engelleme seçeneklerişüyuu vukuundan beter kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


şüyuu vukuundan beter kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


şüyuu vukuundan beter kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


15· 0· 0· 0· 1282 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • crm

  Müşteri İlişkileri Yönetimini (Customer Relationship Management) müşteriyi tanımak, müşteri ihtiyacını anlamak, ona uygun hizmetler ve ürünler geliştirmek ve bu bilginin organizasyon içinde paylaşılması olarak tanımlayabiliriz.
 • erp

  ERP, "Enterprise Resource Planning" kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçeye genel olarak Kurumsal Kaynak Planlama olarak çevrilmektedir. ERP yazılımları, bir işletmenin, satıştan muhasebeye, üretimden insan kaynaklarına, envanterden CRM'e, aklımıza gelen tüm fonksiyonlarını kapsayan entegre bilgi sistemleridir.
  (bkz: crm)
 • sap

  Almanca yazılım uygulama ve ürün anlamına gelen systeme, anwendungen ve produkte kelimelerinin baş harflerinden oluşan Erp yazılımıdır. İçeriğinde birbirinden bağımsız ve de birbiriyle entegre çalışabilen bir çok modül bulunmaktadır.
  Başlıca Modüller; FI modülü: FI Genel Muhasebe (Financial Accounting), CO modülü: CO Kontrol (Controlling), HR modülü: HR İnsan Kaynakları (Human Resources), MM modülü: MM Malzeme Yönetimi (Materials Management), PP modülü: PP Üretim Planlama (Production Planning), SD modülü: SD Satış ve Dağıtım (Sales and Distribution), ABAP modülü: ABAP Advanced Business Application Programming.
  (bkz: ERP)
 • bmw 116i

  yaklaşık iki yıldır 2013 model 116i connected edition serisine bindiğim, son derece tatminkar sürüş keyfi ve güven hissi veren, sürüş pozisyonu ve kullanımı rahat, runflat lastik özelliği sayesinde lastik patlaması sonucu kaza yapma ve yolda kalma riskini ortadan kaldıran hatchback sınıfı spor otomobildir.

  şahsımca olumsuz tarafı ise, aracın arkadan itişli olmasından mütevellit yüksek hızla girilen virajlarda ve ani hızlanmalarda spin atmasıdır.

  not: runflat lastik ve arkadaş itiş bmw araçların genel özelliğidir.

  adettendir yakıt tüketimini de verelim; ortalama; 7,8 litre
 • koleksiyonu yapılan ilginç şeyler

  zeytinyağı şişeleri. mutfağımda 50'ye yakın şişe mevcut, yaklaşık 10 yıldır beğendiğim cam şişeleri satın alıp biriktiriyorum. bazılarının zamanla rengi açıldı, çoğu ise aldığım gün ki gibi duruyorlar. Açık raflarım dolduğu için bir süredir yenilerin alamıyorum fakat raf olayını hallettikten sonra yenilerini almayı sabırsızlıkla bekliyorum.
 • malta

  1 yıl geçirmiş biri olarak birkaç tavsiye yazmak istiyorum.

  dil öğrenmek için gidiyorsanız son tercihiniz olsun, zira halkın dilini anlamak gerçekten çok zor, ingilizce öğreneyim derken maltaca konuşmaya başlayabilirsiniz.

  eğlenme amacıyla gidiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim, dünyanın dört bir tarafından özellikle temmuz ve ağustos aylarında öğrenciler geliyor ve gerçekten dibini buluyorsunuz.

  çalışmak amacıyla gidiyorsanız şunu söyleyebilirim; çalışma izni almanız çok zor eğer kaçak olarak çalışırım diyorsanız (ki o şekilde çalışan çok insan var) aman polis durdurmasın diye evden çıkmaya korkarak yaşayabilirseniz diyecek bir sözüm yok.

  tanım: denizi, plajları, insanı, adaları, tarihi yerleri, iklimi, kolay ulaşımı ile kısa süreli tatil için tavsiye edebileceğim şirin bir adadır.