blog sözlük'ün başarısız olmasının sebepleri


  • ben blog yazarlarının çoğunun tembel olduklarını düşünüyorum. ilk blogumu açalı yaklaşık 14 sene olmuş. o günden beri takip ettiğim ve kaybolan kaç yazar gördüm tahmin edersiniz. daha sonraları bu kişilerin bir çoğunun birer hayalet gibi okumaya ve düşünmeye devam etmesine rağmen paylaşım konusunda cimri davrandıklarını anladım, gördüm, duydum. blog sözlük için de aynı şey geçerli. bir hevesle başlayan paylaşımlar sonrasında sadece okumaya yöneliyor. daha ilerleyen zamanlarda ihtiyaç varsa ayda-yılda bir paylaşımla sonlandırılıyor.

    benim buraya üye olmam yeni bloglar keşfetmekti. belki backlink yaparım diye de düşündüm. yeni bloglar keşfettim, backlink amacıyla paylaştığım bağlantı sanırım 250 kadar entryden 1-2 tane ancadır.

    yukarıda yazılanların bir kısmına katılıyorum, bir kısmına katılmıyorum. tamamen konunun dışında olduğum iddialar da var.

    bir de başarısızlık derken ne demek isteniyor? sözlük kurulurken amaç neydi? sözlük üzerindeki ölü toprağı nedeniyle mi böyle bir başlık açıldı? yazıyı yazdığım an itibariyle bu hafta (sözlüğün haftası hangi gün başlıyor?) en fazla entry giren yazar 6 entry girmiş ve bu çok az. ekşisözlük örnek alınarak 3 senenin sonunda bilmem kaç entry olmazsa başarısız mı sayılıyor? yoksa almanya da mı yenildi?