kibritçi kız


  • gururla, sevgiyle, aşkla ve neşeyle söylemeliyim ki; annem olur kendisi. canımın canı, can katanı, candan öte bir diyar, yar olur.

    naif kelimesini baştan aşağı giyinmiş bir kişilik, mis gibi bir gül bahçesidir o. renklerin her tonu, mis gibi kokular vardır yüreğinde. ne mutlu o bahçeyi görebilene. en taş kalbi bile pamuk yapan bir dokunuşu vardır. en sert sözleri yumuşatan tatlı dili. ahhh! annem olmadan her şey karanlık. insan ilk aşkı annesiyle yaşıyor bence. aşkı annesinden öğreniyor.

    her yaştan, her taraftan kişi ile ortak paydayı bulup, sevgi ile gülümsemeler doğurabilir. övmek veya yüceltmek değil yaptığım, var olan güzelliği anlatmaya çalışmak sadece. ki okuyanlarda bilsin nasıl bir mutluluk insanı var aralarında. ah azizim anne deyince tüm yazım gücüm tükeniyor. öyle ah! deyip kalıyorum. çok seviyorum. çok!

    (bkz: anne)(bkz: güzel insan)(bkz: yazar)(bkz: şair)(bkz: araştırmacı)(bkz: gazeteci)(bkz: gönül insanı)(bkz: gül bahçesi)(bkz: içindeki küçük kızı hala koruyan kadın)(bkz: dost)(bkz: gülümseme sebebi)(bkz: aşk)