depresyondan çıkma yöntemleri


  • soğuk duş almak. çivi soğuk ama. ılık ya da serin değil. beyin o an tüm dertleri unutup sadece o soğuk sudan nasıl kurtulacağına odaklanır. psikolojik durumun şiddetine göre kafa açar, rahatlatır. e bi grip falan geçirirsiniz ama olur o kadar.

    bi' de iki arkadaşımın yaptığı bi şarkı var, çare değil. şarkının ilk bölümünde kendimi denize bırakıyodum. oturduğum yerden ellerimden destek alarak alsancakta sulara bırakacaktım kendimi. tam o esnada diğer arkadaşım "kaçmak çare değil" diye nakarata giriş yaptı. bazen küçük diye nitelendirip önemsemediğiniz şeyler hiç beklemediğiniz yerlerde hiç beklemediğiniz tepkilere sebep olabiliyor.

    bunlar herkeste işe yarayacak diye bişey yok. bu noktalara gelene kadar delirmiş gibi acil kapısında alkol sigara eskortluğunda hastaları ve yakınlarını izliyodum. insanların başka dertleri de olduğunu görmekti amacım. ama yakınların tepkilerini gördükçe insanlardan komple ümidi kesmiştim zorunluluktan oradaydılar, gerçekten istedikleri, sevdikleri için değil. hani olur da o acilden o hasta sağ çıkarsa yarın bigün ona "bak yanındaydık işte" diyebilmek için. bu sadece bi örnek.

    umarım çıkarsınız.