engelleme seçeneklerisss kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


sss kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


sss kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


sss
40· 0· 0· 0· 39 gün önce
bir aralar çok uğraştık, faydasını görmedik bıraktık.
bir aralar çok uğraştık, faydasını görmedik bıraktık.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • telegram grupları

  Beyaz yakalıların imdadına yetişebilecek, şehirler arası veya uluslararası insanlarla fikir alış-verişi yapabilmeye, sektörde farklı insanlarla tanışıp birlikte fikir yürütmeye olanak sunan whatsapp'tan yüzlerce kat daha fazla sevdiğim ve kullandığım muazzam uygulama. tabi insanımızın çoğu her uygulama da yaptığı gibi işi farklı boyuta çekebiliyor maalesef (bkz: swarm)
 • türk yerine türkiyeli diyen zihniyet

  Türk'ün bir ırka, Türkiyeli'nin bir vatandaşlığa karşılık düşmesidir, Türkiye'de Türklerden başka Irkların da yaşamakta olması. bkz;
  Türkiye'de türk vatandaşı olan ingiliz ırkına sahip bir bireyin Türkiyeli olması.
  Türkiye'de türk vatandaşı olan kürt ırkına sahip bir bireyin Türkiyeli olması.
  Almanya'da türk vatandaşı olan Türk ırkına sahip bir bireyin Almanyalı olması.
 • metaverse

  Mark zuckerberg'in yeni sosyal paylaşım platromunun adı meta'dır.

  Sanal gerçeklik teknolojisinin geliştirilmiş hali olarak görülen metaverse, kurgusal evren olarak da tarif edilir.

  "Metaverse" kelimesi, "meta" ve "evren" kelimelerinin birleşimiyle meydana gelmiştir. Ayrıca Terim, Neal Stephenson'ın 1992 tarihli bilim kurgu romanı Snow Crash'de ortaya çıktı.

  Metaverse'te insanların alışveriş yapabileceği, hizmetlere abone olabileceği, iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabileceği, oyun oynayabileceği ve hatta çevresindeki görüntüyü kişisel zevklerine ve gereksinimlerine göre özelleştirebileceği paylaşılan 3D sanal bir ortam sunuluyor. Metaverse, insanın dijital alandan ziyade dijital dünyanın içine girmesine izin veriyor.

  Örneğin, kullanıcılar kendilerini bir hologram şeklinde başka yerlere yansıtabiliyor. Metaverse, kişinin sadece bakmak yerine içine girebildiği somutlaştırılmış bir internet gibi hayal edilebilir.

  Gerçeğe dayalı olacak metaverse'in, önceden oluşturulmuş sanal dünyalardaki karikatürize avatarların aksine kullanıcılar gerçek fiziksel çevrelerini dijitalleştirerek, birbirleriyle gerçek insan görüntüleriyle etkileşime girebilecektir.

  Metaverse kavramının The Matrix, Pokemon Go,Gamer, Minority Report, Ralph Breaks The Internet, Black Mirror gibi sayısız film ile video oyununda tasvir edildiği biliniyor.
 • Swarm

  şimdilerde escort,trans ve bisekslerin mabedi olan, aslında yarayışlı fakat biz her türlü şeyi amacı dşında kullanmayı sevdiğimiz için çizgisinden çıkmış olan uygulamadır.