cumhuriyet gazetesi


 • --- spoiler ---
  “Bir türlü anlatamadım derdimin ‘büyük insanlık’ olduğunu” diyor. 23.00’de son buluyor sohbet. Misafirperver ev sahiplerimiz yılan ve akreplere karşı korunmamız gerektiğini söyleyerek altı kapalı minik çadırımızı “Kaddafi çadırınız” hazır diyerek uzaktan akan derenin sesinin geldiği alana kuruyor.

  Bir iki küçük not: Kandil’de doğaya saygı önemli. Dağ taş demiyorlar sigara izmaritlerini bile yerlere atmıyorlar. Eteklerde yaşayan köylülerin rastgele ağaç kesmesine izin vermiyorlar. Her yer tuvalet anlayışı yok, ‘kurum’ların özel tuvalet alanları var. Komünal bir yaşam var.

  Ekmek ortak fırınlarda pişiriliyor her ‘kurum’a dağıtılıyor. ‘Kurum’lardaki işlerde kadın erkek ayrımı yok. Herkes sırayla yemekten bulaşığa her işi yapıyor. Gün erken başlıyor . Karanlıkta yüzlerini seçemediğimiz ‘kurum’ sahipleriyle peynir, ekmek, zeytinden oluşan kahvaltımızı yapıp vedalaşmaya hazırlanıyoruz. Fotoğraf çekmek isteğimiz kibarca reddediliyor. Güvenlik nedeniyle izin verilen yerler ve kişiler dışında fotoğraf çekiminin yasak olduğu söyleniyor.
  --- spoiler ---

  Bu ve benzeri pkk sevici, özendirici yazılar yayınlayan gazetenin nesini savunacağımı düşündüren durum
  ilgili yazının tamamı burada merak eden girip tamamına bakabilir