dinlene dinlene eksilemek


  • blog sözlük'ün okuduğum her entry'ye oy vermemi kısıtlamasından dolayı yaptığım etkinlik. olabildiğince okuduğum her entry'ye artı ya da eksi oy vermeye çabalıyorum. fakat bu bi otur soluklan kardeşim olayı beni dellendiriyor. entry'yi okuduysam oy verme hakkım da olmalı, değil mi? fakat yok. bu yüzden ben de dinlene dinlene, yavaş yavaş, ağır ağır, zamana yayarak oy veriyorum. ki genelde eksidir bu oylar.

    boş konuşana direk eksi. yanlış bilgi verene direk eksi. hatta arada çıkışıyorum. beşiktaş entry'si girene direk artı. beşiktaş'a bayern münih çıktı diye dalga geçene eksi, bir de bütün tanıdıklarımı örgütleyip linç. solculara direk eksi. yobazlara direk eksi. dine laf atana direk eksi. atatürk'e laf atana direk eksi. güzel troll'e artı, kötü troll'e eksi. insanları kötülüğe sürükleyenlere direk eksi. ayet paylaşımlarına artı. hadis kötüleyenlere eksi. kaynaksız bilgiye eksi. güzel bilgiye artı, bazen fav. gereksiz bilgiye de eksi oyumu feda edemem. güldüğüm entry'ye artı, gülmediğim ama yazarın gülücük falan koyduğu entry'ye eksi ve profile girip kötü entry'lerine eksi. algı yapana direk eksi. feminizme direk eksi. aşırı çağdaşlığa direk eksi. kankacılığa eksi, dostluğa artı. anket başlıklarına verecek oyum yok, kurtarmıyor. yani anlayacağınız, artmasını istediğim paylaşımlara artı, bitmesini istediğim paylaşımlara eksi.

    arada gece çok uykum oluyor ve oy hakkım yine bitmiş oluyor bi otur soluklan kardeşim diyor sözlük bana, ben senin nerden kardeşin oluyorum demek istiyorum bazen. sonra da eksiler misin sabaha mı bırakırsın düşüncesi kaplıyor. o an kopya çekerken yakalanmış bir öğrenci gibi ne yapacağımı bilmiyorum. göğsüm daralıyor. yüreğim kanıyor. olmasaydı sonumuz böyle. yine eksi veremedim diyip üzüntüyle uykuya dalıyorum bazen, bazense bekleyip eksi oyumu verip uykumdan feda ediyorum. bu durum beni çok kötü etkiliyor.