bumerang


 • aslında ben bu konuyu inceleyip bir rapor yazmıştım, copy/paste buraya da bırakayım. kesinlike öngörüsü yüksek bir arkadaşın ortaya çıkarttığı başarılı bir sistemdir. kesinlikle yakınından bile geçen bir örneği daha yoktur. aslında blog sözlük sistemini yazan arkadaşlar için de muhteşem bir iş fikridir. buyrun burada da benim önerilerim bulunuyor.

  Blogger Dünyasını Hareketlendirecek Çözüm: Blogger Kooperatifi

  Etkin bir blogger ekosistemi için kesinlikle 3 servisin etkin çalışması gerekiyor

  1-kategorilere ayrılmış bir blogger listesi
  2-blogger popülerlik listesi
  3-blogger içerik yayınlama portali

  Bu sistemi kuran çok net bir şekilde parayı da kaldırır :)

  Hürriyet Dünyası projesi gazetecilik oluşumundan öte gelişen dijital pazardan en yüksek faydayı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir bir projedir. Gazetecilik ve gazetecilik teknikleriyle ilgili kısmı %20, dijital pazarlama, içerik yönetimi, içerik pazarlaması ve topluluk yönetimi ile ilgili kısmı %80 olarak açıklanabilir.

  Servisler

  Yazarkafe : Blog yazarlarının içerik yayınladığı haber servisi
  Bumerang Network : Blog yazarlarının kayıtlarının toplandığı topluluk yönetimi servisi
  Boomads : Dijital reklam ve pazarlama servisi
  Yakala.co : Şirketlerle yapılan iş birliğiyle sağlanan fırsat servisi

  Yukarıdaki servislerle iş birliği yapılan bloggerların içerikleri Hürriyet, Posta gibi önde gelen önde gelen haber sitelerinde değerlendirilmektedir. Bu hem blogger için trafik sağlarken, markalar için de bir reklam mecrası olarak kullanılabilmektedir. Hürriyet, iş birliği yaptığı markadan elde ettiği gelirin küçük bir kısmını bloggerlar ile paylaşmaktadır. Tüm bu süreç firmaların ve markaların dijital itibar yönetimi için kullanılmaktadır.