engelleme seçenekleriseodefteriorg kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


seodefteriorg kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


seodefteriorg kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • gif

  Gif, Graphics Interchange Format kelimelerinin baş harflerinden bir araya gelmiştir. 1987 yılında ortaya çıkmış bir dosya formatına sahiptir. İnternetin her alanında kullanılan gifler, gif siteleri ve gif yapma siteleri ortaya çıkış nedenini oluşturmuştur.
 • backlink

  Backlink, web sitelerin birbirlerine verdiği referans bağlantı olarak adlandırılmaktadır. Bir sitenin banner, yazı, kelime, içerisine diğer sitenin “www.siteadı.com” linkini eklemesiyle yapılmaktadır. Pek çok farklı backlink türü, backlink çalışması bulunabilir bu backlink çalışmalarının en doğru şekli doğal olması ve değerli sektörel backlinklerin olması gerekmektedir.
 • instagram kodları

  Sosyal medya hesabınızı kolaylıkla yönetebilmek ve çok zaman kaybetmemek için instagram kodlarını kullanabilirsiniz. İnstagram kodları ile instagram toplu takip bırakma kodu, instagram toplu takip etme kodu ve instagram toplu mesaj silme kodlarını kullanarak uzun sürecek olan bu işlemleri bir kaç kodu kopyala yapıştır yaparak instagram hesabınızı yönetebilirsiniz.
  İnstagram Toplu Takip Bırakma Kodu
  [https://seodefteri.org/instagram-kodlari/ ~ İnstagram Toplu Takip Etme Kodu
  ]İnstagram Toplu Mesaj Silme Kodu
  İnstagram Toplu Hikaye Gizleme
 • adobe illustrator nedir

  Adobe Illustrator, Profesyonel çizimler, tasarımlar ve illüstrasyonlar yaratmayı sağlayan dünyanın en çok kullanılan tasarım programıdır. Adobe Illustrator programı, windows ve MacOs işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
  Adobe İllustrator Sistem Gereksinimleri
  İşlemci: Çok çekirdekli Intel işlemci (64 bit desteği ile birlikte) veya AMD Athlon 64 işlemci

  RAM: 8 GB RAM (16 GB önerilir)

  İşletim Sistemi

  Windows 10 (64 bit) sürümleri V1809, V1903, V1909 ve V2004.
  Windows Server sürümleri V1607 (2017) ve V1809 (2019).
  Not: Windows 10’un 1507, 1511, 1607, 1703, 1709 ve 1803 sürümlerini destekleyebilmektedir.


 • pagerank

  Pagerank, google tarafından sitelerin sahip olduğu özelliklere göre verilen değeri ifade etmektedir. Pagerank algoritması web sitelere 0-10 puan arasından değer vermektedir.

  Web siteler site içerisinde ve site dışı çalışmalarında yaptığı çalışmalara göre pagerank değeri belirlenmektedir. Pagerank değerini sitenin sahip olduğu özgün makaleler, mobil uyumluluk, doğal backlinkler gibi etmenler etkilemektedir.

  Pagerank değeri 2014 yılına kadar çok değerliydi fakat link pazarının oluşması ve web sitelerin algoritmayı yanıltıcı teknikler kullanması google için algoritmanın değerini azalttı. Google, web sitelere page rank değerine göre değerlendirmiyor bu yüzden pagerank değerinin artık önemi kalmadı. google için önemli olan tek şey web sitelerin kullanıcı odaklı içerikler üreterek algoritmaya uygun optimize etmesini bekliyor.

  Pagerank algoritması, Stanford üniversitesinde doktora görevlisi olan iki öğrenci tarafından geliştirilmiştir. Larry page ve sergey brin tarafından geliştirilen page rank algoritması arama sonuçları için geliştirilmiştir. Page rank algoritmasının patenti stanford üniversitesine aittir.

  Pagerank değerleri google tarafından belirlenir ve web sitelere sahip oldukları page rank değeri asla belirtilmez. Fakat farklı seo analiz araçları tarafından page rank değerlerinin tespit edildiği veya bu seo araçlarının kendi page rank değerleri ile sitenin değerinin ölçüldüğü bilinmektedir.

  Değerli sayfalardan link alarak web sitenin değerini arttırma girişimi çok fazla olduğundan dolayı google bu güncellemelerden geri çekilme kararı almıştır. Page rank algoritması güncellemesi en son 2014 yılında yapılmıştır. John Mueller tarafından; “Bir daha pager ank algoritma güncellemesi olmayacak” denmiştir.
 • rankbrain algoritması

  Rankbrain, yapay zeka altyapısına sahiptir. Arama sonuçlarında istenilen arama sorgusuna uygun içerikleri arama sonuçlarında ziyaretçilerin karşısına çıkarmaktadır. Makine öğrenme sistemi ile bunu gerçekleştirmektedir.

  Rankbrain algoritması, 26 ekim 2015 yılında panda ve Hummingbird algoritmasından sonra 3. algoritma olarak geliştirimiştir. Bu algoritmanın da diğer algoritmalar gibi asıl amacı arama yapan ziyaretçilerin davranışlarını izleyerek arama sonuçlarını iyileştirmektir. Google geliştirdiği bu algoritma sıralamaları etkilemektedir.

  Rankbrain algoritması, yapay zekası kullanıcıların yaptığı aramalardan kendini geliştirmekte ve bu aramaları değerlendirerek doğru sonuçları arama sonuçlarında çıkartmaktadır. Rankbrain algoritması kullanıcı davranışlarını izleyerek kendini geliştiriyor, kullanıcıların yaptığı aramaları ve tıkladıkları sonuçlarda ürün, içerik, makale, gibi kategorileri arama yapıldığında ayırarak kullanıcıya uygun olan içeriği arama sonuçlarında göstermektedir.

  Google, rankbrain algoritmasının görevini tam olarak açıklamamıştır. Fakat google algoritma geliştiricileri rankbrain algoritması için;

  “Yapay zeka ile elde edilen öğrenmenin algoritmaya dönüştürülerek sıralama algoritması olan panda ve penguen algoritmasından sonra en önemli sıralama algoritması olduğunu belirtmektedir”

  Rankbrain algoritması çok önemli bir sıralama faktörüdür. Rankbrain algoritmasına yönelik üreteceğiniz içeriklerde asıl amaç hedef kitleye yönelik içerik üretmektir. Rankbrain algoritmasına uygun içerikler üretebilmek için beyaz şapka seo teknikleri üzerinden seo çalışmalarınızı bu teknik üzerinden kurgulamanız gerekiyor. Kitlenize uygun içerikler üretmek ve sitenizi arama sonuçlarında ön sıralara çıkarabilmenin tek yolu beyaz şapka seo tekniklerini kullanmanızdan geçiyor.
 • keyword stuffing

  keyword stuffing, arama sonuçlarında ön sıralara çıkabilmek için içerikleri keyword stuffing ile doldurma işlemi olarak adlandırılmaktadır. Anahtar kelime ile doldurulan içerikler google tarafından cezalandırılmaktadır.

  Anahtar kelime doldurma işlemi arama sonuçlarında ön sıralara çıkmak için yapılmakta fakat bu arama motorlarını yanıltabilecek bir strateji olduğundan google bu tekniğin önüne geçebilecek algoritmalar kullanarak keyword stuffing doldurarak oluşturulan içeriklerin sıralamalarını düşürmektedir.
 • sosyal imleme

  Sosyal imleme, web sitelerin içeriklerini büyük imleme sitelerinde anahtar kelime ve url ile birlikte paylaşarak index ile backlink elde etmesini sağlamaktadır.

  Sosyal imleme ingilizce adıyla social bookmarking, Web sitelerin index ve backlink elde edebilmek için kullandığı eski bir yöntemdir. Büyük imleme platformlarında backlink elde edebilmek için web sitede yer alan içerikler url ve anahtar kelime ile paylaşılmaktadır. Büyük imleme platformları google tarafından sık taranıyor olması ve dr puanın çok yüksek olması siteye ekleyeceğiniz url ile anahtar kelimenin size backlink ile index olarak geri dönmesini sağlamaktadır.
 • htaccess

  Htaccess (hypertext access), sunucu içerisinde yer alan dosyaları kodlar ile değiştirerek web sitenin ihtiyaçlarına uygun ayarlamalar yapmayı sağlar. Htaccess, slim cleaner dosyası olarak adlandırılmaktadır. Bu dosyaların diğer adı apachedir.

  Bu dosyalar bir web site geliştiricisi için bir çok işlemi yapabilmesi için pratik çözümler üretmesini sağlamaktadır. Bu dosyaları kullanarak 301 yönlendirme, 404 sayfa yönlendirme, bakım sayfası oluşturma, hotlink engelleme, resimleri korumak gibi pek çok farklı eylemi gerçekleştirebilirsiniz.