blog yazarı


  • özgün ve kaliteli içerik üretiyorsa saygı duyulması gereken kişidir.

    ancak bu tanım, blog yazarlığı ile hiç ilgisi olmayan kimselerce anlaşılmayabilir, eleştirilebilir ve hatta kınanabilir. -"hiç işimiz kalmadı blog yazarına mı saygı duyacağız beee"- gibi.

    Fakat gerçekten saygı duyulması gerekir. Çünkü yazı yazmak, bir eser üretmektir ve gerçekten ağır emek isteyen bir durumdur. Hele hele Türkiye'deki birçok blog yazarının bunu karşılıksız yaptığı da düşünülürse bu insanların gerçekten saygıyı hak ettiği rahatlıkla anlaşılabilir. Zira vurgulayarak tekrar ediyorum, ortada ciddi bir 'emek' var.

    Açıkçası bu konuya bakış açım, kendi kişisel bloglarımı yazarken bu şekilde değildi. Önemsiz bir işmiş gibi bakıyordum ve kendi yaptığım işe değer vermiyordum, tabii diğerlerinin yaptığına da. Ancak zaman sonra blog yönetimi işini daha derli toplu yapmaya başlayınca özgün ve kaliteli içeriğin ne kadar değerli olduğunu anlamam hiç de uzun sürmedi.

    Eğer bu konunun aksini düşünenler varsa; sizler de gün olur birkaç satır karalamaya kalkarsanız bahsettiğim şeyin ne olduğunu anlayabilirsiniz diye düşünüyorum..