çekiliş veya kampanyadan bir şey kazanan insanlar


 • Toplanın arkadaşlar hikayeyi anlatıyorum, sonrasına siz karar verin şanslımıyım şanssız mıyım?
  Sene 2013 aylardan Aralık, soğuk mu soğuk bir kış günü. Bir bankanın internet sitesinde yapılan çekilişte bir resim verilmişti ve 6 ya da 8'e bölünmüş bu resimde bir futbolcu voleyle topa vuruyordu ve top gözükmüyordu, topun yerini doğru tahmin eden ilk 1000. kişiye Galatasaray-Juventus Şampiyonlar Ligi maçına çift kişilik bilet hediye ediliyordu.
  Ben de çıkar belki diye katıldım, tabi sonradan unuttum, Facebooktan gelen mesajlardan öğrendim kazandığımı, hemen ilgili sayfaya girip kontrol ettim ve gerçekten ben kazanmıştım. Üzerimdeki şaşkınlığı attıktan sonra hemen durum hakkında planlar yapmaya başladım, bu arada Facebooktan tanımadığım insanlar mesaj atmaya devam ediyordu, bileti satar mısın felan diye. Ben de Ali Samiyen Stadından sonra yeni stada hiç gidememiş koyu bir Galatasaray taraftarı olarak hepsini elimin tersiyle iteledim gitti, böyle bir fırsatı kaçırmak istemiyordum.
  Neyse, dönem dönem İstanbulda işlerimiz oluyordu, aynı güne ayarlayıp iş yerinden arkadaşımla gittik.
  Bir gün öncesinden gece 2 de otobüse bindik, sabah İstanbulda olduk, bileti alabilmek için gidiş dönüş olmak üzere 2 saatten fazla yol teptik, sabah 10 den akşam 7-8 e kadar işlerimizi de hallettik ama sağa sola gitmekten ve ayakta durmaktan dizlerim ağrımıştı o derece yoğun geçti.
  Akşam işimizi bitirip stadın yoluna koyulunca heyecanımız daha da katlandı, hava soğuk ama aldırış etmiyoruz maçı izleyeceğiz ya.
  Stada girdik maç başladı ve futbolu yakından takip edenlerin iyi bildiği gibi ilk yarı bitmeden kar nedeniyle maç yarıda kesildi! Maçın ne zamana ertelendiği de belli olmadığı için İstanbulda kalma ihtimalimiz yoktu. Hayal kırıklığı içerisinde geri dönüş yoluna geçtik, staddan çıkıp metroya ulaşmak zaten 1 saatten fazla sürdü, metroyla Mecidiyeköye gidip bir otobüs firmasının servisine binip küçük bir otogar gibi bir yere gittik gece 1 otobüsüne yer bulduk ve bindik, dönüş yolunda kar nedeniyle yollar kapandı, zar zor gelebildik ve sabah 8 e doğru Eskişehire ulaşabildik, üstümüzü bile değiştirmeden iş yerine gittik ve akşama kadar çalıştık, maçın ertesi gün oynanma karı verildi tabi maçın geri kalan kısmını da internetten izledik :)
  Şu meşhur golle Galatasaray Juventusu yenmiş ve üst tura çıkmıştı
  Buffonun çaresiz bakışları
  Maçın hikayesi de bu videoda
  Galatasaray - Juventus maçının hikayesi