garip ilkokul anıları


  • garip ilkokul anılarıdır.

    Küçükken 1-2 sene dedem ve Halamlarla yaşadım ben. Okula da ordan gidip geliyorum haliyle. Bir gün yine sınıftayken nöbetçi öğrenci geldi. İsmimi söyleyince nasıl şok oldum anlatamam. Daha önce kimse benim ismimi söylememişti herkesin ortasında. Sonra devam etti. "deden gelmiş de televizyon kumandasını istiyor." Dedi.

    Öğlenciydim o sıralar, sabahları çizgi film izliyordum. Dedem de haber kanalına falan çeviriyordu. Çeviremesin diye kumandayı çantama saklamıştım. Okula giderken de unutmuşum çıkarmayı.

    Sonuç, bütün sınıf yarıla yarıla güldü. Çıkardım çantadan emaneti, gittim dedeme teslim ettim. Girdim sınıfa tüm haşmetimle en ön orta sıraya oturdum. Biraz daha güldüler. Sonra unutuldu. Gitti. Dedem de gitti zaten. Herkes de gidiyor zaten. unutmak çok lanetli bir şey. 15 yıl dedem dediğin adamın şimdi hiçbir şeyini hatırlamıyorum. önce yüzünü sonra sesini en son kokusunu unuttum. Anıları unutmamama ise şaşırıyorum. Madem aldın tamamen silsen olmaz mı be Allah'ım. Ölen kurtuldu, olan yaşayana oldu. Garip.