evlilikteki en büyük sorun


 • Herşeyin eksiksiz olması sonucunda çiftlerin uğruna emek verecekleri bir şeyleri kalmayıp birbirlerine sarması.
  Evet, günümüz evliliklerindeki en büyük sorun tam olarak bu bence.

  Var böyle çiftler etrafımda. Bir tanesi yakın bir arkadaşımdı. İki tarafın da maddi durumları çok iyiydi. Allah arttırsın, bu suç değil. Sıkıntı şuydu; anne gelir alışveriş yapar dolabı doldurur gider. Kayınvalide gelir evin eksiklerini tamamlar. Kiraları ödenir. Düğün Faslı sırasında zaten her şeyleri eksiksiz yapılmıştı. Sonra bebek olur hastane masraflarını kayınpeder öder. Oğlanın altına araba çeker. Gelinin koluna bilezik takar. Bu böyle uzayıp gider. Halbuki oğlan zaten çalışıyor. Gayet de normal bir maaşı var. Ama aileler bi salmadılar ki bunları bi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenselerdi. Koca koca insanlar.
  Tabi durum böyle olunca “bana çiçek almıyor, dışarı çıkartmıyor, güzel sözler söylemiyor.” Diye birbirlerine dalıyorlardı. Hayatımda duyduğum en saçma dert yemin ederim.

  “Bebeğimin bezini nasıl alacağım?!” Derdine düşmüş olsa. Misal tabi aklıma ilk geleni yazdım. Uğruna emek verecekleri bir amaçları yok. Siz siz olun evlenirken bırakın havuç soyacağınız da eksik kalsın. Huzurunuz eksik olmasın.

  Peki bunları yazan benim bekar olmam? * neyse bir şey demiyorum.