mr. robot'un hissettirdiği duygular


 • Mr. Robot dizisi bu yıl sükse yapan dizilerden farklı kurgusu ve işleyişi ile çok tutuldu ve 3. Sezon onayını aldı. Elliot karakteri bize birçok şeyi farklı yönlerle anlatmaya çalışan biriymiş gibi girdi hayatımıza. İlerleyen bölümlerde gördük ki bir beyin fırtınasının tam içindeyiz ve hiçbir şey gözüktüğü gibi değil.
  Dizinin 2. Sezonu çok daha önemli hem finalindende bunu hissettim. Dizinin ilk sezonu bize birçok duyguyu bir anda yaşattı en önemlisi güncel olaylarda işleyişin bazı beyinlerde farklı yer bulduğunu gösterdi. Gerçeklik herkese göre farklı ve bu değiştirelemez. Ama birileri dünyayı değiştirebilir. Buna inanmalı ve bir şeyler yapmaya başlamalısınız. İşte bu açıdan Mr. Robot çok önemli bir dizi.

  -Aidiyetlik Duygusunun Karmaşıklığı
  Dizide amaçsız birinin amaçlı biriymiş gibi başka hayatlara müdahalesinin korumacı bir tavırla anlatıyor. Ancak bu doğru değil. Sonuçta başkasının kırmızı çizgilerine sırf geçebildiğin için geçemezsin bunu yaptığında aslında başından beri geçilen kırmızı çizgilerin sana ait olduğunu görürsün dizi bunu çok iyi anlatıyor.

  -Her Zaman Doğruyu Yapamazsın
  Elliot çoğu zaman gerekçelerini sıralayıp harekete geçiyor ama bu ona çok şeye mal olduğunu ancak kaybetttiken sonra anladı. Bunların şokunu yaşamıyor, içinde bir yerelere kapatıyor ve hayatın döngüsünde sürekli bazı şeyleri sorguluyor. Bazen geri durmayı bilmek doğruyu yapmaktan iyidir.

  -Aslında Yalnızsın
  Dizinin en sevdiğim özelliklerinden biri harika senaryosu. Elliot bir gün kafasını kaldırdığında aslında tamamen yalnız olduğunu fark etmesi en iyi sahnelerden biriydi. Tüm olay içerisinde etrafında insanlar ve birçok kişi yardımıcısı ya da eleştiricisi varken olayların aslında kafasının olduğunu anlaması son derece önemli bir virajdı.