babaların ilginçlikleri

 • yıl olmuş 2016, amerika'da mars a seyahat falan düşünülüyorken benim babam hala bayramlarda, cuma günleri gibi özel günlerde toplu mesaj attırır. bir de eline ulaşmayanlar olursa döner holding sahibinin uçuşları yanlış planlamış sekreterine bağırır gibi bağırır.

  para istediğimde pantolonu odadan getirmemi ister.

  çoraplarını kaloriferde ısıtmadan giymez.

  arabasını asla ilk gittiğimiz yerde bulamayız, mutlaka başka bir yere park etmiş ve unutmuştur.

  babalar harika şeyler.
 • sizin için garip olabilir ama bir baba olarak "evladım terliklerimi ver, evladım kumandayı getir" demek müthiş zevkli :)
 • Aksiyon dolu filmin tam ortasına denk gelip "Hah bu film benim en sevdiğim film" deyip büyük bir heyecanla izlemesi. Babalar çok komik adamlar yav :)
 • "Oğlum lada alınır mi ?"
  ''yok baba alınmaz ''
  ''tamam oglum''
  İki gün sonra aldı.

  +baba telefonum nerede?
  -ben aldım, benim telefonun şarjı bitmiş.
  +eeeee
  -sen telefon al kendine
  +sim kartım, hafıza kartım ?!
  -yoktu içinde. (bkz: kaybetti)

  +acıktım baba
  -hadi yemek ısmarla, kebap olsun, künefe de yeriz. (bkz: şeker hastası)

  Paketimden sigara yürütmesi, beni havaalanından alıp arabanın deposunu fulletmesi, gölde görünmez olana kadar açılması, şeker hastalığıyla insulin iğneleri sayesinde radyo ayarı yapar gibi oynaması sinir ediyor. Özledim bıyıklı mızmız bebeği.
 • telefonunda bir şeyi göstermemi istediği halde asla ve asla o telefona dokundurmaması. "elimde göster"
 • Kendisine ait önemli evrakları alır bir yere bırakır ve sana verdim der.
  Evin uç noktasındaki odadan sizi kanal değiştirmeye çağırır (kumanda elinde).
  Yine evin içinde uzak bir mesafeden yanındaki sürahiden bardağa su dökmeniz için çağırması.
  Aradığı bir şey gözünün önünde dahi olsa nerdeee diye sorması.
  Sizinle size kendinizi değersiz hissettirecek biçimde konuşsa dahi insanlara karşı sanki süper güçlere sahipmişsiniz gibi bahsetmesi.
  Gözlük taktığında yüzüne dikkatli bakarsanız utanıp gözlükleri çıkartması.
  Babalar bir tanedir.
 • maç izlerken hop oturup hop kalkması. çok enteresan geliyor.
 • Maç izlerken her pozisyonda "gol olur" diyip illa ki bir tanesi gol olduğunda "nasıl bildim" havalarına girmesi.
 • Ne zaman çok sevdiği bir şeyler yese, pirzola, antrikot, köfte, sarımsaklı ve evde yapılmış kellepaça gibi, beni arayıp nasıl hazırlanmaları, nasıl pişirilmeleri gerektiğinden başlayarak aman allahım ne kadar lezzetli yiyecekler olduklarını dakikalarca anlatması.
  Not: vejetaryenim.
 • yıllar önce evdeki rutin tartışmalardan gene bir tanesinin ardından öğüt veren babamın: "bak, babana bile güvenmeyeceksin bu dünyada" demesi. Sonrasında uzun bi süre hep tetikte oldum, acaba bu adam bizi terk mi edecek diye. Çok şükür halen beraberiz.
 • televizyon karşısında uyuyakalır ama göbeğinin üzerindeki kumandayı aldığın an irkilerek uyanır ve o belgeseli izlemeye devam eder, sonra yine uyuyakalır ve bu döngü bu şekilde devam eder, sevdiği diziyi izlerken son ses izler ve çıt çıksın istemez , o kadar sese rağmen yinede eliyle kulağını tutup televizyonun önüne kadar gider -sanırım yaşlandı- telefonunda bir sorun oldumu direk yanına çağırır ve bak bi şuna nolmuş der -sanki ben ne anlayacaksam- gecenin 2 sinde 3 ünde çay ister , -uyanıp çay demlediğimi bilirim- ama her şeye rağmen iyiki var ve iyiki benim babam , -özledim-
 • -çoğu şeye bakışlarıyla cevap verme yeteneği.
  -sevdiğimi söylediğim her hangi bir şeyi kısa bir süre sonra abartarak satın alması.
  buna örnek olarak, bir keresinde "bu acıbadem kurabiyesi çok güzelmiş ya." demişim ve ertesi gün o acıbadem kurabiyeleri devasa bir kutu içinde mutfakta duruyordu. açıkçası çok mutlu oldum. ne kadar zar zor bitirsemde o kutu bittikten uzun bir süre yemedim. :)
 • gün içinde durup durup "nasılsın" diye sorması. Bir kere sordun be adam, o kadar mı belli halimden memnun olmadığım ^^
 • kız çocuklarına aşırı düşkün insan bende kızım olsun isterim
 • benim bıyıklı mızmız bebek geçenlerde ziyaretimize gelmiş. miş diyorum çünkü geleceğinden haberim yoktu. dışarıdayken cepten iş arkadaşım aradı ve bir isim vererek burada seni bekliyor dedi. babam lan o demişim. sürprizleri sever. hemen ofise döndüm. oturduk kahve içtik. saçımdaki sakalımdaki beyazlara baktı. çok yıpratıyorsun kendini dedi. tembelliği sever. üniversite arkadaşlarımla buluşacağım akşam beni çarşıdan al dedi, gitti. plan yapmayı sever. akşam eşim ve oğlumu alıp pederi çarşıda aramaya gittik. arabaya binince bizi boşverip torunuyla bebek gibi konuşmaya başladı. özledim yazmıştım daha önce bu başlıkta. çok özlemişim. birkaç gün kaldı gitti. yazın köye gelin diyor. kesin iş yaptıracak yine (bkz: swh)
 • Step ikliminin görüldüğü kireçli topraklarda gojiberry gibi abidik gubidik meyveler yetiştirebilmesi ve hobisinin çapa makinesi kullanmak olmasıdır
 • Kız babası olduğundan olsa gerek kalbinde para dedektörü var sanırım, ne zaman yarın isterim desem istemeden para hesabıma geliyor... Babalık güncellemesi galiba ya
 • Hatırladıkça babalarımızı daha çok özlememize neden olan ilginçliklerdir. Mesela, Su içmeyi sevmiyor ve sabahları başucunda salatalık, elma ve armut başta olmak üzere birçok meyve sebzeyi yarısı yenmiş şekilde bulurum. Birgün biber de gördüm işte o zaman şaşırdım. Karpuz kaşıklanmış, ayran yapılmış ve her yer dağılmış da olabilir. Ama su içmiyor bir türlü.
 • Bana alkol içme derdi benim alkolik babam
 • "ezan okununca eve gel." derdi. Oysa Tanrı'ya inanmazdı babam.
/ 2 »