blog sözlük


 • öncelikle şunu demeliyim ki, ben önceden ekşi sözlükte bir bardak çaylak iken debeye giren bir entryin reklamı ile burayı öğrendim. sonra geldim buraya, yazdım çizdim ve çılgınlık yapıp bu sözkükten hicret etmeye karar verdim. Ve sabırsızlık edip büyük sözlüklerde "çaylak" olarak kalmaya dayanamayıp taze sözlük arayışına başladım. Ve manyak şeyler keşfettim. Neyse... ilk olarak tıpçıların toplandığı bir sözlüğe kamp kurdum. Ve 1 ay gibi bir süre boyunca yazdım çizdim. Ama sözlük sağlamdı, vize dönemlerinde bom boş olsada. Yani, tıpçı kitlesine hitap ediyor ve onları tutabiliyordu. Tabi ben tıpçı olmadığım için, beni tutamadı.*

  Neyse, hicret II start verdi.

  Artık beni içinde tutabilecek ve taze olan başka bir sözlük istiyordum. Ve yine arayışlar arayışlar... bu sefer okuduğum bölümümle ilgili içerik bulabileceğim bir sözlüğ denk geldim. Ve bu sefer uzun bir süre yazdım. Baya sardı anlayacağınız, fakat klasik bir cochise davranışı olarak yine manyaklaştım ve sözlük yönetimine eleştiriler eleştiriler. Bu sefer sözlük beni sardı, fakat sözlükteki moderatörler sıkça entry* siliyor ve sebebini sorduğumda histeri bir insan gibi tepki cevap veriyorlardı. Neyse mod amcamız bir şikayet entrysi girdim, "moderatörlere verilen yetkinin bize zarar verdiği" şeklinde uzun bir entry. (Tabi entryde kendimce, sorunun çözümüde mevcut, sadece eleştirmek gibi bir niyetim yok. ) neyse, entryde eleştirdim sözlüğü baya, yönetim tarafından kabul görmedi. Sonra tutarsız biri olarak görünmemek için, hicret etmeye karar verdim.

  Ve bu hicret III tetikledi

  Aynı şekilde taze sözlük arayışı başladı. Ve bu sefer 1,5 milyondan fazla entry girilmiş, formatsız bir sözlükte yazmaya başladım. Fakat bu sözlük taze sözlük ilkem ile çelişiyordu. Her şeye rağmen çok ısındım. Sözlüğe ısınmak yetmiyor işte bağlanmam için ve 1 aydan kısa bir süre kaldığım sözlükten, kimseye haber vermeden* hicret etmeye karar verdim. Çünkü 'taze' değildi, köklü yazarları çoktu ve kendimi ufak tefek hissediyordum.

  Artık hicret IV için bitkindim.
  O kadar çok yazmıştım ki, hepsini bir sözlükte yazabilseydim, bir şeklim olurdu. *
  Neyse, artık şunu anladım, "bir sözlüğe sığmayacak kadar çılgın birisiyim".
  Ve WordPress ile bir blog kurmaya karar verdim. Veee tabi ki önceden beri sevdiğim blogsözlüğe bir Blogger olarak üye olmaya karar verdim. (bkz: cochise'nin kısa tarihi)

  Tanım: yazarlarını çok çok sevdiğim sözlüktür.

  Not:ANGRYBİRD nickli yazarımıza kucak dolusu teşekkür ve sevgiler.*