engelleme seçenekleriwabi sabi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


wabi sabi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


wabi sabi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


31· 0· 0· 0· 882 gün önce
İçine hapsolduğum kavram. Kıvranıyorum. Bitmesini istiyorum. İşsizlik değil, sevgisizlik değil, yalnızlık değil, kötü hissetmek değil... Kötü bile hissedemiyorum. Boşluğun bu denli kalın zincirleri olduğunu bilmiyordum. Her hareketim ...devamını oku
İçine hapsolduğum kavram. Kıvranıyorum. Bitmesini istiyorum. İşsizlik değil, sevgisizlik değil, yalnızlık değil, kötü hissetmek değil... Kötü bile hissedemiyorum. Boşluğun bu denli kalın zincirleri olduğunu bilmiyordum. Her hareketim için sebep aramaya başladım. Nedenlerin yokluğunda ortada kaldım. Yaşamak için sebep ararken ölmek için de sebebim olmadığını fark ettim. Hayatım boyunca inandıklarım sarsıldı. Yalanların farkına varırken bitirdim enerjimi, doğrular yerini bildiğim bir uzaktalar. Bu yüzden hayattayım dediğim sebepler inandırıcı gelmemeye başladı. Boşluğun içinde kayboldum. Neye inanıyor insanlar, nasıl güveniyor, ne size nefes aldırıyor ve ne bu nefesinizi kesen sebep. Olmak için ya da olmamak için mantıklı bir sebep verin bana.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blog sözlük itiraf

  Düşüyorum. Tam kalktım şimdi oldu derken bir daha. Birgün ya tam kalkacağım ya da bir düşüş sonrasında asla kalkmayacağım. Çevremde mutlu olmam için gözümün içine bakan, iyi olduğuma inandırmak isteyen insanlar var. Onlardan utanıyorum. Ama tüm olumlu şeyler arasında bir kurt düşüyor içime, ruhumla besliyorum bu kurdu. Kalbin varlığını heyecan, stres, mi dışında sızlarken de hissedebiliyoruz, çok ilginç. İnsanın en büyük yarasını kendisinin açması da çok ilginç. Kadere inanmasam aklımı kaybedeceğim. Allahım artık büyümek istiyorum. Mesleğe atılmaya, hayatımın kendi sırtımda yükselmesine 1.5 yıl kaldı şurada. Korkudan titriyorum ben. Duyguların hayatin temellerini atmada yegane temel olamayacağını da keşfettim ama uygulamada ömrümü sağıyor. Artık günlük yok, sözlük var.
 • blog sözlük itiraf

  Kabuslarım artık kabus gibi değil sözlük. İçimde derin bir ağrıyla uyanıyorum. Malum rüyayı görmenin ağırlığı büküyor bedenimi de ruhu mu da. Hava aydınlanmadan hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Herkes uyanınca gizli gizli omak zorunda çünkü bu. Hayatımdaki duygu sayısı çok aza indi biliyor musun? Üzülüyorum derin derin, gitmeden kokusuna hasret kalmışım gibi bir şehrin ama inan bana tanıdığım bir koku, hayal gibi gelse de tanıdığım bir uzaklık. Şu burukluk bir geçse allahım diye dua ediyorum ama inan bana çözümlerin her birisi ayrı korkutuyor bizzat ölmek dışında. Bu acıyı yaşayan milyonların varlığını bilmek de sakinlik vermiyor çırpınan kalbime, yaşanırmış demek ki böyle de diyorum, ölmezsem elbette ben de yaşarım. Ama benden geriye ne kaldı bilmiyorum? Kalan bu parçayla yaşamak yaşamak mıdır gerçekten diyorum. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum hissettiğim bu ağır ve acı duyguların birisinin bile karşılıklı olmaması için de yalvarıyorum allaha.
  Sen de olmasan sözlük...
 • blog sözlük itiraf

  Boğuluyorum sözlük. Ben canımın bu kadar acıdığını, nefesimin bu kadar battığını hatırlamıyorum. Deliler gibi saldırıyorum hayata, bir yerden tutunmak için bir yerden yağmur yağdırmak için çorağıma. Sadece gozlerimden akıyor damlalar. O da geçirmiyor, daha da kurutuyor ruhumu. Rüyalar görüyorum, bazen halüsinasyonlar bile görüyorum. O kadar canlı ki... Sonra yeniden yıkılan hayalimin altında kalıyorum. Nefesim kesiliyor sözlük. Soluyorum acıyı. Soluyorum. Geçecek mi bu inan bilmiyorum. Ama o kadar zoruma gidiyor ki. Acımla bir ömür yaşamak istiyorum bazen, bazen gerek var mıydı gerçekten diyorum, sonra pişmanlıklar, kararlılık gösterileri, maskemi sergilemeler ve alkışlar. Gece olup yanlışlığıma ve yalnızlığıma döndüğümdeyse sadece kendi yağmurum, sadece göğüs ağrım ve sadece beynimdeki uğultu. Çok korkuyorum. Yeniden ölmek istemekten çok korkuyorum. Ne olacak hiç bilmiyorum.

  Edit: ölmeyi sadece olması gerektiği kadar istiyorum sözlük. Metro gelirken sabit durduğumu biliyorum artık. Sadece gelen rüzgarı heyecanlandırıyor beni.
 • obsesif kompülsif bozukluk

  "Allah kimseye vermesin" bi hastalık. Kısa süre önce kardeşimin ileri boyutlarını yaşamaya başladığı hastalık. Bugün, bu hastalık yüzünden kedimle süresi belli olmayan bir ayrılık yaşayacağımı öğrendim:((((
  Çok üzgünüm çok
 • yaratıcılığı körelten şeyler

  Adım adım hissettiğim için söylüyorum, okul. Okulda atladığım her seviye yaratıcılığımın biraz daha gerilemesi ile sonuçlandı. Muhtemelen aşırı ezber içeren, tek tip insan pardon köle yetiştirmeye çalışan boktan sistemin sonucu.
 • kıskançlık

  Fazlasıyla rahatsız edici tutum/duygu. Sahip olmaktan nefret ettiğim halde önüne geçemediğim berbat his. Yazar arkadaş güvensizlik temelli olduğundan bahsetmiş. Gerek ideallerime benden yakın olan insanlara karşı gerekse sevip saygı duyduğum insanların beğendiği kişilere karşı davranışım/fikirlerimi düşününce... Sanırım haklı. Her kıskanç davranışımın üzerinde düşünce sağlam bi özgüven eksikliği ile sarsılıyorum. Nasıl aşacağımı bilmiyorum ama her gün bu saçma duygunun pişmanlığını yaşamaktan yoruldum. Sürekli vazgeçileceğim, terk edileceğim, sevilmeyeceğim, dışlanacağım korkularımla herkesi sıkmaktan da yoruldum. Farkında olarak böyle bi gerilimi yaşamak. Gerçekten bataklık gibi.
 • geceye bir sıkıntı bırak

  Her şeyi bırakıp defolmalık bir gece. Kötülüklerimi, sinirimi, nefretimi biriktiriyorum sanırım; susarken yorulan çenemden, uyumak ve uyanmak istemeyen gözlerimden anlıyorum. Yataktan çıkmak istemiyorum, sabah da istemeyeceğim. Defolmak istiyorum hayatımdan.