engelleme seçeneklerisevişgen yahudi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


sevişgen yahudi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


sevişgen yahudi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


9· 0· 0· 0· 2715 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • nasus

  bir league of legends karakteridir.
  üst koridorda görev yapmakla birlikte kendisi genelde takımı 4v5 savaşa zorlar. zaman zaman buff alıp güçlense de sonu her zaman nerf ile hüsrana uğramıştır. sıkıcılıktan öldürür aynı zamanda.
 • gıybet

  homosapiens adlı kitapta insanoğlunun evirimi sırasında gelişen bir özelliği olduğu iddası mevcuttur. gayet bilimsel bir şekilde de açıklamasını yapıp insan da bir acaba bırakmadan gitmemiş bir eserdir aynı zamanda.
 • el yazısı

  bilen ellerde birbiri ile dans eden harflerin mükemmel uyumu iken, ilkokullarda çocukları mahvetmek adına eğitim sistemimizin dayattığı saçmalıklardan birisidir aynı zamanda. yiğen, kuzen bakıyorum bazen defterlerine resmen çocuklar acı çekiyor. şunu nasıl yazıyoruz diye soruyor bazen, tek bir harfi dahi çözmek için gözlerimi kısıp dakikalarca bakıyorum.
 • astronot

  ülkemizde değer görmesi imkansız olan meslek. en azından önümüzdeki 100 yıl içerisinde pek ihtimaller içerisinde değil keza astronomi bölümünde okuyan kişiye hocasının verdiği akılda akademisyenlikten öte değil. tanıdığım tek astronomi mezunu insan akbank da gişe memuru olarak çalışıyor.