engelleme seçenekleritoksik kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


toksik kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


toksik kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


5· 5· 4· 0· 4 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • tahammül edilemeyen 3 insan tipi

  1)sayı saymayı bilenler
  2)sayı saymayı bilmeyenler

  bayağı bir espiri olsun diye yazdım ama asıl istencim bunu "hani ben iki tane yazdım ya"
  diyerek değil mantıkla açıklamak.

  p saymayı bilenler, p' sayı saymayı bilmeyenler

  p^p' önermesinin doğruluk değeri 0 olur ( bunu iki tane seri bağlı tesisat boru vanası gibi düşünebilirsiniz vanalardan biri açıksa diğeri kapalı sonuç olarak biri her zaman kapalı olacağı için su tesisat borusunda ilerleyemez -benzetme: suyun tesisat borusunda ilerleyememesi-> önermenin 0 olması-)

  tahammül edilemeyen 3 kişi sorusuna verilen madde sayısına bağlı bir önerme dersek mesela r

  r nin türkçe eş değeri maddeleri yazan kişinin sayı saymayı bilip bilmediğidir.( r nin doğru olması için maddeleri yazanın üç tane madde yazmış olması gerekir.)

  p^p'= =r denkliğini sağlayıp sağlamamasına göre maddeleri yazan kişinin sayı saymayı bilip bilmediğini anlayabiliriz. sağlıyorsa denkliğin sol tarafı 0 olduğu için r=0 yani yazan kişi sayı saymayı bilmiyordur ve bu onu yazdığı önermede tahammül edilemeyen kişi kümesine atar. eğer denklik sağlanmıyorsa (yani p , p' dışında bir tane daha madde yazılmışsa) r=1 olur yani kişi saymayı biliyordur ama kişi tahammül edilememeden kurtulur mu?.. büyük harflerle "hayır" çünkü o da tahammül edilemeyenler kümesindedir. hahahahahahah ne kadar komik değil mi?.. nefret dolu basit bir mantık oyunu ehe(hiç iyi değilim)ehehe.

  buradan çıkartılacak sonuç bayağı espiriler(i,e) yapan, gülen kişiler hakkında yersiz ithamlarda bulunmayalım.
 • ideal benlik

  ideal benliğin ideal benliğini akla getirendir. daha sonra bu oyunu devam ettirip ideal benliğin ideal benliğinin, ideal benliğinin . . . ideal benliğini akla getirip acayip ezik hissettirendir ama sonra düşününce kendinin de bir başka senin ideal benliği olduğunu fark ettirip ortalarda bir yerlerde ezik hissettirendir. anlayacağınız ne oldum da dememeli ne olacağım da, "olmak" zaten yeterince yorucu.
 • whatsapp'ı siliyoruz kampanyası

  bu telaş ne anlayamadım, diğer sosyal mecralarda kullanıcı hakkında veriler alınıyor mu? alınıyor, bu uygulamaları kullanıyor musun? kullanıyorsun (kullanmıyorsan da iki cümle sonra), verilerin alınmasının sebebi kullanıcının özel hayatını paylaşmak mı? hayır. bu verilerin alınmasının nedeni yapacakları reklamı doğru kanala yönlendirmek. ha bi de sosyal medya kullanmamalarıyla övünenler var sanki internet kullanmıyorlarmış gibi (büyük harflerle) çözdüğünüz her captcha testinden, kabul ettiğiniz her çerez politikasına kadar hepsi yapay zekalarla işleniyor yani google verilerinizi alıyor. mesela google'a görece ünlü birinin ismini yazdın nereden kaynak verdi? ilk başta vikipedi'den kaynak verir daha sonra sözlük kullanıcısı olduğunuz için büyük ihtimalle ekişden kaynak verir. bu ne demek? google senin sözlük kullanıcısı olduğunu biliyor. başka bir örnek ise sadece büyük sitelerin, uygulamaların verdiği reklamlara bir göz gezdirin. bir de şimdi telegram mevzubahis oldu, kodları open source imiş yani hile hurda varsa bakın diyorlar, ben şahsen bakmadım (ömür yetmez çünkü) yani diyorsan whatsapp eksik kalsın o zaman telegrama geç ne diyim ama ne olur verilerinizin alınmasını komplo teorilerine bağlamayın. önemli değilsiniz, hiç olmadınız ve büyük ihtimalle olamayacaksınız da yani kimse sizin özel hayatınızı merak etmiyor, adamlar sadece parasına bakıyor.
 • kapatmamak

  araba anahtarı üzerinde yazan ve beni hayretlere düşüren kelime parçasıdır. kapatmamak nedir ki arkadaşım bi' mantık yürütelim açık ve kapalı olması üzerinden tanımlanan şey ya açıktır ya da kapalı o şeye "kapatmama" uygulanırsa o şey açıksa açık kalır bunda sıkntı yok ama kapalıysa da kapalı kalır, çünkü "kapatmama"nın değili açık değildir ki, yani bir şeye kapatmama uygulanırsa sadece kapatmama uygulanmış olur açılama uygulanmış olmaz. bu "sağ değil" demeye benziyor sağ değil, sol demek değildir ki.
  (evet günlerim böyle geçiyor.)
 • dışkılamanın satır aralarına psikanalitik bakış

  alper canıgüz'ün tatlı rüyalar kitabında geçen geyik amaçlı uydurduğu makale ismidir. kitabın 4. bölümünde bahsettiği bu makale insanın kendiyle yalnız kalma korkusu ile alakalıdır.
  --- spoiler ---
  tuvalette ansiklopedi okumak, kendisiyle yalnız kalma korkusunun ulaşabileceği en en son noktaydı kuşkusuz. çevredeki uyarıcıların tükeneceği endişesi öyle bir noktaya varmıştı ki, adam en fazla on dakika sürecek bir seans için yanına karınca duası gibi yazılmış bin sayfalık kitap alıyordu. bundan beteri, tuvalette internete girmek olurdu herhalde.
  --- spoiler ---
  şahsım adına tuvalette sudoku çözerim ki bu mahremiyetle alakalı normlar yüzünden birinden duymak duymak isteyebileceğiniz bir bilgi değil biliyorum ama fark ettiğim kadarıyla eğer insanın beyninde yeterince çerçöp varsa bastırılmış düşüncelerden kurtulabilmek için harici bir uyarıcıya ihtiyacı olmuyor. mesela bugün ekmek almaya giderken kendim hakkında düşünememek için asal sayılar hakkında düşünmeye başladım. şu şekilde: 37 sayısı 12. asal sayı, 12 ve 37 toplamı 49 ki bu da 7 asal sayısının karesi, 7 sayısı 4. asal sayı , 7 ve 4 ün toplamı ise 11 ki bu da 5. asal sayı. oyunum burada bozuluyor ama sonuç olarak 5 de bir asal sayi ve 3. asal sayi ki 3 de bir asal sayı ve 2. asal sayı ve 2 de ilk asal sayı... nezaketen duruyorum ama sadece 4 işlemle ekmek alıp dönene kadar 100'e kadar olan asal sayıları böyle değişik oyunlarla buldum. düşüncelerim ne kadar toksikleşmişse artık. matematik, mantık iyi güzel de, uyuşturucu olarak kullanmamak lazım sanırım. bağımlılık kafada olduğu için "ilk başta kafada bitireceksin" klişesi işlemiyor.