engelleme seçeneklerituurulz kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


tuurulz kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


tuurulz kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


103· 0· 0· 0· 2367 gün önce
saygı duyulması gereken nev-i şahsına münhasır lider. sanmıyorum bir daha onun gibisinin geleceğini.
saygı duyulması gereken nev-i şahsına münhasır lider. sanmıyorum bir daha onun gibisinin geleceğini.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • deniz naki

  Geçtiğimiz günlerde yayınladığı video ile yine gündeme gelen, Amed Sportif'in profesyonel futbol oyuncusu(idi)
  Aşağıdaki açıklamalar itibari ile futbolden men edildiği duyurulmuştur.

  TFF tarafından disiplin sevki ''AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü futbolcusu DENİZ NAKİ'nin çeşitli internet sitelerinde yayınlanan açıklamaları suretiyle ''ayrımcılık ve ideolojik propagandası'' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 42. maddesi uyarınca 28.01.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir'' metni ile duyurulmuştu.

  Dün PFDK tarafından karar açıklandı ve karara göre 3 yıl 6 ay men cezası alan Deniz Naki, cezası 3 yıl üstünde olduğu için futboldan tamamen men edilmiş oldu.

  PFDK'nın karar metni:

  ''AMED SPORTİF FAALİYETLER KULÜBÜ sporcusu DENİZ NAKİ'nin, ayrımcılık ve ideolojik propaganda nedeniyle FDT'nin 42/1-a, 35/4. ve 4/2. Maddeleri uyarınca 3 YIL 6 AY MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ve 273.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT'nin 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.''
 • arabayı park edecek yer bulamamak

  istanbul'da işkencenin diğer adıdır. yanlış anlaşılmasın, sürücü olarak değil yaya olarak şikayetçi olduğum durumdur. aracın var, paran var, gelip sokağın ağzına; bina girişinin dibine; engelli rampalarının önüne park ediyorsun. iyi hoş. tatlı dille uyarılınca neden kurbanlığa götürülen danalar gibi çıldırıyorsun? bu konuda kesin bir çözüm önerisi var deneyimledim. fotoğraf makinemizi açıyoruz -özellikle sürücüsü içindeyen veya sizi görebiliyorken- ve plakanın; civarın fotoğraflarını çekiyoruz. (bir yere göndermek için olmasa bile çekmeniz bile korkutuyor) ve gerekirse gönderiyor; üşenirsek göndermiyoruz. bu korku bu denyolara yetiyor da artıyor.

  zorunlu ekleme:
  bu ve benzeri sorunları basit ve tatlı dert olarak görenler olmuş, üzülerek söylüyorum ki bu araç park sorunu özellikle ülkemizdeki bilinçsiz sürücülerin çoğunluğundan kaynaklanıyor. bunun sonucu da hiç de tatlı değil, oturduğum bölgede iş çıkış saatlerinde ve işe gidiş saatlerimde görme engelli 1'den fazla insanla karşılaşabiliyorum ve bilin bakalım ne oluyor? Bu sizce o insanlar için çok tatlı bir dert mi? Birazcık empati yaparak dertlerin tatlı olup olmadığını kıyaslayabilecek yetide olduğumuzu düşünüyorum insanlık olarak.
 • blog sözlük yazarlarının nick hikayeleri

  sözlük yazarları hangi kullanıcı adlarını kullanıyor? ve neden bunları tercih ettiklerini açıkçası merak etmekteyim.

  İlk-
  turul, tuğrul ismimden gelmektedir, bu kullanıcı adını alma sebebim ise te türk mitolojisindeki turul kuşuna ilerlemektedir. telaffuzu ile sonuna ek getirmemin verdiği sonuç bu şekildedir.
 • galata kulesi'ne sevgiliyle çıkmak

  galata'ya sevdiğiyle çıkmak herkesin hayali, bir de sevdiğini düşünenlerin gerçekleştirdiği eylemdir. sevdiğin insanla "şans"a güvenip bir yere çıkmaktansa, sevdiğinle her yeri "şanslı" atfetmek daha tatlı görünür bana her zaman.

  dipçe: ben de sevdiğiyle çıkamayanlardanım.
 • oyunların çok pahalı olması

  oyunlar mı pahalı yoksa türk lirası mı değersiz? kabataslak direkt bakmamamız gereken konudur. doların ortalama 1, 1.5 TL arasında olsa şu an o oyunları ne kadara alırdık mesela.Örneğin minimum 150 ise, 45-50 tl falan yapıyor sanırım bu da gayet makul fiyat.
 • meral akşener

  entry edit önerisi: parti sağ görüşlü değil tam olarak açıklamalara göre sol görüşlülerin de yer alacağı kelimenin tam anlamıyla ne mhp'nin sağa kayması ne chp'nin sola kaymasını önlemek amacıyla atatürkün yolundan yani uç noktacı olmayacak olan partidir.

  e tabi. sonucu hep birlikte göreceğiz bakalım.
 • 15 temmuz destanı

  ilk olarak olay gece yarısından sonra gerçekleşti diye biliyorum. yani 15 temmuz değil, 16 temmuz olsa gerek?

  2. olarak verilen savaş, ne istedilerse verdikleri kişilere karşı verildiğinden dolayı zerre benim problemim olmayan savaştır. demek ki ne istedilerse verememişsiniz. te pensilvanyalara kadar "hocam geri dön" diye seslenişler halen aklımda. insanlar, dinin kötü bir "kullanım aracına" teslim edilmemesi gerektiğini söylerken, o insanlara "hayın, amerigalı" diye damga yapıştırıldığında o benim savaşım olmaktan çıktı.

  ne zaman benim savaşım olur peki?
  savaşa sözde başkomutanım feystaym'dan değilde, insanları galeyana getiren başkomutanım değil de kolluk kuvvetlerini öne çıkaran başkomutanım ve başlarında da yine aynı başkomutanım olduğunda. tabi bunu da öncelikle evladını askere göndermeye kıyarak başlayabilirler. demem şu ki: çok geç.

 • şahan gökbakar'ın seviyesiz lima paylaşımı

  ilgili görsel: https://www.instagram.com/p/BWc7i6khgu7/?taken-by=sahangokbakar

  bir insan gerçekten bu kadar mı düşebilir dedirtti gerçekten. evlisin. yanlış bilmiyorsam çocuğun da var. şimdi ben eşinle senin fotoğrafını alıp, senin yerine hara'nın yüzünü eklesem; ve altına da dipnot olarak abuk subuk şeyler yazsam ve gerçekten buna gülüp geçebilecek misin? demek istiyorum yüzüne karşı. fakat ünlüleri o kadar yüceltiyoruz ki "insan" olarak adamı bulamayacağım aşikar.

  resmen yarattığı karaktere büründü ve elalemin karısına kızına o karakter üzerinden mesaj vermeye/bunu müritleriyle paylaşmaya çekinmez hale geldi. shame on you şahan!
 • pek bir şey yok