engelleme seçeneklerireklam kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


reklam kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


reklam kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


27· 1· 0· 0· 24 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • bitcoin

  almanın ve satmanın aslında çok kolay olduğu kripto para birimi.

  [https://kelimelerbenim.com/kolay-ve-guvenli-bitcoin-alim-satimi-nasil-yapilir d kolay ve güvenli bitcoin alım satımı nasıl yapılır]
 • kargo kampanyaları

  kargo şirketleri tarafından belli şartlar altında yapılan kampanyalardır.

  [https://kelimelerbenim.com/surekli-guncel-kargo-kampanyalari-ve-kargo-indirimleri d kargo kampanyaları 2020]
 • emzirme döneminin kurtarıcısı

  Hamilelik döneminin ardından anne ile bebek arasında artık yeni bir dönem başlamaktadır. Bebeğin anneyi tanıması ve kokusunu alması doğumdan hemen sonra başlar. Ardından anne tarafından beslenmesi ile anne ile bebek arasındaki bağ daha da güçlenir. Ancak emzirme işlemi ilk dönemlerde alışılması gereken farklı bir süreçtir. Bunun için annelere özel emzirme sutyenleri bulunmaktadır. Bu sutyenlerin kullanımı oldukça kolay olmasıyla birlikte lohusa döneminde [https://www.lohusahamile.com/lohusa-gecelik d lohusa gecelik] ve pijama ürünleri ile kullanım oldukça rahat olacaktır.

  Hamile giyim sektörü içerisinde farklı tasarımlar ve farklı tarzda ürünler sunulmaktadır. Bu ürünler tamamen annelerin yaşantılarını kolaylaştırmak ve sürecin rahat geçmesini sağlamaktır. Özellikle hamilelik sonrası ilk 6 hafta her anne için önemli ve atlatılması zor bir süreç olabilir. Bu nedenle bu süreçte kullanılacak ürünler ve çevresinin vereceği destek oldukça önemlidir.

  Hamilelik sürecinde anneler vücutlarındaki değişimle birlikte emzirme için hazır hale gelmektedirler. [https://www.lohusahamile.com/hamile-giyim d Hamile giyim] sektörü de bu noktada anneye daha da kolaylık sağlamak adına pijama, gecelik ve emzirme sutyeni gibi ürünleri özel olarak tasarlamakta ve kullanıma sunmaktadır. Tüm ürünler annenin ve bebeğin hayatını kolaylaştırmak adına üretilmektedir.

  Lohusa gecelik ilk haftalar da kullanımı daha kolay olan giyim ürünlerinden biridir. Gerekli bakımların yapılması ve bu dönemde kendilerine daha fazla dikkat etmesi gereken anneler için gecelik ürünleri daha kolay hareket sağlar. Aynı zamanda ilk zamanlarda gece emzirmeleri için gecelik ürünleri daha kolay bir hareket alanı sağlar.

  Her ürün için ayrı bir tasarım söz konusu olsa da anneler için tasarlanan lohusa gecelik ürünlerinde annelerin kendini iyi hissetmesi için şıklık ön planda tutulmaktadır. Emzirme döneminin kurtarıcısı olarak anneler için her türlü ürünün konforlu bir şekilde tasarlanması gerekir. Annelere ruhsal açıdan destek olmak için Lohusahamile, tüm ürünlerinde hem şıklığı hem de rahatlığı yakalamak için özel bir çaba sarf etmektedir.

  Gecelik dışında lohusa dönemine özel üretilen [https://www.lohusahamile.com/lohusa-pijama d lohusa pijama] ürünleri, ilk haftaların ardından rahatlıkla giyilebilir. İlk haftalarda gecelik direkt olarak dikişlere temas etmeyeceği için ağrı ya da herhangi bir acı olmayacaktır. Dikişlerin iyileşmeye başlamasıyla birlikte pijama ürünleri tercih edilebilir. Emzirme işlemi sırasında da kolay bir şekilde hareket sağlayacak bu ürünler, esneyen kumaşı sayesinde vücuda yapışmayacaktır.

  Lohusa pijama için günlük yaşamda olduğu gibi şık tasarımlar söz konusudur. Emzirme sutyeni kullanmanız halinde de pijama ile kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Sutyen pijama içerisinde herhangi bir şekilde belli olmadığı gibi herhangi bir sızıntıda da emilme görevi görmektedir.

  Emziren anneler her zaman rahatlık isterler. Bu hem bebek açısından hem de anne açısından koruma alanı gibi alandır. Emzirme sırasında kullanabileceğiniz lohusa pijama ve gecelik ürünleri, sizlere bu dönemde büyük kolaylık sağlayacaktır.
 • eğitim 4.0

  Eğitim 4.0’ın ne anlama geldiğini açıklamak için öncelikle Endüstri 4.0’dan bahsetmek gerekiyor. 4. Sanayi Devrimi olarak da adlandırılan Endüstri 4.0’da üretim aşamasının bütün adımları, tamamen verilere dayalı ve bilimsel yollarla kontrol edilir. Endüstri 4.0 kapsamında sanayi sektöründe dijitalleşme, otomasyon geliştirmeleri ve teknolojinin mümkün olduğunca fazla ve verimli kullanılması esas alınır. Bunlara spesifik bir örnek vermek gerekirse; “Nesnelerin interneti” sayesinde bütün elektronik cihazların birbirine bağlanabilmesi gösterilebilir.

  Kendini hızlı ve başarılı bir şekilde kabul ettiren ve günlük hayatı da kolaylaştıran Endüstri 4.0’ın, eğitim konusunda da büyük faydalar sağlayacağı aşikar.

  Biliyoruz ki, çocuklarımız Z kuşağı olarak kabul görüyor ve dolayısıyla teknoloji kullanımı konusunda bizden daha iyiler. Buna bağlı olarak eğitimin de teknoloji ile iç içe olması kaçınılmaz. İşte bu noktada karşımıza [https://www.mentalup.net/blog/egitim-4-0-nedir-ozellikleri-prensipleri d Eğitim 4.0] çıkıyor.

  Eğitim 4.0 ne demek?
  Geleneksel ve ezber odaklı öğrenme yöntemini bir kenara bırakıp dijital teknolojileri baz alan; aynı zamanda bireyin kendisine deneyimlerinden yola çıkarak kişiye özgü bir eğitim sunan sistem Eğitim 4.0 olarak adlandırılır. Amacı ise Endüstri 4.0’a uygun niteliklerde donanım kazanmış yeni nesiller yetişmesini sağlamaktır. Bu noktada ise temel kıstas; teknoloji, kişiye özel eğitim ve keşfederek, deneyimleyerek öğrenmedir.

  Global çerçevede education 4.0 olarak da bilinen eğitim 4.0’ın yeni nesil öğrenme biçimleri açısından son derece önemlidir. Netice itibariyle eğitim 4.0’ın hem kısa hem de özellikle uzun vadede endüstri 4.0’a büyük oranda katkı sağlayacağı apaçık bir gerçek.

  Dijital teknolojiyi temel alan, büyük oranda kişiselleştirme uygulanmış verilerle ilerleyen; açık kaynak içeriği de kullanarak dijitalleşen dünyada yepyeni bir öğrenme dinamiği sağlayan bir kavram eğitim 4.0.

  Aslında eğitim 4.0’ın temel faydası şu şekilde özetlenebilir: Çocukluk döneminden başlayarak okul sürecine, yetişkinliğe ve yetişkinlik özelinden iş hayatına kadar sürekli olarak öğrenme imkanı sunan bir sistemdir. Böylelikle kişilerin toplum içerisinde güçlü ve ayakları yere basan bir konuma yükselmesini sağlayarak kendini ispat etmesine de olanak tanır.

  Eğitim 4.0’ın özellikleri
  Uygulamayla öğrenmeyi esas alan eğitim 4.0’ın özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir:

  - Her yerden her zaman eğitim kavramı üzerinden ilerler.
  - Kişiye özeldir. Kişinin özelliklerine göre şekillenir.
  - Esnektir.
  - Rehberlik eden öğretmen modelini destekler.
  - “Ne?” sorusu yerine “Neden?” sorusunu sorar.
  - Teori yerine uygulamayı esas alır.
  - Modüler ve proje bazlıdır.
  - Sınav yerine değerlendirme kıstasının daha önemli olduğunu savunur.

  Eğitim 4.0’ın faydaları

  Kişiye özel öğrenme deneyimi
  Her bireyin kendi kapasitesine göre öğrenme deneyimi sunar. Her bireye standart eğitim yerine bu yöntemin kullanılması, kişinin daha hızlı ve verimli öğrenmesini sağlar.

  Eğitim 4.0’a uyumlu olarak şekillendirilen [https://www.mentalup.net/egitsel-ve-egitici-oyunlar d MentalUP Eğitici Zeka Oyunları] ile çocuklarınızı yeni çağın dinamiklerine hazır hale getirebilirsiniz. Bu eğitimler ile çocuğun zihinsel becerilerinin gelişimine destek sağlamış olacaksınız. Ayrıca odaklanma ve konsantre olma gibi eğitim 4.0’ın önemli ölçütlerinin de geliştirilmesini sağlayabilirsiniz.

  Seçim yaparak öğrenme özgürlüğü
  Klasik öğrenme yöntemlerinde kullanılan standart araçlar yerine kişiye özel öğrenme materyalleri ve araçları, yöntemleri ile bireysel öğrenme deneyimini tadarlar.

  Projeye dayalı öğrenme deneyimi
  Her geçen gün daha önce adını bile duymadığımız meslekler öğreniyoruz. Bu meslekler yakın gelecekte karşımıza en çok tercih edilen ve ihtiyaç duyulan iş kolları olarak karşımıza çıkıyor. Klasik iş dünyasındaki ofislerde çalışma kavramı yerini yavaş yavaş daha serbest çalışma, evden çalışma gibi kavramlara bırakıyor. Buna bağlı olarak iş dünyasında da köklü bir değişimden söz etmek mümkün. Bireylerin öğrenme ve kavrama süreçlerinin şekillenmesinde bilgi kavramı yerine beceri kavramı daha ön plana alınıyor. İşte, daha okul sıralarında edinilen projeye dayalı öğrenme deneyimi, yakın gelecekte daha sık tercih edilecek olan beceri odaklı çalışma prensibine; organizasyon becerisini geliştirme, takım çalışmasına yatkınlık, zamanı yönetebilme gibi kavramlarla destek veriyor.

  Sahada deneyim imkanı
  Eğitim 4.0 kapsamında öğrencilerin kazanmış olduğu beceri ve yeteneklerin teoriden çıkıp gerçek hayatta kullanılabilmesi de çok önemli. Bundan dolayı öğrencilerin edindiği becerileri deneyimleyebileceği ve daha net anlayabileceği çeşitli ortamlar sunuluyor. Bu ortamlara stajlar, simülasyonlar ve mentörlük programları örneklerini vermek mümkün.

  Verileri yorumlama becerisi
  Eskiden matematik alanında iyi olan öğrenciler genelde “dahi” sınıfında değerlendirilirdi fakat artık o dönemleri geçtik. Neden mi? Neredeyse bütün matematiksel işlemler bilgisayar ile yapılabiliyor da ondan. Artık önemli olan bilgisayarlar ya da çeşitli teknolojik aletler vasıtasıyla edinilen “Büyük veri” ya da bir diğer adıyla “Big data”nın yorumlanabilmesi. Mesela, “Öğrenebilen yapay zeka” sayesinde Big datayı yorumlamak mümkün ancak mutlak surette daha önceki verileri yorumlayabilecek bir insan mantığı gerekiyor. Eğitim 4.0 kapsamında öğrenciler, verileri yorumlayabilme becerisi kazanarak, söz konusu mantık gereksinimini de karşılayabilecek seviyeye geliyor.

  Sınav ve testler artık tarih oldu
  Klasik öğrenme yöntemlerinde sıklıkla kullanılan sınav ve testlerin çok da işe yaramadığını biliyor musunuz? Sınava çalışırken ezberlenen bilgiler sınav bittikten sonra çok çabuk unutuluyor çünkü; amaç öğrenmek değil, ezberlemek. Okulda en çalışkan ya da zeki olarak gösterilen bazı öğrencilerin iş hayatında hezimete uğradıklarına şahit olmuşsunuzdur. Bunda ezber odaklı öğrenme sürecinin etkisi çok büyük. Bundan dolayı da eğitim 4.0’da ezberleme değil, sahada öğrenme ve deneyimleme amaçlanıyor.

  Katılımcı öğrenciyi destekleme
  Öğrencilerin kendi öğrenme deneyimlerinde en verimli yolların belirlenmesini sağlarken sürece katılması büyük önem arz eder. Dolayısıyla eğitim 4.0 bu sürece öğrenin katılarak fikrini beyan etmesini destekler.
 • resim sıkıştırma programı

  Resimlerinizi sıkıştırabileceğiniz bir program arıyorsanız, kubit.xyz isimli internet adresine girmenizi tavsiye ederim. Site içerisinde sizleri en iyi resim [http://www.kubit.xyz d sıkıştırma] programı bekliyor olacaktır. Bu programın boyutu yalnızca 3.35 Mb olmasına rağmen, özellikleri büyük beğeni toplar.

  https://dailymotion.com/video/x72bgox vasıtasıyla, kubit resim sıkıştırma programının kapsamlı özelliklerini görme şansını bulabilirsiniz.

  Kullanımı kolay olan kubit resim sıkıştırma programının portable bir program olduğunu söylemeliyiz.

  Kubit programının çok ikonlu pencere fonksiyonu, tek ikonla birden çok yardımcı program çalıştırmanızı sağlayacaktır.

  Programın iki temel resim sıkıştırma yöntemi bulunur. Bu yöntemler, sırasıyla kavrulmuş ve çifte kavrulmuş resim sıkıştırma yöntemleridir.
 • foça'da gezilmesi gereken yerler

  Adını foklardan alan İzmir'e bağlı şirin bir tatil beldesidir Foça. Huzurun, sakinliğin adıdır Foça. Bir kere gördüğünüzde Foça'yı, bu şehre aşık olmamak elde değil. Foça'dan döndüğünüzde her seferinde yine Foça'ya gelmek istersiniz. Hem yaz hem kış ayrı bir güzelliği vardır. Yazın esen hafif meltemi sizi bunaltmaz. Kışın ise öyle deli rüzgarları yoktur. Bahar ayları ise bir başka güzeldir. Kısacası dört mevsim yaşan bir ruhu vardır Foça'nın. Her mevsim ayrı özelliklere sahiptir. 

  Büyük Deniz ve Küçük Deniz sahil caddelerinde yürümek oldukça keyif verir insana. Balıkçı teknelerinin pat pat sesleri, teknelerin denizde gelin gibi süzülüşü ve inci gibi sahil kenarında dizilmiş balıkçı tekneleri Foça'nın olmazsa olmazlarıdır. Kış aylarında sahilde yürürken pelikanlara da denk gelebilirsiniz. Sahil boyunca dizilmiş taş evler ise Foça'ya ayrı bir güzellik katar. Bu taş evlerin çoğu Rumlardan kalmıştır. Sahil kenarındaki sokaklardan iç kısımlara girdikçe yine birbirinden güzel taş evler çıkıverir karşınıza. Bu evlerin kapılarının üzerine baktığınızda tarihler görürsünüz, çoğu 1800'lü yıllardan kalmadır. Bu tarihler, evlerin yapıldığı tarihi göstermektedir. Ara sokakların üst kısmına doğru ilerlediğinizde yel değirmenleri karşınıza çıkar. Buradaki Foça manzarası ise görülmeye değerdir. Özellikle gün batımına doğru çıkarsanız, güneşin her tonuna tanıklık edersiniz. Yine gün batımının en güzel battığı yerlerden biri de Beşkapılar Kalesi'nin bulunduğu yerdir. 

  Balık avlamayı seviyorsanız, teknelerle balık turlarına katılım sağlayabilirsiniz. Ya da oltanızı alıp sahilden balığınızı tutabilirsiniz. En taze balıkları da yine Foça'da yiyebilirsiniz. Yanında zeytinyağlı hazırlanmış Ege mutfağından seçmeler ile güzel bir balık ziyafeti yapabilirsiniz. Foça'nın meşhur balık yemeği ise yoğurtlu balıktır. Balık kupes olacak, kızgın yağda kızartıldıktan sonra üzerine sarımsaklı yoğurt ve tereyağda kızartılmış salça sosu dökülecek. Balık ve yoğurt birlikte tüketilmez demeyin, çünkü balık ve yoğurt taze olduktan sonra herhangi bir zararı yoktur. 

  Foça şehir içinde araba kullanımına ihtiyaç duymazsınız. Bunun yerine bisiklet temin ederek Foça'yı bisikletle turlayabilirsiniz. Böylelikle bir süre trafik karmaşasından uzaklaşmış olursunuz. Bisiklet kullanırken, Foça sokaklarını bisiklet ile keşfederken kendinizi olabildiğince özgür hissedeceksiniz. Detaylar için [https://www.focaotel1887.com/foca-gezilecek-yerler d www.focaotel1887.com/foca-gezilecek-yerler] sayfasına göz atabilirsiniz...
 • foça otel 1887

  Foça Otel 1887, Mayıs 2017 itibari ile yenilenen dekorasyonuyla birlikte bir aile işletmesi şeklinde hizmet vermektedir. Şehir merkezinin sadece birkaç adım uzağındadır. Otelden çıktıktan hemen sonra sağa veya sola döndüğünüzde Ege Denizi'nin masmavi suları sizi karşılar. Masmavi denizin iyot kokusunu içinizde hissedersiniz. Araca hiç gereksinim duymadan dilerseniz yürüyerek, dilerseniz Foça Otel 1887'nin ücretsiz bisikletlerinden yararlanarak bu güzel Ege kasabasını keşif turuna çıkabilirsiniz. 

  Pelikanlar, martılar, kediler, foklar, tarihin izlerini yansıtan taş evler, efsaneler, balıkçılar, balıkçı tekneleri, sıcacık insanlar, telaşsız bir yaşam... Tüm bu saydıklarımız Foça'yı anlatmakta yetersiz kalır. Foça, huzur dolu yaşanılası bir yerdir. Sevdiklerinizle beraber güzel anılarınızı artıracağınız, keyif alacağınız bir yerdir. 

  Foça'yı yaşamak için keyifli bir tatilin durağı ise Foça Otel 1887'dir. Foça Otel 1887, misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaya özen göstermektedir. Misafirlerine ev konforunda bir tatil imkanı sağlar. Otele adım atmanızla birlikte sanki bir tanıdığınızın evine adım atmış gibi hissedersiniz. Ve otelin dekorasyonunda kullanılan birçok eşya ise size anneannenizin veya babaannenizin evini hatırlatacaktır. Kanaviçe yastıklar, eski sandıklar, tonet sandalyeler, tel dolap, müzik dolabı, Bergama halıları, çaydanlıklar, soba bu eşyalardan sadece bazılarıdır. Kahvaltı ise olabildiğince doğal ve taze ürünlerle hazırlanmakta. Hani o pazar kahvaltıları vardır, işte aynı öyle. Nar gibi kızarmış ekmek kokuları ise tüm kahvaltı salonunu kaplıyor. Özellikle kış aylarında sıcacık şömine sobanın yanında yaptığınız kahvaltıyı bir süre aklınızdan çıkaramazsınız. Pişiler, yumurtalı ekmekler, börekler, poğaçalar,  anne reçelleri, güneşte kurutulmuş salça, kurutulmuş domates gibi özenle, incelikle hazırlanmış bir kahvaltı. Bahar ve yaz aylarında ise kahvaltınızı otelin şirin bahçesinde yapma imkanınız bulunuyor. Öyle bir şirin bahçe ki, küçük bir havuzu bile var. Narenciye ağaçlarının gölgesinde yine unutulmaz bir kahvaltı sizleri bekliyor. 

  Foça Otel 1887'nin odaları kullanışlılık ön planda tutularak dekore edilmiştir. Oda içerisine girdiğinizde sade ve şık döşenmiş bir oda sizi karşılıyor. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak her şey oda içerisinde mevcut. Kimi odalarda ceviz yataklar, taş aynalar, kanaviçe yastıklar, ahizeli telefonlar bulunur; kimi odalarda ise marangoz tarafından özel yapılmış yataklar bulunur. Güne ise kuş cıvıltıları eşliğinde uyanıyorsunuz.

  Sakin ve keyifli bir tatil için Foça Otel 1887 doğru tercihtir. Dört mevsim açık olan otel misafirlerine unutulmaz anlar sunmaktadır [https://www.focaotel1887.com d www.focaotel1887.com] adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...
 • foça

  adını foklardan aldığı ileri sürülen, iklimi ayrı güzel doğası ayrı güzel, İzmir'in en güzel sahil kasabalarından biri olma özelliğini taşıyan yerdir Foça. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Eski adı Phokaia olarak bilinen Foça'da Phokaialılar zamanı Phokaialıların birçok yerde kolonizasyon kurma çabası o dönem için oldukça değerli hale gelmiş. En önemli kolonilerinden bazıları şu şekildedir: Karadeniz'deki Amysos (günümüzdeki Samsun); Çanakkale Boğazı'ndaki Lampsakos (günümüzdeki Lapseki); Midilli Adası'nda Methymna (günümüzdeki Molyvoz), Avrupa'daki Elea (günümüzdeki Velia - İtalya); Alalia (Korsika); Massalia (günümüzdeki Marsilya - Fransa)'dır. Detaylar için [https://www.focaotel1887.com/foca d www.focaotel1887.com/foca] sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

  Foça'nın tarihine kısaca değinecek olursak; 13. yy'da Çaka Bey tarafından alınmış, önce Anadolu Beyliklerine sonra da Saruhanoğulları Beyliği'ne geçmiştir. 1455 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından alınarak Foça, Osmanlı topraklarına dahil edilmiş.

  Foça adının birçok kaynağa göre foklardan ileri geldiği söylenmektedir. Çünkü Foça, Akdeniz Foklarının yaşam alanlarındandır. Bu nedenledir ki Foça 16 Özel Çevre Koruma bölgesinden biridir. Akdeniz Foku'nun yer aldığı Orak Adası ve Siren Kayalıkları çevresinde dalış yapmak, balık avlamak ve teknelerin geçmesi yasaklanmıştır.
 • rahat çalışma koltuklarının önemi

  şirketlerin olmazsa olmazı ofislerin gözdesi... hayatımızın çoğu zamanını içerisinde geçirdiğimiz o güzel dizayn edilmiş 4 duvar arasında çalışırken kendimizi unutabiliyoruz, keza sağlığımızı da. Hal böyle olunca rahat ve ergonomik mobilyanın önemi artıyor, sırt - bel ve doğru oturma stillerini destekleyecek mobilya seçimleri için bin bir yer arıyoruz. Gerekirse aylarca arayın bunu ama sağlığınız için en iyi olacak [https://www.zivella.com/calisma-koltuklari d rahat çalışma koltuğunu] bulmadan bitirmeyin alışverişinizi derim ben! yoğun ve hızlı hayatlarımızdan başımızı kaldırıp gökyüzüne bakıp kendimizi, sağlığımızı hatırlayalım yeniden ve kendimize iyi bakmayı unutmamayı ; tek bir hayatımız olduğunu unutmadan...