erkeklerin detay vermekten kaçınma hastalığı


 • Bir noktadan sonra çok sinir bozucu olandır. Sohbet muhabbet bir türlü ulaşması gereken sonuca ulaşmaz. En basiti Akşam eve gelince “nasılsın, naptın bugün?” E ortalama bir cevap beklersin. O da Yok. E ağızdan kerpetenle laf almaya uğraşmayı kimse istemez. “Konuş be adam!” diyesin gelir de, onun yerine “peki :)” der mutfağa gidersin. *
  Böyle böyle kadın sessizleşir, kendi kabuğuna çekilir. önceleri adam farketmez. Sessizlik o kadar yıpratıcı olmaya başlar ki adam fark ettiğinde çok geç kalmıştır.
  Mesela detay değil de, bir şeyler paylaşamadıktan sonra neye yarar Yanyana durmak?! Ben ki sessiz bi insanım; ben bile tahammül edemiyorsam. Diğerlerini düşünemiyorum.

  Basit bi örnek vereceğim. Siz deyin hangisi normal?

  A:adam
  K:kadın

  K:” hoşgeldiiiiiiin! Nasılsın,nasıl geçti günün?”
  A:” berbat.” Deyip kıçını dönüp yatmak yerine;

  K: “hoşgeldiiiiiiiin! Nasılsın, nasıl geçti günün?”
  A: “ berbat. İş yerinde bir arkadaşla ilgili bir problem çıktı. Canım sıkkın o yüzden. Sonra anlatırım olur mu?!” Demek çok zor değil.

  Çünkü birinci diyaloğu gerçekleştirdiğinizde kadın kafasında “noldu, ne bitti, neden, niçin, nasıl, ben mi bir şey yaptım acaba?” Diye 8 sezonluk bol entrikalı günlük tv dizisi senaryosu yazıyor. Haberiniz olsun. Üç cümle. Kadınların içindeki o kız çocuğunu öldürmeyin. Üç!