engelleme seçeneklerisosyaliize kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


sosyaliize kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


sosyaliize kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 2kohannesburg! (3856)
4455· 15· 7· 2· dün
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • düşün ki o bunu okuyor

  (bkz: ceviz dalı) nasıl eğilir sen bilir misin?

  Ceviz dalı sağlam olur, ama zorlamaya gelmez. Zorlarsan çatalından pıt diye yarılır, ayrılır.

  Ceviz dalını eğmeden kendi gücünü ve dalın kuvvetini tartman lazım. Biraz eğersin, baktın geliyor, biraz daha eğersin..

  Sonra bir elinle dalı tutup diğer elinle dalın ucundaki cevize doğru peyderpey ilerlersin. Tam cevize ulaşınca onu azıcık kıvırtırsan ceviz eline gelir zaten.

  Çocukluğum ceviz dallarına tırmanmakla geçti. Bir de taş alır çıkardım ağaca. Ceviz dalına biner, etrafımdaki cevizlerden koparır ve oturduğum dalın üstüne cevizi yerleştirir, çıkarken aldığım taşla kırar kırar yerdim. Benim oturduğum göbekteki cevizlerde yüzde kırk oranında azalma olurdu. Ama "son kesen çocuk" olduğum için kızmazlardı bana. Ama anlarlardı da; "bu dala biri tünemiş, azalmış daldaki cevizler..."  ...

  Bir başka (bkz: düşün ki o bunu okuyor)'umda da ağaca nasıl bindiğimi/indiğimi anlatayım. Ama bunlar aramızda kalsın, çiftçilerin gücüne gitmesin. Meslek sırrı ya hani, o anlamda...
 • düşün ki o bunu okuyor

  Çok konuştuğum için ve boş konuştuğum için sen de beni çocuk gözünde görüyor olabilirsin.

  İyi de, ben hiçbir zaman toplumun beni eleştirmesinden sakınan biri olmadım. Toplumun doğrularıyla benim doğrularım her zaman örtüşmüyor ki. Ben islama, bilime ve etik değerlere bakarım.

  İnstada facede gördükleriyle alim olan insanların beni yargılaması umrumda olmaz hiçbir zaman.

  Dediğim gibi, seçimini yap.. Etrafımızda şeytanlar dolanıyor. Şeytanlar iyi şeyler söylemez.
 • düşün ki o bunu okuyor

  Eğer ayrılırsak bu çevremizdeki aptalların bizi kışkırtması yüzünden olacak.

  Ben böyle bir şeyin olmasına izin vermeyeceğim. Çünkü sen bu hayatta tanıdığım en iyi insansın, gerçekten öylesin. Tertemiz geçmişine dön bir bak.

  Lütfen sen de izin verme. Çok fazla aptal var ne olur mantıklı dirayetli düşün. Biz harika bir çiftiz.. Bizi birbirimize kötülüyorlar.

  Aynı şeyleri 6 ay önce de söylüyordum. Çünkü amaçlarının milim değişmemiş olduğunu görüyorum: bizi kışkırtıyorlar. Bir anlık sinirle yanlış kararlar almamalıyız. Seni sonsuza kadar bekleyeceğimin sözünü veriyorum sana. Ne olur hayatın boyunca pişmanlığını yaşayacağın bir karara yönelme sen de. Benden başkasını aklından geçirme.

  Seni gerçekten çok seviyorum. Bunu artık tüm gerçekliğiyle görmen gerek.

  Hâlâ daha neyin tereddüdünü yaşıyorsun. Lütfen gör..

  Yine de sen bilirsin. Eğer istemiyorsan Başına bela olmam yemin ediyorum.
 • sosyaliize

  Bodrum katta oturuyorum.. Birikimim faturalar atamıyorum.. Bankadan arıyorlar açamıyorum.. Ev sahibi de kapıda kaçamıyorum.. Konut soğuk gece yatamıyorum.. Bir umut da bu sene atanıyorum.. Dedemden kalmayı satamıyorum.. Boğuluyorum bir türlü batamıyorum..

  Ben her şeyden yoksunum.. Zenginim ama niye yoksulum.. Sobelenmiş sağ solum.. Bu gidişle yok sonum.. Aleme akıyorum sıkılıyorum.. Aynaya bakıyorum yıkılıyorum.. Bir kaç güne evden atılıyorum.. Haklısınız size katılıyorum :-|

  Unuttum adını anmıyorum.. Her önüme gelene kanmıyorum.. Ateşler içindeyim yanmıyorum.. Delirdiğimi de hiç sanmıyorum :-((
 • düşün ki o bunu okuyor

  Gerçekten o kadar güzel huylu bir çocuksun ki, beni sevmiyor olsan bile böyle sağlam karakterli birinin benim hayat arkadaşım olması için elimden gelen her şeyi yapardım, inan..

  10 sene ya. Sen hep çok iyi biriydin.. Sana gerçekten tapıyorum ben çünkü benim gözümde kusursuzsun sen.. 10 sene.. Hiç yanlış bir davranışına rastlamadım. Günahsız meleğim..