engelleme seçenekleritahsinbey kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


tahsinbey kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


tahsinbey kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 1kohannesburg! (3487)
1070· 4· 1· 0· 4 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sana laflar hazırladım

  bu saatlerde de yazıyorum, gayet kendimde, biraz farkında, bayağı anlamış. sen nasılsın? epey özlenmiş, biraz üzülmüş, yağmurda ıslanmış gibisin, tadında bırak "biraz"ı, fazlası zarar gözyaşının.

  ayı yılı kalmadı kızım, bu böyle gidecek. çok mutlusun sandığın anında vuracak bi koku, bi koltuk, bi durak. ne kadar fazla şey yaşadık ki bi o kadar yüzümüze vuracak anılar bıraktık geride. en olmayacak yerde, bi eve girmişsin, zeytin ağacı var önünde. tam da orada yakalandım sonra tahmin edilebilir bi' eylem için iki adımda çıktım arka bahçeye. demem odur, kaçamayacağım bundan, bu belli. hiç olmadı desen, aynı gökyüzüne baktık, biraz uzun bakamazsın hiçbir duvara, dene bak aklına getireceğim durağın arkasındaki parkı.

  bu böyle gidecek. bu böyle gidiyor 15i bitti 16 yaşında bi yaraya sahibim. ne bildim ne gördüm de düştün onbirimde göğsüme ben ne anlarım gece uyumadan seni anneme anlatmakları o yaşımda öğrettin bana. 16 yılı sil silebiliyosan 11 yaşında bi çocuk kaldım ne anlarım ben duvarlara seviyorum yazmaklardan. yine senin için yakmıştım bi parkın taşlarını, sen belki bilmezsin de ben kelimeler ağlarım.

  gelme buralara kızım.. buralara gelme canımız yanacak hiç yanmıyor gibi. buralara gelme geçmeyecek hiçbir şey. buralara gelme affetmeyeceğim seni gelme buralara hala kırgınsın bana. uğrama buralara çok kızgınım sana. çok kızgınım sinirimden ağlıyorum gelme buralara. her şarkıyı isminle ezberliyorum hala, gelme buralara. bazen "nefret nefret nefret nefret hissettiğim!" ama bazen de "beni kalbinde öldürsen de hala her şarkımı sana yazarım".

  sen bilmezsin her şarkımı sana yazarım da, sen bilmezsin nasıl zor 16 yılına veda bile edememek. sen bilmezsin, bilme bu acının cahili kal. bile bile "son defa" vedalaşmaktır kızım, varsın vedalaşmayalım.

  hatırlamazdım bile, unutturmadın. ben hiçbir kavgadan kaçmadım da, senin için kavgaya girdiklerimle aynı yerdeydin her seferinde. şimdi bırak da geçeyim her sokaktan her kaldırım taşı benimmiş gibi, alnım açık, başım dik. her sokaktan başım dik geçerim bu benim vicdanımın rahatlığı kadar senin yüzüme bile bakmadan geçeceğinin emin oluşları da var omuzlarımda.

  ne diyelim, canın sağolsun kötü dilek yok hala. senin canın sağolsun ben zaten hallediyorum bi' şekilde. hoşçakalmak da kolay değildir tabi de, sen yine de hoşçakal, kalınabiliyorsa.

  neler yazasım var elinin üzerine.

  - 08-02-2021 -
 • yanlış anlaşılmak

  kelimeler rastgele harflerin yan yana gelişinden oluşan şeyler değil farkında olmadan ya da kasten dilinizden/parmaklarınızdan çıkan sandığınızdan çok daha büyük şeyler, yanlış cümle kurulmasına inanmıyorum, bilinçaltına inanıyorum. iki ihtimal var:
  1) yanlış anlaşılmamışsınızdır aslında, bir doğrunuzu yanlış zamanda dile getirmişsinizdir
  2) karşınızdaki sizi kullanmaya devam etmek için söylediklerinizi çarpıtmaya çalışıyordur.
 • maske takınca gözlüğün buğulanması

  arko traş köpüğü ile gözlük camlarını silerseniz, su altına tutmadan, sadece köpük ve yumuşak bir bez ile köpüğün beyazlığı gidene kadar silerseniz buğudan kurtulursunuz. yağmurlu havalarda köpürüyor ama.

  veya maskenin burunla temas ettiği yere maskeyi minikçe burnunuza bant vasıtası ile yapıştırırsanız nefesiniz burun tarafından gözlüğe ulaşmaz ve yine buğudan kurtulursunuz. denediklerim bunlar.

  t: gözlerimin bozuk oluşunun cefasını kat be kat arttıran sorun.
 • clubhouse

  balon olduğunu düşündüğüm ve zannımca çok yakında hiç var olmamış gibi ortadan kaybolacak uygulamadır.

  Android kullanıcısı olduğum anlaşıldı dimi..
 • pek bir şey yok