engelleme seçeneklerizaferb kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


zaferb kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


zaferb kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


Aklıma takılanları gönlümde demleyip dilim döndüğünce yazıya döktüğüm mecra:
gonuldendile.com
Aklıma takılanları gönlümde demleyip dilim döndüğünce yazıya döktüğüm mecra:
gonuldendile.com
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • lgs 2020 örnek soruları

  Bu sene LGS'ye girecek tüm öğrencilerin çözmesi gereken sorulardır.

  Ekimden bu yana aylık olarak son iki aydır ise ayda iki tane olmak üzere yayımlanmaktadır. Bunların yanında il milli eğitim müdürlüklerinin çalışma sorularını da çözmekte fayda var.

  (bkz: bir dost)
 • Adamkarga

  Blog yazarlığını kitap yazarlığıyla taçlandırdığı için tebrik ettiğim üyedir.

  Yazıp çizen herkesin içinde bir yerlerde kitap yazma sevdası vardır. Bir eser kaleme almak sabır, azim ve planlama gerektirir.
 • ramazan bayramı

  Bu sene sönük geçen bayramdır.

  kimselerin olmadığı bir sahilde yürüyüş, dağ başında odun ateşinin önünde bir fincan kahve insandan soyutlandığında anlam kazanıyor.

  Bayramlar ise sevenlerin birlikteliğinden yoksun olunca ağızda buruk bir tat bırakıyor.

  Sözlük ahalisine huzur, mutluluk ve sağlık dolu günler dilerim. (bkz: iyi forumlar)
 • kötüleme özelliğini kötüye kullananların uçurulması

  Blog sözlük'ün ruhuna uygun bir yaklaşımdır.

  Elbette, beğenilen ve beğenilmeyen girdiler olacaktır. Herkes fikrini belirtmekte özgürdür. Yalnız ilk girdide alfa'nın da dile getirdiği üzere burada "iyi niyet" önemlidir.

  Yazan, çizen, görüşlerini dile getiren, üreten insanların teşvik edilmesi gerekir. Elbette üretilen her içerik beğenilmeyebilir lakin ne yazıldığını bile okumadan ne beğeniler ne de eleştiriler kimseye fayda sağlamayacaktır.
 • gazap üzümleri

  Okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyenlerden, realizm akımıyla kaleme alınmış güçlü bir eserdir.

  Bir alıntı:
  --- spoiler ---
  " .... kendilerine insanca davranılmasına alışıyorlar. Sonra onları yönetmek güç oluyor . "
  --- spoiler ---
 • dennis

  1993 yapımı, çocukken severek izlediğim çizgi filmin baş karakteridir. Ülkemizde Afacan Dennis ismiyle ekranlarda yer almıştır. Yapımın orijinal ismi Dennis Tha Menace'tir.

  İşbu entry, sayı vermeden ortalama yaş belirlenmesinde turnusol kağıdı etkisi gösterebilir.

  Jenerik müziği ile çocukluk yıllarına dönmek için:
  Dennis The Menace
 • leyladansonra.com

  www.leyladansonra.com
  Düzenli olarak kan vermeye çalışan bir insanım. Kan vermek için alternatif kanallar ararken leyladansonra.com sitesine denk geldim. Birkaç tıp öğrencisinin başlattığı hasta çocuklara ulaşmanızı sağlayacak güzel yürekli insanların projesi leyladansonra. Çocukların kısa hikâyeleri ve ihtiyaçları sitede belirtilmiş. Kan bağışı için de bir sistem geliştirmişler. İhtiyaç sahibi çocuklara doğrudan kanınızı ulaştırabiliyorsunuz anladığım kadarıyla.

  --- spoiler ---
  Tıp öğrencilerinden oluşan iki – üç kişilik ekipler oluşturuyor, düzenli olarak servislere gidip çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Sohbet ederken en sevdiği renk, izlediği filmler, hayalindeki meslek gibi çocuğumuzu daha iyi tanımamızı sağlayan sorularla arkadaşlığımızı ilerletmeyi ihmal etmiyoruz. Muhabbet sırasında hayatta gerçekleşmesini en çok istediği dileğini öğreniyoruz. Bu çok istenen bir oyuncak, öğrenme hayalleri kurulan bir enstruman ya da okunmayı bekleyen bir kitap olabildiği gibi bir ünlüyle tanışıp imzasını almak, bir gezi, bazen de sadece patates kızartması yemek gibi minik bir istek olabiliyor. Çocuğumuzu tanıtan ufak bir hikayeyle birlikte dileğini internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla, tabii ki cocuklarımız ve ailelerinden onay alarak yayımlıyoruz.
  Bu hayali gerçekleştirmeye istekli gönüllülerimiz paylaşılan yazıların altında belirtilen mail adresimize yazarak bizimle iletişime geçiyor. Arkadaşımızın dileğini bizzat ziyarete gelirken getirerek, ya da dileğine yolculuğunda ona eşlik ederek veya kargo yoluyla oyuncak, kitap ya da enstrümanını göndererek gerçekleştiriyor.
  Dileğin gerçekleştirilmesi ile bizim görevimiz ve çocuklarımızla iletişimimiz sona ermiyor. Çocuğumuzla duygusal bir bağ kurmuş olup her fırsatta onu ziyaret ediyoruz. Birlikte oyun oynuyor, sohbet ediyor, doğum günleri gibi özel günlerini unutmuyor; onlara abi, abla veya arkadaş oluyoruz. Onların gözlerindeki mutluluğa şahit olmak ve bu iyilik halkasının bir parçası haline gelmek isterseniz sizleri de aramıza bekliyoruz.
  --- spoiler ---
 • pek bir şey yok