engelleme seçeneklerisiryuzbilek kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


siryuzbilek kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


siryuzbilek kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


-ıeıe naber cınım
-ıeıe naber cınım
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blog sözlük öldü mü

  dönem dönem açılan başlık türünün bu ayki versiyonu. ölmek demeyelim de sakin yaşamayı, mütevazi kalmayı tercih ediyor diyelim. zaten cezbeden yönlerinden biri de bu özelliği. Kendi karakterinden ödün vermiyor.
 • sağlık

  kaybedilene kadar değerinin tam anlamıyla bilinmediği, kaybedip geri kazandığınızda her şeyden önemli hale gelen olgudur. Yukarıdaki entrylerde yazıldığı gibi sınıflandırmaya tabi tutulsa da en önemlisi vücut ve zihin sağlığıdır. kaybedene kadar önemi tam anlaşılamasa da bir kez değeri anlaşıldı mı bir daha kaybetmemek için kırk takla attırıyor. Sağlık önemli efendim çok önemli.
 • karton bardak

  cam bardak takınlılarının değerini bilmediği, hemen her koşulda kullanımı kolay olan bardak türüdür. Evde, arabada, ofiste bulundurduğunuzda çoğu zaman işinizi kolaylaştırır. Özellikle pandemi sürecinde iş yerinizde veya evinizde ağırlamak zorunda kaldığınız bir misafiriniz varsa, karton bardak ile onun da tedirginliğini alabilir, kendi işinizi de kolaylaştırabilirsiniz. Kısaca evet cam bardak kadar keyif vermez ama iş görme anlamında cam bardaktan kat be kat öncedir.
 • bugünkü blog yazım

  Uzun zaman sonra yeni bir yazı yazabildim. Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabında Dumbledore'nin bir repliğinden yola çıkılarak insan istekleri üzerine yazdım. Ancak blogu wordpress mi yoksa blogger üzerinde mi devam ettireceğimi bilemedim. Her ikisinin linkini de bırakıyorum. Yazının içeriği ile birlikte blogların ikisini de dm yoluyla değerlendirebilir misiniz?

  wordpress
  blogger
 • blog sözlük itiraf

  Bu başlığa en son Şubat ayında yazmışım. "Hayattan keyif alamıyorum gibi" diyerek bir tespit yapmışım. Üzerinden 4 ay geçmiş. Evet hayattan keyif almadığıma kanaat getirdim. Belki yanlış tercihlerim beni bu noktaya getirdi. Belki içinde bulunduğumuz yasaklarla dolu dönemin getirdiği bir şeydir. Bilmiyorum. Ama yaz ayları geldi ya, sanki hayatımda bir şeylerin değişmesini istiyorum. Gezmek istiyorum, yazmak istiyorum, izlemek istiyorum, okumak istiyorum, dinlemek istiyorum. Ama hiçbiri için hevesim de kalmamış gibi sürekli erteliyorum. Sanırım erteleme hastalığına yakalandım. Alarmı bile her sabah defalarca erteliyorum. Üstümdeki toprağı nasıl atacağımı bilmiyorum. Sanki yaşamayı unuttum.
 • hiçbir şeyi umursamayan insan

  Bir dışavurumdur. İçi kan ağlarken dışarı kahkaha atan insandır. Derdi çoktur. Düşüncesi çoktur. Ama hiçbir şey yolunda gitmiyor gibidir o kişi için. Nerden mi biliyorum? Böyle bir dönemim oldu birkaç yıl süren. Tanıyan herkes neden umursamaz olduğum ile ilgileniyordu. O döneme girerken beni sürükleyen meseleleri anlatmaya çalıştım, sanki çözüm bulacaklarmış gibi. Ama anlattıkça zayıf noktalarımı da açık etmek zorunda kalıyordum. İşte o noktalardan darbe yedikçe, düşene bir de ben vurayım diyenleri gördükçe geldiğim nokta tamamen umursamazlık rolü oynadığım nokta. Sonra yolunda gitmediğini düşündüğüm hayat çizgim bir şekilde yoluna girdi. Geriye dönüp baktığımda çok şey öğrendiğim, belki de en çok şey öğrendiğim dönemim o dönem. Psikolojik olarak, özgüven olarak inanılmaz kötü bir nokta. Dışavurumu da umursamazlık oluyor işte
 • blog sözlük canlandırma harekatı

  Ara ara başlayan ama hiç sonuca ulaşamayan harekattır. Sözlükte 1 yılımı doldurdum sanırım. Benim de üye olduğum dönemde ciddi bir giriş vardı ve canlıydı buralar. Ama çoğu kişi umduğunu bulamadı ve gitti. Geldiğimde buranın bir tarzı vardı. Hala koruyor o tarzı. Değiştirmek isteyen yapamadı ve gitti. Yeni yazarlar geldikçe yine dönemsel hareketlilik kazanacaktır. Ama benim için önemi yoktur. Çünkü şu anki hali bile bir şeyler katıyor bana.
 • pek bir şey yok