ahsen tv


  • Sokak röportajı adini verdikleri şey aracılığıyla en çok kuyruk acıları olan(ciddi manada kuyruk acısı)ve bir turlu ne olduğunu anlayamadıkları evrim konusunda veya ateizmle ilgili bir mevzuda kendilerince dalga geçmeyi şiar edinmiş islamcı topluluk.

    Sokaklarda insanları laf kalabalığına getirip demogoji ve saçmalıklar silsilesiyle güya mat ediyorlar. Sonra ateist bize cevap veremedi, iste evrimi açıklayamadılar vs geyiği yapıyorlar kendi seviyelerindeki izleyicilerine. Bu da onlara bir tatmin sunuyor.

    Simdi bu nedir ya? Diye sorunca, Sokak röportajı kardeş diyorlar.

    Bu adamlar evrimi yanlış anlamış insanlar. Hiçbir şey bilmiyorlar ve bilmediklerini de bilmiyorlar. Simdi biz sokağa çıksak mikrofonla islamda recm varmis, zina yapan taşlanirmis desek, ve bu konu üzerinden onları köşeye sıkıştırmaya kalksak hemen zıplarlar gerçek islam bu değil, siz islami bilmiyorsunuz demeye.

    Ya da evrim konusunda sorular sorup bilmedikleri şeylerle dalga geçsek tıpkı kendilerinin yaptığı gibi. Ertesi gün "solcular bize saygı duymuyor, inanmıyorsan da saygı duy" diye zırlarlar.