blog sözlük 1. kartpostal etkinliği


 • Merhaba, naber?

  Bu sıralar her şey biraz fazla monoton değil mi? Evden işe işten eve, okul, sınavlar falan derken. Biraz heyecan katalım mı ne dersin?

  Şöyle çık dışarı,Kadıköy'e mesela. Moda taraflarında çok güzel kartpostal satan dükkanlar var. Çok seçenek var biliyorum. Seç bakalım şöyle güzel bir tanesini. Değişik desenli bantlar, etiketler var hemen ötede. Onlardan da al bir kaç tane. Süslersin. Renkli kalemlerden de. Şimdiden bi heyecan bastırdı değil mi? En son ne zaman hissettin bunu?

  Eve geldin mi? Heh, bir kahve yap kendine. Otur masanın başına. Yaz içinden geçenleri. Kuş olup uçacak onlar bir yerlere.
  Pul yerini (bkz: sağ üst köşe) boş bırak aman. ptt'dekiler bazen gıcıklık yapıyorlar. Benden söylemesi. (bkz: sağ alt köşe)ye de adres gelecek. "E adres yok ki? Kime yollayacağım?" diyorsun. dert değil. Adres istiyorsan bu başlığa gireceğin bi entryye bakar. Biriyle eşleştiğinde adresin mesaj kutunda olacak.
  Kendi adresini yazmana gerek yok biliyorsun zaten. Bi boş vaktinde uğra mahallendeki pttşubesine. "Pul istiyorum ben." de. Bazen yok diyorlar. Azıcık kararlı olmanda fayda var. * He "benim vaktim var." diyorsan Filateli'den de satın alabilirsin. resmi pul sekmesinden uzak durmalısın. Biz kullanamıyoruz. Gönderi ücretleri yurtiçi: 1tl Yurt dışı: 4tl (Tebrik tarifesi 2.30tl). Pulu yapıştırdığın zaman para ödemiyorsun daha.

  Kartpostalını yolladın böylelikle. Şimdi gözün posta kutunda olsun.* Ulaşınca bana fotoğraf göndermeyi unutma, buraya ekleriz. Yeşillik olur. *

  "ay bu çok hoşuma gitti, sürekli yapayım, kafam dağılsın, yararlı bir hobim olsun, üzerine bir de koleksiyon." dersen (bkz: postcrossing)

  sorun varsa çekinme, bir mesaj kadar uzaktayım. Görüşürüüüüz.