engelleme seçeneklerivatan duvarında bir taş kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


vatan duvarında bir taş kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


vatan duvarında bir taş kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


176· 0· 0· 0· 1150 gün önce
Gerçekleştirmeye değer her şey abartılmaya değer
Gerçekleştirmeye değer her şey abartılmaya değer
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • kitap okurken uykunun gelmesi

  öyle pat diye uyuyamayanlardanım ama canım sıkkın olduğu zamanlar çareyi uykuda aradığımda en etkili yol kitap okumak benim için. Öyle ki bazen sırf uykum gelsin diye ne okuduğumun farkında olmadığım zamanlar bile oluyor. Birde öyle anlar oluyor ki roman bitirsen nafile.. Hatta uykudan kaldıranları da var, düşman başına..
  Pişman olacağın şeyleri yapmamak çok güzel ama banane. Yapanların da canı sağolsun!
 • yaşamak güzel şey

  Camları aç. Kaç dağımız tuz buz olmuş, olsun. Yine de güzel, bir şeylerden söz açmak için vakit var hala, geç değil. Ve hep vakit var, asla geç değil. Dünya döner.

  Çünkü sokaklar hala kaybolabilecek kadar kalabalık. Çünkü gülümsemek için bir serçenin ayaklarına bakmak hala yeterli. Hele bir de sevmek isteyince, eyvah! Vazgeçmek yok, vakit var hala, geç değil. Vazgeçmek yok.

  Her şey düzelir, her su yolunu bulur ve gece ayazında sarsılan tüm ağaç kökleri, gün doğarken bir kedi gibi mırıldanarak uyur. İlla ki sabah olur. Bırak olsun.

  Dünya döner.

  Şimdi evrenin kulunçlarını öpe öpe açmanın zamanı. İşte bahar, işte yazın kakülü!

  Kalanlara selam olsun.
 • sözlük yazarlarından aforizmalar

  Duygular-değerler aynı olsa da üzerinde yapılan işleme göre sonuç “hiç”, “yarım” veya “tam” çıkabilir.Hiçlik yarım olabilir ya da tama dönüşebilir, aynısından iki tane aldığınız ürünün birisi çalışırken diğeri bozuk olabilir.Yani önemli olan elindekinin ne olduğu değil,ondan ne elde etmek istediğindir. Hiçlik mi, yarım mı , yoksa tamamını mı istediğindir aslolan
 • pek bir şey yok