#pınarürünleriniboykot


 • Haklı boykottur. Evet kampanyası sürecinde facebookta hayran sayfalarında gezindim ve tartışmaları gördüm. Fanatiklerin ortak yorumu şuydu " emekli / memur / sakat / gazi maaşını alıyorsun ya işte sus , şükret." Hatta İzmir'deki arkadaşım bir olay aktarmıştı. Pazarda siyasete mal olmuş pazarcılar evet broşürü dağıtanlara tepki gösterince onlar da "onun sayesinde ekmek yiyorsun" demiş.
  Yani demem o ki , iktidar şu an parayla her şeyin çözüldüğü kanaatinde. Yaşar Holding'de para ile hakimet kurduğunu düşünüyor , haklı olarak.
  Sponsorluk meselesini bu boykot ile yeniden düşünürler umarım. Hadi diyelim boykot çok ses getirmedi ama bir kere hafızalara kazındı. Olaylar soğuduktan sonra bile insanlar markette ürünleri görünce bir kez daha düşünecek , bu sözleri hatırlayacak.

  Ayrıca Pınar almazsak ne alacağız soruları dolanıyordu sosyal medyada fikrimce birkaç alternatif ,
  1. Emin olamamakla birlikte İzmir'de cezaevinin kendi ürünleri varmış. Mahkumlara destek olmak için kullanılabilir. ( Suçlular kadar suçsuzlar da içeride. Hatta hiç günahı yokken orada doğanlar , büyümek zorunda kalanlar var.)
  2. Aziz Nesin Vakfı'nın çiftliği var. Nesin Vakfı Çiftliği , Nesin Dede'nin çocukları yetiştiriyor.
  3. Tam bağımsız sokak sütçüleri bu haklı mücadelemizde bize seve seve destek olacaktır.
  4. Yoğurdu kendiniz yapabilirsiniz , zor değil. Biz iki senedir Orhuntaş A.Ş yoğurdu yiyoruz :)
  5. Cağnım memleketim Trakya Süzülmüş Kardeşlerden başka tüketmez zaten
  6. Muhakkak çevremizde çiftçi , esnaf vb vardır. Bir şekilde onlarla alışveriş sağlayıp krizi fırsata çevirebiliriz.