bugünkü gençliğin vurdumduymaz bencil ve ukala oluşu


 • öncelikle bize kimse bencillikten bahsetmesin iki gün önce gireceğimiz sınavın (ki benim lisenin başından beri it gibi çalıştığım geleceğimi belirleyecek olan sınavdır kendisi) tarihi bir ay gerisine alındı sebepse büyüklerin turizmindendir, turizm gelirlerindendir. kimse bize bencillikten bahsetmesin efendim!!

  ikincisi: bize hak aramaktan da bahsetmeyin! sizin zamanınızda öğretmenleriniz size vurabilirken bizim zamanımızda bizler kendi hakkımızı savunuyor, dilekçeler yazabiliyor, şikayet imzaları toplayabiliyoruz, ezik yetişmiyoruz. ha aman ''başka tarafa çekilmesin.''

  üçüncüsü: sizin 25 yaşına kadar baba parası yiyor dediğiniz gençliğin tek sebebi sizlersiniz, sizin yaşıtlarınızdır. sonuçta bunlara parayı veren babasıdır farkında olasınız.

  dördüncüsü: bizler ülkede neler olduğunun pek ala da farkındayız efendim. sizin isteğiniz bizlerin siyasetle ilgilenmesiyle siyaset bizim için büyüklerin oyuncağıdır. sizin devrinizi de biliyoruz üniversitelerde insanlar sağcı solcu kavgasından birbirini öldürüyordu. biz ise birbirimize saygı duyuyoruz. kim sağcı kim solcu bizi ilgilendirmiyor bizi ilgilendiren şahısların karakteridir. giydiği çıkardığı kıyafet, tuttuğu takım, desteklediği görüş değildir. insanlığa bakarız.

  beşincisi ve sonuncusu ben ''hayır, ben öyle değilim.'' diyor sizin tabirinizle arkadaşlarımın hakkını savunuyorum.


  edit: gerçekten anlamıyorum. ben mi el bebek gül bebek büyütülmedim siz mi yanlış kişilerle denk geldiniz gerçekten anlamıyorum.