit ola ola işte.

  Demek ki diyorum sözlük,

  Büyüklerimizim bize anlatmaya çalıştığı, bizimse kaçtığımız, dinlemekten sıkıldığımız böyle hadiselermiş. Şimdi kendi hikayemizi yaşıyoruz ve bir gün bu yaşananlar "unutulmazlarımız" olacak. Torunlarımıza 20... 50... Baskılarını usanmadan anlatıp duracağız.

  İlla ki somut bir delil gösterecek olursak, Olan şu, mesela..

  Türkiye'nin dört bir yanında karış karış kar yağıyor, akçakale insanı bir damla yağmura namzet. Vallahi ibretlik değil mi sizce de ya?

  ..

  Milli eğitim gün aşırı tatiller veriyor. Ülke geneli karlı olduğu için biz de nasipleniyoruz tatillerden. Ama bu (bkz: tek günlük de olsa) birbiri ardına iki-üç gün devam ediyor. Bu duygunun aynısını sınırda harekât olduğunda ve pandemide de yaşamıştık. Son dakika gelen "yarın tatil" üst yazıları.. Aynı anda mutluluk mutsuzluk sinir hayal kırıklığı.. Korku, ne yapacağını bilememe..

  Harbi kitap falan mı yazayım ben ya. Sırf bu akçakale'de yaşadıklarımı anlatan.. Yazılır mı yazılır yemin ediyorum..
 • (bkz: rekor denemesi):

  Okulların yarın da tatil olduğunu öğrendik sözlük. Şimdi elime aldığım kitabı (bkz: akşam 22.30)'a kadar bırakmayıp, telefonu bu saate kadar uçuş moduna alıp (bkz: minecraft)'ı bitirmeyi deneyeceğim bu akşam.

  Lütfen kitap okumamı (kimse sabote etmesin diye yazıyorum buraya da)... :-|
 • Her ne zaman "bugün ders çalışamadım, yarın çalışayım" dediysem, bilin ki o yarınların hiçbirinde ders çalışmadım.
 • anca bunalımdan çıktım eveetttt....başardım
 • içinden hiç bir şey yapmak gelmiyordu...
 • Bugün küçücük bir tübitak işi sonra full kitap..

  Kahve kavanozunu bitirmemeye çalışmak muradım. Allahım beni tut. Amin.
 • İnsan (bkz: mezarlığı) özler mi ya? Arada bizim köyün mezarlığını özlediğimi fark ediyorum. Çünkü orda benim bütün nesebim yatıyor - tabiri caizse. Bir gün ölürsem beni de oraya gömsünler.

  Tarihi bir mezarlıktır ayrıca. En az 300 yıllık bir geçmişi var ve gittikçe sıklaşıyor ve gittikçe genişliyor.

  Ayrıca bir zamanlar atanmak istediğim (bkz: ayvaz burçkan çok programlı anadolu lisesi) ile sırt sırtalar.

  Ne kadar esrik hadiseler öyle değil mi?
 • Birisi bir yerde hoşnutsuzluk(bkz: şikayet) çıkarıyorsa emin olun o kişinin geçmişinde veya şu an üstesinden gelemediği bir başarısızlığı vardır.

  Örneğin, Futbolda iyi değildir, sürekli birlikte top oynadığı akranlarını günlük hayatta eleştirerek bu başarısızlığını ödünlemeye çalışıyordur.

  Olumsuz insanlar aslında çok iyi oldukları için sürekli kusur buluyor değiller, bu yolla eksik oldukları izlenimini uyandırmama çabası içindeler.
 • İnsanın ülküsü/kavgası ne olursa olsun daima barış ve özgürlükten yana olmalıdır diyor erich fromm.

  Bunlar insanı vahşilikten ve ilkellikten uzak kılan insani değerlerdir. Fakat ne var ki büyük liderler ideolojilerini hayata geçirmek uğruna(bzk: hırslarını) nefret dolu ideolojileri ussallaştırabiliyor, kitleleri bu akıldışılığa inandırabiliyorlarmış.

  Pusulamız daima sevgi ve adalet olmalıdır. İnsan olmanın tözü budur. Diğer her türlü ideoloji insanı medeniyet çizgisinden, dolayısıyle gelişim ve refahtan uzaklaştırır.. Şiddet eşittir geri kalmışlıktır... Diyor erich fromm.

  Edit. Elbette ben de erich fromm gibi düşünuyorum. Aşığım bu adama.

  Edit. Niyeyse fromm'un bir peygamber olduğunu düşünme eğilimindeyim. Bir modern zamanlar peygamberi. Fakat benden bir ermiş olmazdı kesinlikle. Çünkü ben sinirime hakim olamıyorum. En büyük zaafım benim sinirlendiğimde büyük hatalar yapmam. ........ Sonra çok pişman oluyorum ama iş işten geçmiş oluyor.
 • Artık keşke demiyorum çünkü hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını biliyorum.
 • o kadar yalnız kaldım ki. o kadar kimsem yok ki.
  önce terk edildim iki gün sonra iş yerime sevgilisiyle el ele gelen sevgilim tarafından aldatıldığımı öğrendim. daha sonra günlerce ağladım. tek bir arkadaşım dahi yanımda olmadı. ağlamaktan gözümde gözyaşı kalmadı. günlerce yemek yemedim, su içmedim, yataktan hiç çıkmadığım günler oldu. bunların üstünden 2 hafta geçti. biraz daha topladım şükürler olsun ama bazen kafam gidiyor, aynı şu an olduğu gibi ağlıyorum.
  çok seviyordum, hiçbir sıkıntı yoktu çok iyiydik. sarılıp duruyordu, öpüyordu sürekli. sonra bir gün yanıma gelmedi. sonraki gün de terk etti. önce anlamaya çalıştım, ne olduğunu anlatmasını istedim. geleceğimiz yok bizim dedi. iki gün sonra da bir aydır bana arkadaşım diye anlattığı kızla el ele iş yerime geldi. of Allah'ım canım çıkıyor canım. ne yaptım ben ne yaptım? sadece sevdim. annesi oldum ablası oldum, çok iyi davrandım. her an yanında oldum. sadece sevdim sözlük sadece sevdim. sadece öptüm sarıldım. bir saniye bile kötülüğünü düşünmedim. bana " yasını mı tutacaktım?" dedi. yasımı tutmasına gerek yoktu ama aldatmasına da gerek yoktu ya ona da gerek yoktu Allah kahretsin. sadece sevdim ya. ben bunu hak etmedim
  hadi bunu yaşadım. hani nerede benim arkadaşlarım. hani nerede benim o korkunç çevrem? hani neredeler? neden günlerce yalnız başıma ağladım? neden en güvendiklerim şu an diğer arkadaşlarıyla konserlerde pikniklerde? neden ben yalnız başıma ağlarken arayıp sormadılar beni ya neden neden? nasıl bu kadar yalnız bıraktılar beni? ne yaptım ben bu kadar insana?
  kafayı yemek üzereyim. ben buraya gelmeden önce ne hayaller kurmuştum. bu ne korkunç bir hayal kırıklığı? yıllarca bu günleri bekleyip nasıl bu hale düştüm ben? neden geçmiyor acım, neden gözümden sürekli yaşlar akıyor? neden artık odamdan çıkarken yeni bir güne başladığım için heyecanlanmıyorum ben, neden?
 • (bkz: cumartesi) günüm,

  Boşa geçme!

  Yalvarıyorum sana boşa geçme. Çünkü sadece bir tanesin :-//
 • seri şekilde, periyodik olarak içerik üretmesem de, yıllardır yaptığım söyleşiler sağlımı etkilemeye başladı. sadece bir yazının yayına hazırlanma süreci günlerimi alıyor. bu süreçte uykusuzluk da cabası. dik otursam bile boyun ve sırt ağrıları yaşıyorum artık. başımı çeviremiyorum. ayağa kalkmak istediğimde hemen doğrulamıyorum. rükuya eğilmiş gibi bir vaziyette kalıyorum. kamburlaşmadan söyleşi bloggerlığından emekliye ayrılma vakti her hâlde. (sözü verilmiş söyleşileri yapıp aradan çıkarayım da)
 • Bugün hiçbir şey yapmadım. 100 sayfa kitap okudum. Hâlâ da okuyorum. Rabbim aklıma mukayyet olsun (bkz: swh)
 • Bütün (bkz: jack black) filmlerini izlemek lazım. Ben rolüne kendini jack black kadar kaptıran ikinci bir oyuncu daha görmedim.

  Bir de (bkz: jim carrey) var. Ama black en iyisi.. Bence.

  Şunla da bir ilgisi var,
  (bkz: king kong anlık)
 • RP yapmayı özledim...
/ 146