en aktif başlık geliştiriciler


 • bugün itibariyle sözlüğün sağ kısmında yer alan ve başlıkların geliştirilmesi için en yüksek katkı oranına sahip ilk 5 yazarın sıralandığı 3 kategorili listedir. başlık geliştirme kavramı 4 eylemden ibarettir:

  ------------------------------------------------------------------

  1 - kategori belirleme (başlık > geliştir > kategori belirle)
  bir başlığın hangi kategoriye ait olduğunu belirleme işlemidir. başlık açılırken (+kategori butonu) yapılabileceği gibi, açılmış herhangi bir başlık üzerinde de (başlığı sizin açmış olmanız gerekmez) kategori belirleme işlemi yapılabilir. kategori seçimi yapılmadan açılan başlıklar otomatik olarak diğer kategorisine eklenmektedir. üst menüdeki #kategoriler sekmesinden #diğer kategorisini seçmeniz durumunda, sol çerçevede, kategorisi belirlenmemiş başlıklar listelenecektir. kategori belirleme işlemi bir öneri sistemi ile çalışır ve öneriniz moderasyon tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilir.

  ------------------------------------------------------------------

  2 - video ekleme (başlık > geliştir > video ekle)
  bir başlığa, başlıkla ilgili bir youtube videosu ekleme işlemidir. başlık açılırken (+video butonu) yapılabileceği gibi, açılmış herhangi bir başlık üzerinde de (başlığı sizin açmış olmanız gerekmez) video ekleme işlemi yapılabilir. video ekleme işlemi bir öneri sistemi ile çalışır ve öneriniz moderasyon tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilir. kabul edilebilir video ekleme işlemi için dikkat edilmesi gereken hususlar başlığa video eklerken dikkat edilmesi gerekenler başlığında detaylı olarak açıklanmıştır.

  ------------------------------------------------------------------

  3 - başlık düzeltme (başlık > geliştir > başlığı düzelt)
  hatalı yazılmış bir başlığı düzeltme işlemidir. başlık sahibi başka biri veya siz olabilirsiniz. başlıktaki sorun bir imla hatası olabileceği gibi eksik yazım, formata aykırılık, yanlış bilgi içerme gibi sebepler de başlık düzeltme önerisinin kabul edilmesi için yeterlidir. başlık düzeltme işlemi bir öneri sistemi ile çalışır ve öneriniz moderasyon tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilir.

  ------------------------------------------------------------------

  4 - başlıkları birleştirme (başlık > geliştir > başlıkları birleştir)
  bir başlığın, daha önce aynı konu üzerine açılmış başka bir başlık ile birleştirilmesi işlemidir. aynı konunun farklı başlıklarda tekrar işlenmesini önleyerek bilgiye daha çabuk ulaşmamıza sebep olur. başlık birleştirme işlemi bir öneri sistemi ile çalışır ve öneriniz moderasyon tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilir. başlıkları birleştirme eylemi, en aktif başlık geliştiriciler listesinde "hatalar" sekmesinde değerlendirilir.