kilo vermek isteyenlere tavsiyeler


 • Sanal ortamda bilgi kirliliğinin her geçen gün artmasıyla kuşkusuz yo-yo diyetler en çok rağbet gören alanlardan biri olmuştur. Unutmayalım ki her insanın parmak izi bile farklıysa benzer diyetlerle aynı sonuçları alması mümkün değildir.
  Öncelikli olarak kilo vermek istediğinize karar vermelisiniz. Yani kafanızda bitirmeniz lazım. Sonra bir sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.
  Bunu yapmanız neden önemlidir?
  Çünkü gizli şeker, diabet, troid hastalıkları ve bunların dışında birçok faktör kilo vermenizi engelleyebilir veya yavaşlatabilir. Sonrasında ise doktor sizi zaten bir beslenme uzmanına yönlendirecektir. Örneğin tüm değerleriniz normal ama b12 ve d vitamini değeriniz düşük. Kilo verme hızınız düşük olacaktır. Bunların düşük olması kilo verme hızınızı düşürür.
  Şok diyet veya yo-yo diyet diye bilinen diyetler saç dökülmesinden kalp kaslarınızı eritmek ve daha birçok hastalığa davetiye çıkartacaktır.

  Beslenme kilo vermenin bir ayağıysa hiç kuşkusuz spor diğer ayaktır. Teknoloji kullanımının arttığı bir çağda akıllı telefonların uygulama mağazasından indireceğiniz birkaç uygulama ile günlük hareketinizi kontrol edebilirsiniz.
  Spor salonuna gitmek için gerek maddi durumunuz gerekse çalışma saatiniz veya sosyal durumunuz uygun olmayabilir.
  Bunun içinde evde spor yapabileceğiniz videolar mevcut.
  jillian isimli bu bayanın videosu sadece günlük yarım saatinizi ayırmanızla sonucunu hızla görmenizi sağlayacak bir dizi hareketleri barındırıyor.
  Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar.