engelleme seçenekleriyer fıstığı kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


yer fıstığı kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


yer fıstığı kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


26· 0· 0· 0· 58 gün önce
Kabuktayken kardeşimi yemiştim
Kabuktayken kardeşimi yemiştim
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • çocukken yapılan canilikler

  Bölüm 1:
  Köyde hareketsiz duran bir kertenkele bulmuştum, içini çubuklarla açıp miğdesini falan söktüm neyse işkembeyi koydum bi tarafa boğaza doğru ilerliyorum birden bacakları hareket etti.

  Bölüm 2:
  Küçük yer fıstığı tarlanın içerisinde kazma kürekle oynar sonra birden bir kurbağa çıkar ve kazmayla onu ikiye ayırmak için peşine düşer birdenbire yerin altından bir şey çıkar "Benn johny PEANUT eğer uslu bir fıstık olmazsan öbür dünyada fıstık ezmesi olursun." der. Ve küçük kahramanımız yaşamına geri döner
 • anunnakiler

  İnsanoğlunu yaratacak kadar yüce ama altının soy metal olduğunu anlamayacak kadar salak tanrılardır. Ya da bu teoriyi üretenler biraz ... Şimdi bunlara göre altın ölümsüzlüğü sağlıyor bunlar kendilerine köle olsun diye muhteşem varlık olan insanı yaratıyor hatta arada deney hataları falan yapıp o tabletlerdeki garip insanları yapıyorlar sonra gidiyorlar. İşte insanlara çok benziyorlar aslında insanlar onlara çok benziyor, onlardan genler taşıyorlar. Onlar sadece bizden üstünler nasıl bir yapıları var bilmiyorum ama altının kral suyu ile tepkimesinden nasıl ölümsüzlük çıkar o sizin hayalgücünüze kalmış.

  Edit: Batı medeniyeti mi Sümerler' den beri süregelen bir şey bu. Beyni küflenmiş bir grubun sorgulamadan hayranlıkla baktığı teoridir.
 • çırak

  Fazlasıyla iyi bulduğum film. Pek bir beklentiyle izlememiştim ama oyunculuklar replikler falan harikaydı. Daha çok durum filmi gibi tabi olaylar drama falan da olmadı değil.
  --- spoiler ---
  keşke kadının ölümü üzerine daha çok dursalardı. ustanın ölümü, sonuçları daha etkili ve konunun işleyişiyle daha bağlantılı olsaydı sonuçta filmin adı "Çırak". bir de bu tarz filmlerin en beğenmediğim tarafı sonu olmuyor be. Tam bağlayamıyorlar.
  ------------spoiler---------
  (bkz: uykulu uykulu yazdım. Yazım hatası varsa takmayın)
 • eğitim sistemi

  Sistemin mimarları da eleştirmenleri de profesyonel olmalıdır yok efendim sınavlar olmasın, öğrendiklerimiz günlük hayatta işe yaramıyor, her şeyi ezberliyoruz gibisinden laflar duyuyoruz. Lafı güzaf. Nedense bazı dahilerin pek mantıklı hareketi yok diye her aptal dahi damgası yiyor, ayıptır günahtır basit düşünmemek gerekir yanlışları eleştirirken de bokunu pardon dışkısını çıkarmamak gerekir.