evlenecek çiftlere bir tavsiye bırak


 • Üçüncü kişilerin anlattıklarınızı hayatınızın merkezine almayın, ama dinleyin. Çünkü siz ilişkinin içindeyken mantıklı gelen aslında mantıksız olan şeyler dışarıdan gözlemlenebilir. Bu yüzden dışarıdan anlatılanı dinleyin ama hayatınızın merkezine almayın. Alırsanız yine ilişki yürümez.

  Üçüncü kişilerden önce eşinizi dinlemeyi öğrenin. En büyük problemin iletişimsizlik olduğu çağımızda mutsuz evliliklerin de ana sebebi iletişimsizlik.

  Sizi yetiştiren aile çok önemli olabilir ama evleniyorsanız çekirdek ailenizin değiştiğini kabullenin ve kabullettirin. Ancak sırf eşinizden dolayı da ana babanızı kapının önüne koymayın. Mutsuzluk dışında bir şey getirmez.

  Sülale ilişkilerinizde sizin taraf bizim taraf ayrımına girerseniz o evlilikten ruhsal anlamda sağ çıkamazsınız. Mümkün olduğunca eşit davranmak sizi mutlu edecektir.

  Biten bütün evliliklerin problemleri evlilik öncesinden, daha çok ise düğün hazırlığı dönemden kalan problemlerin çözülememesinden kaynaklı problemler. En çok karşılaşılan ise düğün için yapılan masrafın bir tarafı aşırı derece parasal anlamda borca sokması ve o tarafın ya da tarafların o borcun altından bir müddet kalkamaması. Bu yüzden bir kere deyip yaptığınız düğünden ötürü ikinci evliliğe kapı açmayın.

  En önemlisi ise kimse vazgeçilmez değildir. Seven insan da vazgeçebilir. Bunu unutmayın. Çünkü vazgeçilmez olduğunu sananlar, bu düşünce ile hareket ettikçe kaybediyor. Bu konuyu blogumda Ayrılık filmi üzerinden incelemiştim. İsterseniz göz atın bloga gider

  Sevin, sayın ve dinleyin. En önemli 3 kural.