ilginç tepkiler


  • Yanlış hatırlamıyorsam ortaokuldayken olması lazım. Bir İngilizce hocamız var ama Allah sahibine bağışlasın hem kendisini severim hem de çok sevimli bir şeydir. Yüzü, sesi, tavırları.. Bir de minyon. Fakat çoğu kişi sevmez. Çünkü hoca durduk yere birilerine laf sokar.. Atarlıdır da. Yine de severdim işte hatunu.
    Bir gün sınıftayız, hatırlamıyorum başlangıcını ama durduk yere hocaya 'hocam ördek gibisiniz' dedim. Ama ne bileyim kadının hakaret olarak algılayacağını.. Tamamen sevimlisiniz manasında söylemiştim. Sonuç olarak, kadın bana bağırdı çağırdı sınıftan kovdu müdüre şikayet etti disiplinlik oluyordum derken teneffüste yan sınıflardan bizim sınıftan öğrenciler beni tebriğe geldi.
    Ne oluyor be~ demeye kalmadan kadın yanıma geldi, o atarlı hoca gitmiş yerine gözleri ağlamaktan şişmiş uysal bir hoca gelmiş.
    Betül gel konuşacağız dedi ama öyle hırçın karakterli bir kadını tek lafımla ağlatmış olduğuma hâlâ şaşarım. Ki bu farkında olmadan ağlattığım son sefer de olmadı. Neticede kendisiyle muhabbete girmemi yasakladı müdür de sağ olsun iyi niyetimi anlayıp disipline vermedi. :')