bir hevesle satın alınıp kenara atılan eşyalar


  • bana kalırsa, acil olarak kurtulunması gereken eşyalardır. (kurtulunması diye kelime olur mu?)

    mesela 5 lira diye tişört aldığım günler vardı. basket oynarken giyerim diye alırdım, sonra bi baktım ihtiyacım olandan fazla tişörtüm olmuş, zaten sabah aynaya bakmadan dışarı çıkan biriyim, bazılarını unutmuşum bile. ayrıca ucuz kıyafet endüstrisine üretim yapan ülkelerdeki çalışma koşulları da artık hepimizin bilgisi dahilinde. geçtiğimiz yılda giymediğiniz kıyafetleriniz, muhtemelen ihtiyacınız olmayan şeylerdir, kurtulun!

    gerçekten bir gün bütün gardırobu indirip giymediklerimi ihtiyacı olanlara verdim. size yemin ederim, hayatta kendimi daha hafif hissediyordum. zaman bulamadığım için oynamadığım playstation'ı sattım, o kadar güzel ki artık playstation'ım olmaması. kullanılmayan elektronik eşyaları satın, bünyeye çok iyi geliyor.

    bir çok insanın evinde kolilerce eski dergi gördüm. kurtulun! okuyacak şeye ihtiyacı olan insanlara ulaştırın onları. siz bir daha okumayacaksınız.

    bir de zamanında ekmek makineleri moda olmuştu, annemler eve aldılar bi tane. cidden çok güzel ekmekler yedik bir dönem. sonra mutfaktaki alt dolaplardan birinde durdu bi kaç sene, üzgün üzgün. bir gün ise gitmişti.. en son 4 sene önce halkapınar metroda yerden ekmek kırıntısı toplarken görülmüş.