engelleme seçenekleriwabi sabi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


wabi sabi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


wabi sabi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


30· 0· 0· 0· 230 gün önce
İçine hapsolduğum kavram. Kıvranıyorum. Bitmesini istiyorum. İşsizlik değil, sevgisizlik değil, yalnızlık değil, kötü hissetmek değil... Kötü bile hissedemiyorum. Boşluğun bu denli kalın zincirleri olduğunu bilmiyordum. Her hareketim ...devamını oku
İçine hapsolduğum kavram. Kıvranıyorum. Bitmesini istiyorum. İşsizlik değil, sevgisizlik değil, yalnızlık değil, kötü hissetmek değil... Kötü bile hissedemiyorum. Boşluğun bu denli kalın zincirleri olduğunu bilmiyordum. Her hareketim için sebep aramaya başladım. Nedenlerin yokluğunda ortada kaldım. Yaşamak için sebep ararken ölmek için de sebebim olmadığını fark ettim. Hayatım boyunca inandıklarım sarsıldı. Yalanların farkına varırken bitirdim enerjimi, doğrular yerini bildiğim bir uzaktalar. Bu yüzden hayattayım dediğim sebepler inandırıcı gelmemeye başladı. Boşluğun içinde kayboldum. Neye inanıyor insanlar, nasıl güveniyor, ne size nefes aldırıyor ve ne bu nefesinizi kesen sebep. Olmak için ya da olmamak için mantıklı bir sebep verin bana.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • obsesif kompülsif bozukluk

  "Allah kimseye vermesin" bi hastalık. Kısa süre önce kardeşimin ileri boyutlarını yaşamaya başladığı hastalık. Bugün, bu hastalık yüzünden kedimle süresi belli olmayan bir ayrılık yaşayacağımı öğrendim:((((
  Çok üzgünüm çok
 • yaratıcılığı körelten şeyler

  Adım adım hissettiğim için söylüyorum, okul. Okulda atladığım her seviye yaratıcılığımın biraz daha gerilemesi ile sonuçlandı. Muhtemelen aşırı ezber içeren, tek tip insan pardon köle yetiştirmeye çalışan boktan sistemin sonucu.
 • kıskançlık

  Fazlasıyla rahatsız edici tutum/duygu. Sahip olmaktan nefret ettiğim halde önüne geçemediğim berbat his. Yazar arkadaş güvensizlik temelli olduğundan bahsetmiş. Gerek ideallerime benden yakın olan insanlara karşı gerekse sevip saygı duyduğum insanların beğendiği kişilere karşı davranışım/fikirlerimi düşününce... Sanırım haklı. Her kıskanç davranışımın üzerinde düşünce sağlam bi özgüven eksikliği ile sarsılıyorum. Nasıl aşacağımı bilmiyorum ama her gün bu saçma duygunun pişmanlığını yaşamaktan yoruldum. Sürekli vazgeçileceğim, terk edileceğim, sevilmeyeceğim, dışlanacağım korkularımla herkesi sıkmaktan da yoruldum. Farkında olarak böyle bi gerilimi yaşamak. Gerçekten bataklık gibi.
 • geceye bir sıkıntı bırak

  Her şeyi bırakıp defolmalık bir gece. Kötülüklerimi, sinirimi, nefretimi biriktiriyorum sanırım; susarken yorulan çenemden, uyumak ve uyanmak istemeyen gözlerimden anlıyorum. Yataktan çıkmak istemiyorum, sabah da istemeyeceğim. Defolmak istiyorum hayatımdan.