engelleme seçenekleriusluer kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


usluer kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


usluer kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


505· 0· 0· 0· 105 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • seedbox

  istediğiniz gibi at koşturmanız için size sunulan yüksek bant genişliğine sahip bir uzak sunucudur. en azından ben kendi tanımıma göre istediğim gibi at koşturabilmekteyim. şöyle ki; torrentten devasa boyutlarda dosya indirmek istediğimde bir türlü bana sunulan hızı alamamaktaydım. araştırmalarım sonucu seedbox denilen şeyi keşfettim. kiralıyorsunuz bir seedbox, indireceğiniz torrenti uzaktaki sunucuya, gün gözüyle göremeyeceğiniz hızlarla indiriyorsunuz, daha sonra da uzaktaki sunucudan bilgisayarınıza indiriyorsunuz. işin teknik kısımlarına çok fazla hakim olmadığım için torrentten indirirken neden bana sunulan hızın tamamını alamıyorken tek bir yerden indirirken bu hızı alabiliyorum bilmiyorum.

  bu arada seedbox.io kullanıyorum, memnunum.
 • xiaomi mi band 4

  xiaomi'nin son çıkardığı akıllı bileklik. mi band 3'e göre artısı renkli ekrana mevcut olması. bir de bileklik üzerinden müzik kontrolü de yapabiliyorsunuz artık. pili 20 gün kadar gidiyor. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve kendisine çok alıştım. ekranını hafif çizmesem çok daha iyi olacaktı ama...
 • içlik

  termal, yün gibi çeşitleri bulunan, o kesici kış soğuklarında sizi bir anne şefkatince sarıp sarmalayan giyecek.

  sonuna kadar termal olanlarını öneririm. yün olanlar gibi vücudunuza batmıyor. ve daha ince olduğu için rahatsız da etmiyor. kars'ta askerlik yaptığım yıllarda altlı üstlü giyerek kars'a meydan okumuştum. işe de yaramıştı.
 • blog sözlük'ün başarısız olmasının sebepleri

  sözlüğün kafa ekibi olarak bu konuda öncelikle kendimden başlayarak öz eleştiriler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. tamam, her türlü öz eleştirimizi yapalım. mesela sözlüğün kurulumunda bulunan kişiler olarak sözlüğe gerekli önemi vermediğimizi de kabul edelim. fakat bir yere kadar bu öz eleştirileri yapabiliyoruz. çünkü önceliklerimiz farklı. sözlükteki diğer blog yazarlarının çoğu gibi önceliklerimiz bloglarımız dahi değilken sözlüğü öncelik sıralamasında başa koymamız hayal olurdu. sevgili alfa, bloguna bile eskisi gibi değer vermiyorken sözlüğe değer vermeni bekleme kendinden.

  işin bir diğer boyutu ise kime göre başarısız, neye göre başarısız mevzusu. bu sözlüğün malum sözlük ile başa baş çekişmesi mi hedefti yoksa blog yazarlarını tek platformda toplamak mı? bence sözlük misyonunu tamamladı fakat sözlük üyeleri çabuk sıkıldı. bunu engellemek de senin elinde değil alfa.

  "Blog Sözlük operasyonu bitmiştir. Yanlışıyla, doğrusuyla bu mücadele benim şahsımda tüm blog yazarlarına aittir. Takdir, yüce blog yazarlarınındır." *

  blog sözlük pusu gelir mi gelmez mi bunu alfa bilecektir. *
 • gutenberg wordpress editörü

  gerçekten kullanmak için çaba sarf ettiğim, içimde bir yerlerde klasik editöre karşı gutenberg için savaş verdiğim yazı editörü. ama yok. ne yaparsam yapayım olmuyor. rezalet, mok gibi bir editör olduğunu es geçemiyorum.
 • emre durmuş

  Abdü'nün süper kupa finalinde sahaya atlaması sonucu Abdü'nün yanında bulunduğundan ve bu olayı hikayesinde paylaştığından dolayı yurt dışına çıkış yasağı yemiş ve yargılanma süreci devam eden şahıs.
 • deli mi ne

  sahaya atlamasına sebep olarak heyecanlandım, atladım sahaya diyerek saçma sapan bir bahane üretmiştir. şimarıklıkta nirvana yapmış gençlerin profilidir. yazık.