2017 öğretmen atamaları


 • çoğunluğu vatan topraklarının en samimi topraklarına yapılan atamalardır. bu illerin adının sadece terörle anıldığı iddiasında bulunmanın uygun olmadığını ve orada olan binlerce güzelliğe gözlerin çevrilmesi gerektiğini savunuyorum. kargalık kimliğini bir kenara bırakarak doğu görevini farklı koşullarda yapmış bir öğretmen olarak konuşmak diliyorum:
  adı en fazla terörle anılan yerde görev yaptım. ama emin olun insanlarından bir nebze zarar veya samimiyetsizlik görmedim. kendim şahsen antalyalıyım ve memleketimde neredeyse tükenmiş olan samimiyeti, öğretmene olan büyük saygı ve hürmeti, misafirperverliği orada gördüm yaşadım.
  terör olaylarına gelince: yılda birkaç kez yaşanan vakıalar ne kadar elim ve acı verici olsa da sanki tüm yıl boyunca o şehirlerde bu olaylar yaşanıyormuş, sanki tüm insanları aynı terör zihniyetindeymiş gibi lanse edilmesi doğru bir davranış değildir. terör kara bir leke o bembeyaz topraklarda ve maalesef birçok kişi bölge insanının kendi elleriyle temizlemeye çalıştığı bu lekeyi, ağzına sakız ederek ve uzaktan görmeden, bilmeden konuşarak daha da yayıyor ve temizlenmez hale getiriyor.
  6 sene çakılı öğretmenliği onaylayanlardanım: bir öğrenci beşinci sınıfa gelene kadar 4 hatta bazen daha fazla öğretmen değiştirmiş oluyor. öğretmen arkadaşlarımız (bütün öğretmenleri genellemiyorum elbette) bölgeye uyum sağlayıp, insanlarla birlik ve muhabbet kurmak yerine anında kaçmaya çalışıyor. önyargılarıyla geliyor ve önyargılarını kırazak onca tebessümü görmezden gelip yine önyargıları ile kaçıyorlar. bizzat kendi sınıfımı 5. sınıfta teslim aldığımda ilkokul boyunca 7 öğretmen değiştirmişlerdi ve bu onların eğitimini mahvetmiş durumdaydı. onlarda batıdaki bir öğrenci gibi düzgün ve süreğen bir eğitimi hak ediyorlar.
  ...
  atanan ve atanacak öğretmen arkadaşlarıma hayırlı olsun demek isterim. güzel topraklara gittiniz: sizlere karşılıksız tebessüm edecek, saygı duyacak onlarca öğrenciniz ve velileriniz olacak. kıymetini bilin :)