blog sözlük itiraf


  • nerede idim? kayıplarda. ya da bir kitap arasında, kitaplar ile boğuşuyordum geçen sürede. istanbul'da, beyoğlu'nda bir meyhanede idim her şeyden önce. gidip gelenleri seyrediyor idim, gidip de bir daha geri dön(e)yecekleri biliyor idim. yavaş yavaş yudumluyordum kadehimi; 'guy debord' "alkol, yavaş yavaş öldürür!" duvar yazısının altına, "olsun, benim daha zamanım var!" yazmış idi. ne yani! kadehimi gayet tabii yavaş yavaş yudumlayacak idim. seni görmek istedim mesela karşımda, göremedim. yolda görsem, koşup sana sarılsam, öpsem, koklasam; ah! pardon, ben gene çok şey istedim değil mi? evet! hem de çok şey.
    uzatmanın mantığı yok! şimdi n'asıl mıyım? yeşil reçeteli ilaçlara başladım her şeyden önce, partiden ayrıldım daha sonrasına, yoldaş dediklerim bana düşman olacaklar böylece! ah, güzelim, bir tanem, gülüm; ben korkar mıyım onlardan? sadece bir silah istiyorum benim ile karşılaştıklarında yanlarında! işinden anlayan, 15+1'lik bir silah! çeksinler ve vursunlar alnımın ortasından... paranoyak mı oldum son günlerde? galiba.
    ah! sormayı unutmuşum... n'asılsın? ben mi? yeşil reçeteli ilaçlar dedim ya canım, düşmanlardan bahsettim... sen bunları gene de bilme, bilme diye buraya yazıyorum işte. "hayat her şeye rağmen güzeldir!"