after life


  • (bkz: ricky gervais)'in yazıp yönettiği netflix dizisi. yuh ülen nasıl başlığı açılıp iki kelam konuşulmaz diye şaşırdığımdır ayrıca. üzerine konuşulması, tartışılması gerek traji-komik bir dizidir.

    geçtiğimiz sene ilk sezonu yayınlanmış olan dizinin ikinci sezonu ise geçtiğimiz hafta içinde yayınlandı. dizinin kısa konusu;
    "küçük bir kasabada yerel bir gazetede çalışan tony; çok sevdiği eşi lisa'yı kanser nedeniyle kaybeder. bunu kabullenemeyen tony, intiharı dener fakat köpeği sayesinde sağ kalır. geri kalan günlerini ise ona yardım etmek isteyen arkadaşlarını ve sevmediği, hoşlanmadığı kişilere karşı o an canı ne istiyorsa onu söyleyerek yaşamayı seçer."

    tony'nin bunalımına ek olarak hayat, ölüm, aşk, insan ilişkileri ve intihar üzerine güzel aforizmalar barındırır. ricky gervais yapmış abi dedirtir. ikinci sezonu az önce bitirmiş biri olarak; ilk sezonu daha çok sevmiştim. 3-4 kere de izlemiş olabilirim. yarım saatten 6 bölüm, güzel coğrafya, güzel soundtrackler. her izledikten sonra da düşünmüşümdür uzun uzun. şimdi de aynı durumdayım, boğazda yumrular bırakan, kendimden çok şeyler bulduğum dizidir. neyse daha uzun uzun yazardım da sonra belki. izleyin, güzeldir.