engelleme seçeneklerisalomi kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


salomi kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


salomi kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


33· 0· 0· 0· 741 gün önce
"Sahip olmadığım bir şeyi yitirmenin muğlak ıstırabıyla kavruluyordum."
"Sahip olmadığım bir şeyi yitirmenin muğlak ıstırabıyla kavruluyordum."
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • ambulans sesi

  Her duyduğumda boğazımda bir düğüm kalakaldığım ses. ne zaman duysam Allah yardımcısı olsun duasıyla gözden kayboluncaya kadar ambulansı izliyorum. gecenin bir vakti karanlığı bölen ambulans ve yine boğazımda bir düğüm. Allah yardımcısı olsun.
 • hobi

  yapmaktan keyif alınan aktiviteleri hayatına yerleştirmekte güçlük çeken biri olarak çoğunlukla edindiğim hobileri bitirme sorumluluğuyla işe dönüştürüp bütün keyfini yitiriyorum. mesela puzzle 3 günde bitmeli, etamin panolar da çabuk bitmeli, ney üflemek bu kadar zor olmamalı vs. kalimba çalmakta nispeten istikrarlı oldum sanırım. kısaca, uzun soluklu hobileri olanlara hep imrenmişimdir..
 • theremin

  insan sesine en yakın müzik aleti. enstrümanı çalan kişiye ise ‘Thereminist’ denilmektedir. ülkemizdeki temsilcisi cihan gülbudak'ın da meczup ismiyle videoları bulunmaktadır pan's labryinth
 • şükretmenin zararları

  Şükretmek temel anlamda teşekkür etmek. bize iyilikte bulunan insanlara teşekkür etmeyi nezaket kuralları dahilinde değerlendiriyorsak Allah'a verdiği nimetler için teşekkür etmek neden bu kadar zor geliyor. Neden hayatımızı düzene sokan, kutsal kitabında düşünmek ve akletmek üzerine ayetler bulunan bir din için uygulama yanlışlıkları yüzünden 'afyon' nitelendirmesi yapıyoruz. İslamiyeti ya da başka herhangi bir dini kendi kitabından öğrenmek / değerlendirmek yerine o dinlerin mensubu birileri kötülük yaptığı için, dinin emirlerini yanlış anladığı için dine karşı olmak ne kadar mantıklı..
  el-hasıl, şükretmek kulun acziyetini bilmesi, isyan etmek yerine çaba göstermesi, takdir-i ilahiye razı olmasıdır. iki günü birbirine eşit olan zarardadır hadisi şerifi de kulun kendini geliştirmesi gerektiğinin, çabanın en güzel dua olduğunun bir ifadesidir.
 • koronavirüsü inkar etmek

  Hakkında pek çok bilimsel yayın bulunan, dünyanın mücadele ettiği pandeminin yok sayılması. işin tuhaf tarafı inkar eden insanlar içinde sağlıkçı tanıdıklarımın da olması. yok saymak da bir çeşit kaçış sanırım, aklın yanlış bir savunma mekanizması.