blog sözlük'ün başarısız olmasının sebepleri


  • sözlüğün kafa ekibi olarak bu konuda öncelikle kendimden başlayarak öz eleştiriler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. tamam, her türlü öz eleştirimizi yapalım. mesela sözlüğün kurulumunda bulunan kişiler olarak sözlüğe gerekli önemi vermediğimizi de kabul edelim. fakat bir yere kadar bu öz eleştirileri yapabiliyoruz. çünkü önceliklerimiz farklı. sözlükteki diğer blog yazarlarının çoğu gibi önceliklerimiz bloglarımız dahi değilken sözlüğü öncelik sıralamasında başa koymamız hayal olurdu. sevgili alfa, bloguna bile eskisi gibi değer vermiyorken sözlüğe değer vermeni bekleme kendinden.

    işin bir diğer boyutu ise kime göre başarısız, neye göre başarısız mevzusu. bu sözlüğün malum sözlük ile başa baş çekişmesi mi hedefti yoksa blog yazarlarını tek platformda toplamak mı? bence sözlük misyonunu tamamladı fakat sözlük üyeleri çabuk sıkıldı. bunu engellemek de senin elinde değil alfa.

    "Blog Sözlük operasyonu bitmiştir. Yanlışıyla, doğrusuyla bu mücadele benim şahsımda tüm blog yazarlarına aittir. Takdir, yüce blog yazarlarınındır." *

    blog sözlük pusu gelir mi gelmez mi bunu alfa bilecektir. *