engelleme seçeneklerireklam kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


reklam kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


reklam kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


43· 0· 0· 0· 61 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • hasta yıkama sedyesi almadan önce bilmeniz gerekenler

  Hasta yıkama sedyeleri, banyo ve temizlik işlemleri konforlu, güvenli, hijyenik ve pratik hale getirilmek istenen hasta ve yaşlılar için özel olarak tasarlanıp üretilmiş sağlık ürünlerindendir.

  Bu sebeple hastaneler ve yaşlı bakım merkezleri gibi yerlerde demirbaş medikal ürünlerdendir.

  Genel olarak hasta yıkama sedyelerinin su geçirmez malzeme kaplı şilteleri, su tahliyesini sağlayan sıvı tahliye sifonları ve kolay taşınması için tekerlekleri bulunmaktadır.
  Suya dayanıklı, paslanmaz malzemelerden üretilerek güvenlik için ayrıca korkulukları mevcuttur.

  [https://www.ormedsaglikurunleri.com/hasta-yikama-sedyesi-paslanmaz/ d hasta yıkama sedyesi] sadece hastaneler için değil, yatarak tedavi hizmeti sunan sağlık merkezleri için de öncelikli satın alınması gereken ürünlerdendir.
  Peki, hasta yıkama sedyesi almadan önce neler bilmek gerekir?

  Hasta Yıkama Sedyesi Faydaları Nelerdir?

  Hasta yıkama sedyesi, adından da anlaşılacağı üzere hastaların yıkanması, banyo yaptırılması gibi temizlik ihtiyaçları için kullanılmaktadır.
  Yatağa bağımlı kişilerin, yaşlıların veya tedavi süresini yatarak geçirmesi gereken ağır hastaların hijyeni için son derece kullanışlı bir üründür.

  Yoğun bakım ünitelerinde sıklıkla kullanılan hasta yıkama sedyeleri, kolay taşınabilme özelliğine sahiptirler.
  Ayrıca hasta yıkama sedyeleri, temizliği kolay ve pratik olan ürünlerdir. Kolay temizlenebilir özellikte olmaları sebebiyle hastaların sağlığı ve hijyeni açısından son derece kullanışlı olan hasta yıkama sedyesi, ayrıca palyatif bakım ünitelerinde de fazlaca tercih edilmektedir.

  Bununla beraber bir hasta yıkama sedyesinde sadece hasta yıkama işlemleri yapılmaz.
  Yanık vakalarında hastaların pansumanları ve debridman rutinleri için de yine hasta yıkama sedyesi kullanılmaktadır.

  Bu ve bunun gibi sebeplerle hastanelerin acil servis bölümlerinde de hasta yıkama sedyesi sıklıkla tercih edilmektedir.
  Hasta yıkama sedyeleri ayrıca yaşlı bakım merkezlerinde de hastaların temizlik ve bakım ihtiyaçlarının kolay ve güvenli bir şekilde yerine getirilmesine destek sağladığı için olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.

  Hasta yıkama sedyesi, hastalar ve hasta bakıcıları için son derece konforlu, hijyenik ve pratik bir ürün olmasının yanı sıra ayrıca sağlık kuruluşlarının prestiji açısından da son derece faydalıdır.
  Bünyelerinde hasta yıkama sedyesi kullanan sağlık kuruluşları, bu ürünleri kullanmaları dolayısıyla hizmet kalitesini artırmış olmaktadır.

  Ayrıca yine hasta yıkama sedyesi ile hastalarına sağlıklı bir temizlik ortamı sunan kuruluşlar, kişilerde güven sağlayarak hizmet alma isteğini artırırlar. Böylelikle rakiplerinden bir kaç adım öne geçerler.


  Hasta Yıkama Sedyesini Hangi Hastalar Kullanabilir?
  Hasta yıkama sedyesinin yatalak hastalar dışında kimler tarafından kullanılabileceği merak konusudur.
  Genelde hasta yıkama sedyesi denince akla ilk olarak yatağa bağımlı olarak yaşayan hastalar veya çok yaşlı insanlar gelmektedir.

  Ancak hasta yıkama sedyesi sadece bu iki grup için değildir.
  Hasta yıkama sedyesi, banyo ihtiyacının kolaylaştırıp konforlu hale getirilmesi istenen her hastada güvenle kullanılabilmektedir.
  Geçici veya kalıcı şuur kaybı yaşayan hastalar, felçli veya kısmi felçli kişiler, alçılı, sargılı veya yanık vakası yaşayan hastalar, geçici olarak yatağa bağımlı hastalar ile durumu çok ağır olmayan yaşlılar için de hasta yıkama sedyesi son derece konforlu ve pratik bir çözüm olabilmektedir.

  Hasta Yıkama Sedyesi Nereden Alınır?

  Yatalak hastaların veya yaşlıların günlük ihtiyaçlarını gidermek ve bakımlarını yerine getirebilmek meşakkatli ve zor bir iştir.

  Bu işlemlerin hem hasta ve yaşlıları en az rahatsız edecek şekilde hem de bakımını üstlenen kişiler tarafından en düzgün ve pratik şekilde yapılmasını sağlayan bir takım özel ürünler bulunmaktadır.

  Bu özel tıbbi ürünlerden biri olan hasta yıkama sedyeleri, hastaların temizlik ve bakım ihtiyaçlarının, debridman ve pansumanlarının yapılmasını son derece kolaylaştırdığı için sağlık merkezleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  Hasta yıkama sedyesi, tıbbi malzemelerin hem üretimini hem de satışını yapan veya sadece satışını yapan medikal firmalarından temin edilebilmektedir.

  Hasta yıkama sedyesi almak isteyen kişiler dilerlerse firmalara bizzat giderek ürünleri yerinde inceleme avantajıyla satın alma işlemi gerçekleştirebilirler.

  Ancak güvenilir ve işinin ehli bir medikal firması bulunduğunda hem zamandan tasarruf ederek hem de yorulmadan firma iletişim kanallarından istedikleri hasta yıkama sedyesi modellerinden sipariş edebilirler.

  Bu anlamda bazı firmaların web siteleri sipariş konusunda müşterilerine kolaylık sağlayabilmektedir.

  Hasta Yıkama Sedyesi Fiyatları

  Hasta ve yaşlıların yataklarından alınarak yıkanacak alana güvenle taşınmasını ve yıkanmasını sağlayan, bu işlemi hem hastalar hem de sağlık personelleri için son derece kolay ve konforlu hale getiren hasta yıkama sedyeleri, piyasada farklı fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır.
  Hasta yıkama sedyelerinin genel özellikleri, kolay taşınabilir ve tekerlekli olması, ağırlık taşıma kapasitelerinin yüksek olması, hastaların güvenliğinin sağlanması için iki kenarında korkuluklarının olmasıdır.

  Ayrıca hasta yıkama sedyeleri, temizlenmesi kolay, su geçirmez şiltelere sahiplerdir. Böylelikle hastaların hijyenik bir biçimde temizliğini sağlamaktadır.
  Hasta yıkama sedyelerinin olmazsa olmaz özelliklerinden biri de su tahliye sifonudur. Bu sayede banyo işlemi veya temizleme işlemi sonrasında su tahliyesi kolayca gerçekleştirilebilmekte ve temiz bir ortam sağlanabilmektedir.

  Hasta yıkama sedyelerinin, tamamen paslanmaz metal malzemeden üretilen modelleri olduğu gibi paslanmaz metal ve abs plastikten üretilen modelleri de vardır.
  Tüm bu özellikleri dolayısıyla hasta yıkama sedyesi fiyatları değişkenlik gösterse de genel olarak fiyat aralığının 8000 tl ile 6500 tl civarı arasında olduğunu söyleyebiliriz.
  Yine marka, model ve sahip oldukları farklı özelliklere göre bu fiyatların üzerinde veya biraz daha altında rakamlara da ürün bulabilmek mümkündür.

  Örneğin genel olarak her hasta yıkama sedyesinin yükseklik ayarlaması bulunmaktadır.
  Veya yine her hasta yıkama sedyesi ile trendelenburg pozisyonu yapılabilmektedir.
  Ancak bazı modellerde ters trendelenburg hareketi özelliği olmayabilir.

  Bu ve bunun gibi farklılıklar, ürün fiyatlarında da artış ve azalma şeklinde değişmelere sebep olmaktadır.
 • süngerpan

  Günümüzde her geçen gün daha da büyük bir hızla gelişen teknoloji sayesinde pek çok istenmeyen duruma karşı çözüm geliştirilmiştir. Bu durumlardan birisi de hiç kuşkusuz gürültü ve istenmeyen sesler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seslerden kurtulmak için ses yalıtım hizmeti almak gerekir. Ses yalıtımı hizmeti sunan Aksa Akustik sizlere ses kesici malzemeler ile hizmet vermektedir. Ses kesici malzemeler yoğunluğu yüksek olan ve ses kesiminde oldukça etkili olan ürünlerdir.

  Eğer sizler de gürültüden şikayetçiyseniz bunu engellemek için ses izolasyon hizmeti alabilirsiniz. [https://www.akustikmimarlik.com/ses-kesici-malzemeler.html d Ses yalıtım süngeri] yalıtımı sağlayan en çok kullanılan malzemelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bondex süngerpan, bariyerli Bondex sünger, bariyerli yanmaz akustik sünger ya da bariyerli basotect süngerler gürültüyü en aza indirmek için tercih edilen ses yalıtım malzemelerinden bazıları olarak karşımıza çıkar. Bu ürünler yüksek ses kesim gücüne sahip olan malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de ses yalıtım süngerleri sayesinde dilediğiniz her ortamda meydana gelen ses geçişlerini engelleme şansını elde edebilirsiniz.

  Firmamız tarafından kullanılan ses yalıtım malzemeleri hem ses yalıtımı konusunda oldukça etkili ve başarılıdır hem de aynı zamanda oldukça dekoratif ve şık bir görünüm sunar. Böylece sizler de bir taraftan gürültüyü engellerken bir taraftan da bu ortama oldukça şık bir hava katma şansını elde edebilirsiniz. Ortamlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri arasında basotect melamin sünger, heraklite ahşap yünü, akustik yumurta sünger, akustik piramit sünger, vokal ses kayıt kabini, kumaş kaplı akustik panel, 3D duvar paneli gibi farklı çeşitler yer almaktadır.

  Bu malzemelerin kaliteli olması ses yalıtım hizmetinin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak buna ek olarak özellikle bu malzemelerin hangisinin nereye yerleştirileceği ve nasıl konumlandırılacağı da oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Profesyonel ve etkili bir ses yalıtımı meydana gelmesi için düzgün bir planlama ve proje hazırlanması gerekmektedir. Sizler de Aksa akustik firmamız sayesinde istediğiniz mekana özel son derece etkili bir ses yalıtım hizmeti alabilirsiniz.
 • gürültüyü önlemenin yolları

  Gürültü, hiç kimsenin sevmediği oldukça rahatsız edici bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır. Gürültüyü en aza indirmek ve daha sakin, huzurlu bir ortam yaratabilmek için kesinlikle ses yalıtımı hizmeti almak gerekmektedir. Ses yalıtımı hizmeti sunan firmamız Aksa Akustik sizlere son derece kaliteli ve profesyonel ses yalıtım malzemeleri kullanarak hizmet verir.

  Ses yalıtım uygulamaları sayesinde sizler de ortamda bulunan eko, yankı, ses karmaşası gibi rahatsız edici tüm durumlardan kurtulma şansını elde edebilirsiniz. Bunun için en çok kullanılan ürünlerden birisi de [https://www.akustikmimarlik.com/pu-akustik-sunger.html d akustik sünger] olarak karşımıza çıkar. Akustik süngerler farklı yüzey formları sayesinde mekan içi ses yalıtımı fırsatı sunar. Sizler de kendi zevkinize göre ortama en çok yakışacak olan akustik süngeri seçebilirsiniz. Akustik yumurta sünger poliüretan köpükten imal edilmiştir ve yanmaz özelliğe sahiptir. Akustik piramit sünger stüdyo, ses kayıt odası ya da ofislerde yankı yalıtımı sağlamaktadır. Bu ürün bakteri üretmez özelliğe sahiptir. Yanmaz labirent sünger, akustik düz sünger ya da akustik special sünger de çok fazla tercih edilen çeşitlerdendir.


  [https://www.akustikmimarlik.com/akustik-panel.html d Akustik panel] de ses yalıtımı hizmetinde en çok başvurulan yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Dilerseniz kumaş kaplı, ahşap ya da heraklite ahşap yününden elde edilen birbirinden farklı çeşidi tercih edebilirsiniz. Elbette bu ürünlerin her biri farklı teknik özelliklere sahiptir ve bu yüzden de ses dağılım ve yutum değerleri de farklılık göstermektedir. Bu ürünleri tek başına bilinçsiz kullanmak bir şey ifade etmez. Bu alanda uzman ve profesyonel kişiler tarafından sesin yansıma oranları tespit edilerek uygun noktalarda kullanılması gerekmektedir.

  Yanlış ya da gereksiz kullanımı ortamda bulunan sesi çok daha boğuk hale getirmektedir. Bu nedenle kaliteli malzemeler ve profesyonel işçiliğin bir noktada birleşmesi gerekir. Sizler de Aksa akustik firmamızı tercih ederek tam da böyle bir hizmet alma şansını elde edebilirsiniz. Firmamız sizlere tam istediğiniz gibi kaliteli ve aynı zamanda da bütçenize uygun ses yalıtım hizmetlerini alanında uzman ekibi ile kısa süre içerisinde sunmaktadır.
 • ses yalıtımının önemi

  Ses yalıtımı son zamanlarda pek çok kişi tarafından başvurulan ve ortamlarda bulunan gürültüyü en iyi şekilde engelleyen uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses yalıtımının en kaliteli şekilde sağlanabilmesi için kesinlikle bu alanda uzman ve profesyonel bir firma tercih edilmesi gerekmektedir. Aksa akustik firmamız sizlere en kaliteli ses yalıtım malzemeleri ile hizmet sunar.

  Ses yalıtımı hizmetinden en çok kullanılan malzemelerden birisi de [https://www.akustiksungerfiyatlari.org/ses-yalitim-sungeri.html d ses yalıtım süngeri] olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses yalıtım süngerleri iki ayrı grupta karşımıza çıkar. Bir çeşidi istenmeyen seslere yönelik olarak kullanılırken diğeri ise akustik düzenleyici olarak ses emici biçiminde kullanılmaktadır. Ses yalıtım süngerleri bondeks, süngerpan ve epdm bariyer ile beraber kullanılır. Bu ses yalıtım süngerleri oldukça yüksek seslerde dahi en iyi şekilde performans göstermektedir. Sizler de daha sakin bir ortam yaratmak ve gürültüyü azaltmak istiyorsanız dilediğiniz mekana özel proje yaptırarak ses yalıtımı hizmetinden profesyonel bir şekilde yararlanma şansını elde edebilirsiniz.


  İstenmeyen sesler hayatımızın hemen her anında ve yerinde karşımıza çıkabilir. Oldukça yoğun bir çalışma ortamı ya da gürültülü yerlerde mutlaka kaliteli [https://www.akustiksungerfiyatlari.org/ses-yalitim-malzemeleri.html d ses yalıtım malzemeleri] kullanmak gerekmektedir. Sizler de kaliteli bir ses yalıtımı sağlamak istiyorsanız akustik ve ses kesici ürünler ile hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz. Aksa akustik sizler için istediğiniz mekana en uygun olacak ürünler ve projeler ile hizmet vermektedir. Duvarlar ve tavanlar için ses yalıtımı sağlamak amacıyla genelde sünger tercih edilirken zeminlerde ise halı ve kauçuk ürünler tercih edilmektedir. Duvarlarda akustik panel kullanımı da oldukça yaygındır.

  Firmamız sizlere hem ses yalıtımı hizmeti sunarken hem de oldukça şık ve dekoratif bir görüntü de sunmaktadır. Böylece sizler de akustik düzeni sağlama, ses karışıklığı, eko ya da yankı engelleme fırsatını elde edebilirsiniz. Dilerseniz istediğiniz herhangi bir mekan için titreşim emici ses yalıtım malzemeleri de tercih edilebilir. Aksa akustik sizlere tam ihtiyacınız olan şekilde son derece kaliteli ve profesyonel bir hizmeti bütçenize uygun fiyatlar karşılığında kaliteli bir şekilde sunmaktadır.
 • ses yalıtımının maliyeti

  Özellikle son zamanlarda ses yalıtımı konusu daha fazla üzerinde durulan bir hale gelmiş durumdadır. Ses yalıtımını sağlamak için akustik firmamız kaliteli malzemeler kullanmaktadır. Bu malzemelerden birisi de [https://www.akustiksungerfiyatlari.org/akustik-panel.html d akustik panel] olarak bilinmektedir. Akustik paneller ahşap ve kumaş olmak üzere iki farklı çeşitte karşımıza çıkar. Kumaş kaplı panel, masa seperatörü, akustik paravan, akustik kanopi panel gibi farklı çeşitlere sahiptir. Kumaş kaplı paneller yankı oluşumunu engeller. Ses yalıtımı özelliğine sahip kumaş ile kaplanan paneller sayesinde [https://www.akustiksungerfiyatlari.org/ses-yalitimi.html d ses yalıtımı] sağlanır.

  Akustik ahşap paneller de hem yansıtıcı hem de yutucu modeller olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu akustik ahşap panelin yüzeyi delikli ya da derzli olarak karşımıza çıkar. Akustik paravan daha çok açık alanların bölümlere ayrılması ve böylece ortaya çıkan uğultunun azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra masa seperatörleri de meydana gelen konuşma seslerinden dolayı ortaya çıkan ses kalabalığını önlemektedir.

  Akustik baffle da oldukça dikkat çekici panellerden birisidir. Bu akustik panel türü tavanda askı aparatları ile uygulanır.
  Herkes evinde ya da iş yerinde sürekli gürültü olmasından rahatsız olur. Bu tarz alanlarda gürültü ve ses geçişlerinin engellenmesi için ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekmektedir. Ses yalıtımı sayesinde ses geçişleri minimuma indirilir ve böylece akustik bir yalıtım sağlanmış olur.

  Akustik ses yalıtım malzemeleri sayesinde hem gürültüyü önleyebilir hem de aynı zamanda evinizde dekoratif bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Oldukça dekoratif ve şık ses yalıtım malzemeleri kullanan Aksa Akustik firmamız sizlere oldukça kaliteli bir ses yalıtım hizmeti sunmaktadır. Özellikle sosyal mekanlar, sinema odası, alışveriş merkezi, konferans salonu gibi alanlarda sıklıkla ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Eğer sizler de ses yalıtımının en iyi şekilde sağlanmasını istiyorsanız bu alanda oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak sunulan hizmetimizden yararlanmak için Akustik firmamızı tercih edebilirsiniz. Aksa Akustik sizlere son derece kaliteli ve etkili bir ses yalıtımı hizmetini bütçenize uygun fiyatlar karşılığında sunmaktadır. Sizler de profesyonel bir hizmet için firmamızı tercih edebilir ve ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.
 • tekno akustik

  Ses yalıtımını sağlamak için mutlaka bu alanda tecrübeli ve profesyonel firmalar tercih edilmesi gerekir. En iyi şekilde ses yalıtımı sağlayabilmek için özel malzemeler kullanılması oldukça önemlidir. Bu ses yalıtım malzemelerinden birisi de [https://www.teknoakustik.com.tr/akustik-ses-yalitim-malzemeleri d ses yalıtım süngeri] olarak karşımıza çıkmaktadır. En çok tercih edilenlerden birisi de bariyerli akustik süngerdir. Bu sünger ses yutucu özelliği ile yankıyı en iyi şekilde engellemeye yardımcı olur.

  Yanmaz süngerler ses geçişini maksimum düzeyde engeller ve böylece akustik ses yalıtımı sağlar. Genelde bariyer anlamında keçeli bariyer kullanılmaktadır. Dilerseniz kendinden yapışkanlı ses yalıtımı süngeri de tercih edebilirsiniz. Sizlere Tekno akustik firmamızın profesyonel ekibi en iyi tercihi yapabilmeniz adına destek sunmaktadır. Ses yalıtımında kullanılan bir diğer çeşit ise melamin süngerlerin bariyerli çeşidi olan basotect melamin süngerdir. Bu sünger özellikle sağlık sektöründe yaygın bir şekilde kullanılır ve ses yalıtımı sağlanır. Bu sünger de alev almaz ve anti bakteriyel olduğu için nem ve küf yapmaz. Ayrıca herhangi bir alerjik reaksiyona da sebep olmaz.

  Ses yalıtımından en yüksek verimi alabilmek için kesinlikle kaliteli [https://www.teknoakustik.com.tr/akustik-ses-yalitim-malzemeleri d ses yalıtım malzemeleri] kullanmak gerekmektedir. Malzemede ucuza kaçılırsa ne yazık ki ses yalıtımından verim almak mümkün olmaz. Tekno akustik firmamız siz müşterilerimize yıllardır bu alanda en doğru malzeme ve planlama ile hizmet vermektedir. Sizler de alanında uzman ve tecrübeli olan ekibimizden son derece kaliteli ve bütçenize uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

  Firmamız 1.sınıf kaliteye sahip olan rebonded süngerpan malzemesini de ses yalıtımında sıklıkla kullanmaktadır. Süngerpan tek başına bile izolasyon sağlar fakat bazı mekanlarda gürültü oranı fazla olduğu için rebonded süngere ek olarak bariyerli süngerpan kullanımı da gerekebilir. Özellikle eğlence mekanlarında bariyerli süngerpan kullanmak en doğrusu olacaktır. Sizler de dilediğiniz her mekan için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Bu alanda en etkili çözüme ulaşmak istiyorsanız kesinlikle alanında uzman olan Aksa akustik firmamızı tercih edebilirsiniz ve böylece oldukça hızlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz tarafından en iyi şekilde yönlendirme alarak maksimum düzeyde ses yalıtımı sağlayabilrisiniz.
 • kaliteli ses yalıtımı

  Herhangi bir mekanda istenilmeyen sesleri ve gürültüyü ortadan kaldırmak için ses yalıtımı sağlanması gerekmektedir. Akustik panel sayesinde gürültüyü engelleyerek ses kalitesini en üst seviyeye çıkarmak son derece mümkündür. Bunu sağlayabilmek için akustik panellerin tavana ya da duvara oldukça dikkatli bir şekilde plan dahilinde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kesinlikle profesyonel bir firmadan kaliteli bir hizmet almak gerekir. Sizler de kaliteli ve ses yalıtımı konusunda başarılı malzemeler kullanan bir firmadan hizmet almak istiyorsanız Aksa Akustik sizler için en doğru tercih olacaktır.

  Birbirinden farklı çeşitlerde akustik panel bulunmaktadır. Sizler de kullanacağınız alana en uygun olan [https://www.teknoakustik.com.tr/akustik-kumas-kapli-cam-yunu-paneller d akustik panel] seçimini bu alanda uzman olan ekibimizle birlikte yapabilirsiniz. Kumaş kaplı akustik duvar paneli, yüzer tavan paneli gibi birbirinden farklı akustik panelden sizin için en uygun olanını bulabilirsiniz. Böylece sizler de hem ses yalıtımını sağlamış olursunuz hem de bulunduğunuz mekana estetik bir hava katma şansını kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

  Ses, hemen her ortamda insanların yaşadığı bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar iş yerlerinde, evlerde, stüdyolarda gürültüden kurtulabilmek için [https://www.teknoakustik.com.tr/ses-yalitimi d ses yalıtımı] hizmetine başvurmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde pek çok farklı ses yalıtımı çözümleri sunulmaktadır. Sizler de Aksa Akustik sayesinde dilediğiniz her ortamda maksimum düzeyde ses yalıtımını sağlama fırsatını elde edebilirsiniz. Ses yalıtımını sağlamak için yanmaz ve kaliteli ürünler kullanan firmamız sayesinde sizler de gürültüyü en aza indirme şansına sahip olabilirsiniz.

  Ses yalıtımı konusunda güvenilir ve gerçekten yüksek verimde bir hizmet almak istiyorsanız sizin için en doğru tercih kesinlikle Aksa Akustik firması olacaktır. Sizler de dilediğiniz mekan için uzun ömürlü ses yalıtımı hizmeti alma şansına sahip olabilirsiniz. Firmamız sizlere alanında uzman ve tecrübeli ekibi ile son derece profesyonel, dayanıklı ve kaliteli bir ses yalıtımı hizmetini bütçenize uygun fiyatlar karşılığında sunmaktadır. Böylece sizler de tam istediğiniz gibi bir ses yalıtımını uygun fiyatlar ile son derece kaliteli bir şekilde alma şansını hemen şimdi elde edebilirsiniz.
 • ses yalıtımı yaptırmak

  Ses yalıtımı son zamanlarda evlerde, apartmanlarda, stüdyolarda oldukça fazla tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses geçirmezlik sağlayan çeşitli izolasyon malzemeleri bulunmaktadır. Bu özel ses izolasyon malzemeleri kullanılarak oldukça iyi bir ses netliği sağlanabilir. Eğer sizler de ses dalgalarının yankılanmasını azalmasını sağlamak istiyorsanız ses geçirmezlik sağlayan bu [https://www.novaakustik.com/ses-yalitim-sungeri/ d ses yalıtım süngeri ] en çok tercih edilen malzemelerden biri olacaktır.

  Ses yalıtım süngeri özelliği itibariyle tüm sesi tam olarak kesmeyi ve durdurmayı sağlamaz. Fakat yine de ses yalıtım süngeri sayesinde yankılanma ve diğer gürültü kalıntıları en aza indirilebilir. Ses yalıtım süngeri sayesinde oldukça etkili ve aynı zamanda da bütçenize uygun bir şekilde ses yalıtımı sağlamanız mümkün olacaktır. Süngerpan olarak da bilinen bu ses yalıtımı malzemesi pek çok farklı çeşitte karşımıza çıkmaktadır.

  Bariyerli süngerpan, bariyerli akustik süngerpan, Bondex sünger gibi farklı çeşitte ses yalıtım süngerlerinden kendiniz için en uygun olanını tercih edebilir ve böylece oldukça etkin bir ses yalıtımı sağlama fırsatını tercih edebilirsiniz. Ses yalıtımını en etkin şekilde sağlamak için kaliteli [https://www.novaakustik.com/ses-yalitim-malzemeleri/ d ses yalıtım malzemeleri] kullanmak oldukça önemlidir. Gerek duvar, zemin gerekse tavan için birtakım ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Ses izolasyonunda en çok kullanılan malzemelerden bazıları da akustik sünger, yanmaz akustik sünger, melamin sünger, akustik panel, kauçuk ve mantar bazlı zemin levhaları, ses yalıtım süngerleri, ses kesici bariyer olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Sizler de ses yalıtımını sağlamak istediğiniz ortamlara hem görüntü açısından estetik bir dokunuş katmak hem de gürültüyü azaltmak için Aksa Akustik firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız sizlere kaliteli ses yalıtım malzemeleri ile son derece profesyonel bir şekilde ses yalıtım hizmeti sunmaktadır. Sizler de bu alanda uzman ve profesyonel olan ekibimiz sayesinde tam istediğiniz gibi bir hizmet alma şansını elde edebilirsiniz. Firmamız sizlere bütçenize uygun fiyatlarla ve tamamen ince işçilikle yapılan bir ses yalıtımı hizmeti sunmaktadır. Ses yalıtımı sayesinde sizler de rahatsız olduğunuz gürültüyü minimuma indirme şansını hemen elde edebilirsiniz.
 • en iyi ses yalıtım firması

  Ses yalıtımı denince akla ilk gelen malzemelerden birisi de yanmaz akustik sünger olarak karşımıza çıkmaktadır. Yanmaz akustik süngerler yapı özellikleri sayesinde sahip olduğu açık gözenekleri ile maksimum ses yutumu sağlamaktadır. Bu malzemeler çok yüksek seviyeli olan seslerin yalıtımında tek başına bir işe yaramaz. Fakat bu ürün birden fazla yalıtım ürünü ile kombinlenerek oldukça üst seviyede bir ses yalıtımı sağlamaktadır.

  Yanmaz akustik süngerler ses yalıtımı uygulamasında direk duvara yapıştırılarak uygulanırsa böylece düşük seviyeli seslerim yutumu sağlanır ve aynı zamanda yankı yalıtımı ve ortamın ses kalitesini arttırma gibi avantajlar sunar. Yanmaz akustik süngerlerin iki çeşidi bulunmaktadır. Bir tanesi poliüretan madde kullanılarak üretilir ve farklı kimyasallar sayesinde yanmazlık özelliğine sahip olur. Bu süngerler siyah renkte ve çeşitli desenlerde olabilir. Bir diğeri ise melamin maddeden üretilir ve yanmaz bir malzemedir. Bu süngerler de gri ya da beyaz renklerde karşımıza çıkmaktadır. Bu süngerlerin kalınlıkları ve yoğunlukları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.

  Doğru bir [https://www.novaakustik.com/ses-yalitimi/ d ses yalıtımı] uygulaması için mutlaka alnında uzman ve profesyonel bir firma tercih edilmelidir. Ses yalıtımı uygulaması sayesinde sesin iletilmesi engellenir ve ortamdaki sesi absorbe edebilecek seviyede özel izolasyon malzemeleri kullanılır. Sizler de dilerseniz iş yerinizde dilerseniz evlerinizde ses yalıtımı uygulaması yaptırarak gürültüyü engelleme şansını elde edebilirsiniz. Süngerpan en çok tercih edilen ses yalıtımı ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürün sayesinde ses en iyi şekilde emilir ve havadan gelen sesler en iyi şekilde absorbe edilerek ses yalıtımı sağlanır. Ses yalıtımı fiyatı mekanın büyüklüğüne göre, kullanılan malzemelerin kalitesi, işçilik ya da ekstra yapılması gereken işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

  Sizler de Aksa Akustik firmamızı tercih ederek tam istediğiniz gibi bir ses yalıtımı hizmeti alma şansını elde edebilirsiniz. Firmamız sizlere son derece profesyonel ve aynı zamanda da uygun fiyatlı bir ses yalıtımı hizmeti sunmaktadır. Sizler de kaliteli malzemeler kullanılarak ve profesyonel bir işçilik ile yapılan ses yalıtımı hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz.
 • akustik süngerlerin avantajları

  Akustik sünger yankı yalıtımını sağlayan, mekânlarda ya da alanlar içerisinde oluşan çınlamaları önleyen, akustik sesin kalitesini artıran, seslerin düzene girmesine yardım eden, açık hücreli ses emici özelliğe sahip olan araçtır.

  Akustik Süngerlerin Genel Özellikleri

  Çeşitli niteliği bünyesinde barındıran akustik sünger yanmaz özelliği sayesinde yüksek popülerliğe sahiptir. Yanmaz özelliğe sahip olan akustik süngerlerin hammaddelerinde poliüretan maddesi ya da melamin maddesi bulunur. Bu maddeler ses yalıtımının sağlanması açısından oldukça önem arz eden maddelerdir. Akustik süngerler, uygulanması düşünülen mekânların ya da alanların duvarlarına ve tavan kısımlarına monte edilir. Akustik süngerlerin çeşitli şekil ve modeli mevcuttur. Bu çeşitler arasında piramit, yumurta, labirent gibi akustik süngerler bulunur.

  Akustik süngerler En Sık Kullanıldığı Alanlar

  Akustik süngerler ısıtma ve havalandırma tesisatları, demir yolları, stüdyolar, havacılık, genel üretim endüstrisi, okul, konferans salonu, sinema, müzik odası, kültür merkezleri, tiyatro salonları, Ofis düzenlemeleri, hastane odası, çağrı merkezleri, reji, MR odası, klima kabini, jeneratör kabini ve benzeri çeşitli alanlarda kullanılma imkânı bulur. Bu alanlarda kullanılmasının en önemli sebebi mekânın akustiğinin iyi bir şekilde sağlanabilmesidir.

  Mekânın akustiği, sesin mekan içerisindeki oluşumunu, yayılımını, duyuluşunu ve dağılımını ifade eder. Akustiğin düzgün bir şekilde sağlanabilmesi özellikle bahsedilen mekânlar için büyük ölçüde önem taşır. Bu alanlar içerisinde rahatsız edici nitelikteki seslerin ve gürültülerin ortadan kaldırılmasının sağlanabilmesi için akustik süngerlerin varlığına ihtiyaç duyulur.

  Bununla birlikte akustik süngerler sadece ses yalıtımı amacı ile değil, mekânların görselliğinin iyi bir seviyeye çıkarılması amacı ile de sıklıkla tercih edilir. Akustik süngerlerin temel amacı, yaşam gölgelerinin ve iş yerlerinin gürültüden uzak bir konuma gelmesini sağlamaktadır.

  Akustik Süngerlerin Sağladığı Avantajlar

  Akustik süngerlerin çok sayıda özelliği ve fonksiyonu bulunur. En önemli özelliklerinden bir tanesi, süngerlerin yanmaz maddelerden oluşmasıdır. Süngerlerin alev ile herhangi bir teması halinde damlacık oluşumu görülmez ve yanma oluşmaz. Ayrıca akustik süngerler küf oluşumuna karşı direnç gösterir ve nem oluşumunu engeller. Esnek ve kolay şekil alabilen bir yapıya sahip olması nedeni ile bu süngerlerin kullanımı ve uygulanması oldukça kolay ve rahattır. Çeşitli formlarda ve kalınlıklarda üretilme imkânı mevcuttur.