bugün yazarları gülümseten şeyler


 • okulun bir günü. seçmeli fen hocamız diyorki:
  "çocuklar haftaya atom modeli ödevi veriyorum. hem höm." tabii bizde gaydırı guppak bir atom modeli yapıyoruz. geldik efenim ödev kontrol zamanına. hoca konntrol etmedi, hoca gelmedi, bugün verilmeyecekti yok efenim neler neler...biz geldik böylece okulun son haftasına. hoca ikinci döneme kaldığını söyledi. lan haftalardır ben bunu getiriyorum, akraba olduk. kontrol et, bitsin bu çile. bitmedi.

  geldik ikinci dönemin ilk gününe. benim elimde yine bohrcum var. hoca haftaya bakacağını söyledi. ya sabır çektim içimden. bekledik sonraki haftayı, bu sefer hoca yok. kaldık biz yine bohrcumla. bugün kontrol günüydü. bu sefer ders programı değiştiği için hoca değiştirilmiş. hoca bakamadan gitti bizden. neyseki yeni gelen hoca baktı, kurtuldum bu bohrcumdan. ama nasıl kurtuldum?

  zil çaldı. düşünüyorum aklımdan "acaba buna hangi çin işkencesini uygulasam? diye. böyle düşüne düşüne sınıfa geldim. sonra:
  "arkadaşlar, ben bundan kurtulacağım." dediğim an bir kıyamet koptu, anlatamam. bu nasıl bir hınç allah'ım? tane tane elektronlarını tepine tepine, eze eze yok ettiler. ben de teşekkür ediyorum:
  "allah sizden razı olsun, ellerinize sağlık. ohh! içimin yağları eridi."