engelleme seçeneklerisiryuzbilek kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


siryuzbilek kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


siryuzbilek kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100fenomen (458)
218· 5· 1· 0· 5 gün önce
-ıeıe naber cınım
-ıeıe naber cınım
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • insan kendine oy verir mi

  Önüme gelen başlıktaki entryleri okuyup güzel olanları beğenirken, beğendiğim bir entrynin altında çıkan cümledir. İnsan yazdığı entryi unutup aylar sonra okuyup kendine hak verip beğenmesi gibi bir şey olabilir mi ya? Oluyormuş efendim oluyormuş.
 • maske takınca gözlüğün buğulanması

  Başlarda zorluk çektiğim durumdur. Daha önceden birkaç sefer lens kullanma girşimim olmuştu. Ancak tek lensi 20 dakikada filan takınca bırakmıştım. Maske sebebiyle buhar yapması, yağmur sebebiyle damlacıkların kalması gibi etmenler birleşince lens takmaya başladım. Artık 20 saniye gibi bir sürede her iki lensi de takabilme seviyesine geldiğim için, görüş alanımda bir düşüş yaşanmadığı için hayat kalitem yükselmiş hissediyorum. Ancak belli bir süre sonra lens kuruma yaptığı için ya da rüzgarlı havada daha kısa sürede kuruma yaptığı için yeni sorunlarla karşılaşıyorum. Ha bir de astigmat seviyesi de 1.00 dan fazla olduğu için lensin kalınlığından kaynaklı alışma sürecinin uzun sürmesi de bir dönem problemimdi. Kısaca göz bir sefer ayarsızlık yaptı mı ama gözlük kullan ama lens kullan her türlü yeni sorunlar ile karşılaşıyorduk. Yeni sorun da maske ile birlikte kullanım eklendi tam oldu.
 • yanlış anlaşılmak

  Çoğu insanın istemediği bir durumdur. Sebeplerine gelirsek ya yeteri kadar cümle kuramamışızdır ya yanlış kelime tercihleri ile ifade etmişizdir ya da karşımızdaki insana bizi hiç anlamak istememiştir. Bence başka bir ihtimal yoktur. Yanlış anlaşılıp dışlandığım dönemlerde daha fazla cümle kurduğumda kendimi daha rahat ifade edebildiğimi gördüm. Şimdilerde ise her şeyi çok uzun açıkladığım için eleştiriliyorum. Yani karşımdaki beni anlamak istemiyor. Bir noktada umursamaz olup anlaşılamamayı dert edinmemeyi istiyorum. Ama bunu hayata geçiremiyorum. Konu ile ilgili en sevdiğim replik ise şu; Beni bi sen anladın ama sen de yanlış anladın
 • sobalı evde büyümüş çocuk

  Mutlulukları kadar travmaları da olan çocuktur. Hayatın çoğu gerçekliği ile erken yaşta karşılaşmıştır. Daha erken olgunlaşmıştır. Ancak içindeki çocuğu hiç öldürmemiştir. Elindeki aza kanaat etmiştir. Çoğu bulduğunda ise tamahkar olma potansiyeli taşıyordur. Ailenin ne olduğunu bilmektedir. Aile içinde birbirine muhtaçlığın ne olduğunu, destek olmanın ne getirdiğini, bireyselleşmenin ne kaybettirdiğini bilmektedir. Ama yalnız başına kalmanın değerini de bilmektedir. Elinden her iş gelir. Ama bütün işlerden kaçmanın yolunu da bilir.
 • küba'nın tecavüzcülere yaptığı

  Küba'da tecavüz vakalarının olmadığı mı yoksa tecavüzcülerin kobay olarak kullanıldığı mı doğru diye tartışılması gerekiyor. Küba güzellemesi yapmak için türlü türlü bilgilerin arkası araştırılmadan yayılmasının, Osmanlı'nın her şart altında güzellenmesinden pek bir farkı yoktur. Desteklenen siyasi görüşler farklı olabilir, siyasi görüşünüze yakın devletler tarih boyunca ortaya çıkmış ve çıkacak olabilir. Ancak bu devletlerin övülmesi adına ortaya atılan her bilginin doğruluğunu ön kabul ile yola çıkmak evvela kendi ideolojinize zarar verir. Ha bu arada bilgi doğru ise uluslararası hukuka aykırı şeyler yapan bir devlet olduğunu da kabul etmek gerekecektir.
 • blog sözlük'ün bitme nedeni

  Bitmedi kalbimizde yaşıyor. Bizler burada yaşamıyoruz ama istediğimiz zaman gelip buralarda okuyoruz, çiziyoruz yeri geliyor tartışıyoruz. Tabi ki fikir tartışması şeklinde tartışmalar bunlar. Ama değişmeyen bir şey var. Düzenli olarak blog sözlük ile ilgili bittiği, öldüğü, gittiği, canlanamadığı, kanatlanamadığı vs. Şeklinde başlıklar istikrarlı şekilde açılıyor. Kimin ne beklentisi var bilmiyorum ama bu tarz başlıklarda daha önce yazdığım gibi yeni bloglar keşfetmek, bilgilendirici başlıkları görmek benim için yeterli. Evet eskisi kadar çok başlık açılmıyor ama benim bu topraklara gelmemden önceki zamanlara ait başlıklara bakarak tekrar söylüyorum: bitmedi kalbimizde yaşıyor
 • pek bir şey yok