engelleme seçeneklerisakire cay yok kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


sakire cay yok kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


sakire cay yok kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


283· 0· 0· 0· 1304 gün önce
en mükemmel yazarı diye bir bölüm oluşturulmasını istiyorum. tabi ki isim hiç değişmeyecek, şansınıza küsün.

(bkz: sakire cay yok)
en mükemmel yazarı diye bir bölüm oluşturulmasını istiyorum. tabi ki isim hiç değişmeyecek, şansınıza küsün.

(bkz: sakire cay yok)
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • küfür

  toplum ahlakına göre yapılmaması gereken fakat her insanın zamanı gelince kullandığı, kimine göre ayıp kimine göre ihtiyaç kategorisine dahil kelimelere verilen ad.

  açıkçası küfür etmeyen insanı yapmacık ve kasıntı buluyorum. çünkü türkiye şartlarında küfretmeden yaşayabilmek pek mümkün değil. bu demek değil ki; her dakika ağızlardan küfür eksik olmasın, muhabbet ederken bile nokta yerine küfür kullanalım. demek istediğim; yaradılış gereği içinde biriken öfkeyi bir müddet sonra, rahatlamak için dışarıya vurur insan. kaldı ki, bilimsel araştırmalara göre küfür etmek insanı bir nebze rahatlatıyor.

  hiç mi ayak serçe parmağını sehpaya vurunca dolu dolu sövmedin? hiç mi trafikte kasti olarak rezalet kullanan birisinin validesini anmadın? hiç mi metroda inmeye çalışırken binenlerin mezardaki dedelerinin kulağını çınlatmadın? hiç mi yürüyen merdivende solda duranların görgü seviyesine sıçmadın?

  yani iyi insan, ahlaklı insan küfür etmez gibi düşünceleri geçelim. asıl yeri geldiğinde küfür etmek gerekiyor ki, biriken öfkeyi bir nebze boşaltabilelim. yoksa birikiyor birikiyor ve istenmeyen durumlar yaşanabiliyor.

  "hadi baba... küfredebilirsin."

 • bedelli askerlik yapanlara neler yapacağız

  kıskançlık sonucu çekilmiş bir video.

  zira bu kişilerin derdi vatan millet değil. biz bedelli yapamıyorken, başkaları keyif çatamaz kıskançlığıdır. suratlarından, cümlelerinden açıkça belli oluyor.

  bu paşalara sorsan, 365 gün boyunca sınır ötesi operasyon yapmış, canını dişine takmış da bu olanlara haklı olarak serzenişte bulunuyor. ulan türkiye'deki askerlerin %70'inin askerliği patates soymakla, tuvalet temizlemekle geçiyor siz daha neyin edebiyatını yapıyorsunuz? bir de gelecek en geç kişilerin 25 yaşında olacağını düşünürsek, bunlara pabuç bırakma ihtimalleri daha da azalıyor.

  işte bu yüzden askerlik profesyonel kişilerce yapılmalı artık.

 • pek bir şey yok