engelleme seçeneklerisiryuzbilek kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


siryuzbilek kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


siryuzbilek kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


-ıeıe naber cınım
-ıeıe naber cınım
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
  • deprem

    Yaklaşık 20 gündür ülke gündeminde olan, muhtemelen bir süre daha gündemde yer edecek, ardından bu yaşananlar yaşanmamış gibi yeni depreme kadar sadece 17 ağustos, 6 şubat gibi günlerde hatırlayacağımız bir Türkiye gerçeği. 17 Ağustos geçeli 24 seneye yakın olmuş, ders alınmadan, ülke tarihinin en fazla can kaybı yaşandığı depremi yaşanmış. Beklenen İstanbul depremi de yeterli ders alınmadan gelirse, belki de dünyanın en fazla can kaybı yaşanan depremini yaşayacağız. Bu konu ciddi bir konudur. ciddiyetin farkına varılıp gerek devlet nezdinde gerek bireysel ölçekte tüm önlemlerin alınması gerekmektedir. Daha ege veya bingöl depremleri de bekleniyor. Kısaca ülkenin dört bir yanı faylarla çevrili iken, düzenli olarak konuşulması ve önlemlerin alınması elzemdir.
  • 2023

    önceki yıldan daha fazlasını vaat etmediğini ortaya koymaya birkaç gün yeten, içinde bulunduğumuz yıldır. Tepeden tırnağa herkes, yılın ikinci çeyreğinde yapılması beklenen seçimdeki muhtemel adaylara ve seçim sonucuna odaklıdır.
  • galadriel

    Orta Dünya'nın belki de en güçlü kadın elf karakteri olmasına karşın, güç yüzükleri dizisinde adeta bir ergen veya ergenlikten yeni çıkmış bir tipleme ile karşımıza çıkan, yüzüklerin efendisi ve hobbit üçlemelerinde cate blanchett, güç yüzükleri dizisinde morfydd cark tarafından canlandırılan karakter.
  • pek bir şey yok