engelleme seçeneklerireklam kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


reklam kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


reklam kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


memur (37)
60· 4· 2· 0· 7 gün önce
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • havuz kimyasalları

  set olarak da satılan ve set halinde alındığında daha ekonomik olan havuz malzemeleridir. [https://www.e-havuzmarket.com/kategori/havuz-kimyasallari-seti d havuz kimyasalları] suyu arıtmak, yosunlaşmayı engellemek ve suyun ph dengesini korumak için olmazsa olmaz malzemelerdir.
 • havuz malzemeleri

  evinizin bahçesinde bir havuza sahipseniz mutlaka edinmeniz gereken malzemelerdir. [https://www.e-havuzmarket.com d havuz malzemeleri] yüksek maliyetli olanların yanında uygun fiyatlı olarak da bulunabilir. fiyat performans olarak kıyaslandığında havuzmarket olarak bilinen web sitesinde satılan havuz malzemeleri diğerlerine göre açık ara öndedir.
 • havuz kimyasalları

  havuzların temizliği için kullanılan kimyasallara verilen ad.

  tonlarca su kapasitesine sahip havuzların suyu tamamen değiştirilemeyeceği için temizlik kimyasal yöntemlerle yapılmakta ve [https://bodrumhavuz.com d havuz kimyasalları] sayesinde insan sağlığını tehdit eden faktörler ortadan kaldırılmaktadır.
 • bodrum havuz

  Havuz yapımı ve bakımında kullanılan tüm ihtiyaçlar için tercih edilebilecek firma.

  2 şubesiyle Bodrum merkezli olarak hizmet veren [https://bodrumhavuz.com d bodrum havuz] bodrum ilçesinde ilk tercih edilen firmadır.
 • internette en çok satılan ürünler

  internetten satış yapmak isteyenlere fikir vermesi muhtemel; yazılım, kitap, çiçek, giyim, ayakkabı ve ev dekorasyonu gibi öğelerin başını çektiği ürünlerdir. amazon türkiye ve trendyol gibi e-ticaret sitelerine bakıldığında en çok satışı yapılan ürünlerin değiştiğini görmek de mümkündür.

  örneğin, trendyol’da kadın ve erkek giyim öğelerinin en çok satan ürünler arasında yer aldığı görülebilir. diğer yandan, amazon türkiye’de ise yüz maskeleri, ojeler ve saç bakım ürünleri gibi öğelerin en çok satanlar arasında yer aldığı gözükmektedir.
  daha fazla fikir almak isteyenler, internette en çok satılan ürünler sayfasına göz atmayı düşünebilir.

  [https://konupara.com/para-kazanma/internette-en-cok-satilan-urunler-2585/ d ilgili ürünler listesi şurada]
 • altın hesabı açmak

  altına yatırım yapmak isteyen tasarruf sahiplerinin avantajlarından dolayı mutlaka düşünmesi ve yapması gereken eylemdir.

  günümüzde birçok bankanın altın hesabı ürünleri olsa da, hesap açmadan önce yine de ürünler arası bir karşılaştırma yapmak gerekir. çünkü bir altın hesabı temelde benzer özelliklere sahip olsa bile bankalara göre farklı avantajlar sağlayabilir.

  örneğin, gram cinsinden alım yapıp altınları banka hesabında tutmanın yanı sıra bazı bankalar ilgili bu tutara karşılık belirli oranlarda faiz getirisi de vermektedir.

  vadeli altın hesabı olarak bilinen bu ürünlerde faiz oranı düşüktür ama yine de uzun vadeli planlara sahip kişiler için ek bir fayda sağladığı gerçektir. faiz hassasiyeti olan tasarruf sahipleri ise vadesiz altın hesabı olarak bildiğimiz standart hesaplardan birini açmayı tercih edebilir.

  ek bir kaynak için [https://konupara.com/bankalar/mevduatlar/altin-hesabi-nedir-nasil-acilir-8404/ d altın hesabı nasıl açılır] kılavuzuna bakılabilir.

  son olarak, altın hesaplarının genelde uzun vadeli planlar için uygun olduğunu da belirtmek gerekir. kısa vadede al sat yapılmak düşünülüyorsa, bankalar arası altın hesabı karşılaştırması yaparken alış satış makas aralıklarının da mutlaka dikkate alınması önemlidir.
 • borsaya başlayacaklara öneriler

  her şeyden evvel, yatırım tavsiyesi olmayıp temel düzeyde bilgilendirme amacı ile verilmesi ve yatırımcı adaylarının da bu gözle bakması gereken önerilerdir.

  etrafta çok sayıda benzer öneriler var. örneğin, [https://konupara.com/yatirim/borsa/borsa-nasil-oynanir-4706/ d borsa nasıl oynanır] gibi pek çok sayıda başlangıç makalesini internette bulmak mümkün. bu sebeple, böyle başlıklarda da borsa hakkında daha kapsamlı spesifik görüş, yorum ve örneklere yer vermek gerekir. mesela, piyasa zamanlaması gibi…

  piyasa zamanlaması gerek borsaya yeni başlayan gerekse de mevcut yatırımcılar için en önemli hususların başında gelir. zira doğru zamanlama, kârlılık sağlayabileceği gibi olası zararlardan da korur.

  şirket kârları, merkez bankası açıklamaları, enflasyon verileri gibi pek çok gelişme borsalar da dahil olmak üzere tüm piyasada fiyatların hareketlenmesine yol açar. bu, piyasalar hakkında bilinen en önemli gerçeklerin başında gelir.

  geleneksel düşüncelere sahip olan ekonomistler bu gelişmeleri belli bir zamana yayılan rastgele olaylar dizisi şeklinde modeller. bu olaylar birbirlerinden farklı büyüklük ve öneme sahip olsalar da, hiçbiri bir diğerine baskın değildir. dağılımların ise çan eğrisine uyduğu baz alınır.

  peki ama bu ne anlama gelir?
  örneğin, world trade center’a yapılan saldırı, herhangi bir yatırımcının da tahmin edip öngörebileceği gibi, dünya ve dolayısıyla finans piyasalarının stabilitesini bozabilecek bir hadiseydi. bu hadise, new york menkul kıymetler borsası’nın (nyse) günlerce kapalı kalmasına sebep oldu. nyse açıldıktan sonra yüzde 7,5 düşüş yaşadı.

  world trade center ve nyse vakası büyük bir hadiseydi, yani küçük hadiselerin bir toplamı değildi. söz gelimi, böylesine büyük haber ve gelişmeler, büyük piyasa hareketlerine sebep olur ve bunlar kısa zaman dilimlerinde yoğunlaşır.

  bir başka örnek için dövizleri ele alalım. mesela, abd doları 1986 yılından 2003 yılına kadar japon yeni karşısında inişli çıkışlı ve uzun vadeli düşüşler yaşadı. lakin burada çok ilginç bir mevzu vardı. zira bu düşüşlerin yaklaşık olarak yarısı 5000 işlem gününün yalnızca onunda yaşandı.

  daha anlaşılır bir deyişle, abd dolarının yatırımcılara uğrattığı zararın yüzde 46’sı toplam işlem günün yüzde 0,21’inde gerçekleşti. dar aralık örneklerini gerek borsa gerekse de döviz piyasaları üzerinden gösterdik. ancak tabii, bu tür istatistikleri hemen her piyasada farklı şekillerde de görmek mümkün.
  öyleyse şimdi esas meseleye gelelim. peki yatırımcıların ne yapması gerekir?

  yatırım danışmanları yatırımcılara çoğu zaman hisse alıp tutmalarını tavsiye eder. yatırımcıların hisse senetlerinin yıllık ortalama artışlarına odaklanmaları gerektiğini ve hisseleri elden çıkarırken zirveyi beklemelerini söyler. lakin bir noktada önemli olan özel durumlardır, yani ortalama değildir.

  borsa piyasalarına genel olarak bakıldığında, en başarılı yatırımcıların zamanlamayı doğru yaptırdıkları ve kestirdikleri görülür. sözün özü, gerek yeni borsa yatırımcıları gerekse de mevcut yatırımcıların piyasa zamanlamasına dikkat etmeleri ve bu hususta daha fazla araştırma yapmaları belki de verilebilecek en iyi önerilerin başında gelir.
 • fevziye fuad

  Mısır’ın ilk kralı olan Fuad’ın kızı, Mısır’ın son kralı olan Faruk’un kız kardeşi ve İran’ın son şahı Rıza Pehlevi’nin ilk eşi olan Prenses Fevziye iktidarın ardında gelen bir darbenin sebep olduğu çöküşü yaşardı. Yıllardan beri kendisine hiçbir şekilde dış dünya gösterilmeyen Prenses Fevziye en son yalnızca ölümü ile basın haberlerinde yer aldı.

  Kral Fuad’ın 1936’da ölmesinden sonra tahta ağabeyi olan Faruk geçti, Kralın 4 kızı arasındaki en büyüğü olan Prenses Fevziye evlilik çağına gelmiş ve uygun damat arayışına başlamıştı. Sonunda prensese uygun olan İran Şahı Rıza Pehlevi’nin oğlu Muhammed Rıza Pehlevi ortaya çıkmıştı.

  Evlilik Mısır le İran’ı müttefik yapacak Kahire ve Tahran tahtları arasında kurulabilecek akrabalık anlamına geliyordu. 18 yaşında olan Prenses Fevziye ile 20 yaşındaki Muhammed Pehlevi 16 Mart 1939 yılında yapılan düğün ile dünya evine girdiler.

  Özel Kahire Yılları ve Ölümü

  Dünya basını ona Asya Venüs’ü adını veriyordu. Dönemin ünlü dergileri arasındaki LIFE içerisinde sayfalar dolusu fotoğrafı yayınlanıyordu. Fevziye 1946 yılında kızı Prenses Şehnaz ile Tahran’dan birkaç aylığına Kahire’ye gelmek istemişti. Şah hiç karşı çıkmamış ve onu istediği yere göndermişti.

  1946 senesinde kalmak için Kahire’ye gitmiş ve Şah kızları Şahnaz’ı annesinin yanına göndermemiştir. Prenses Fevziye tek başına geldiği Kahire’de 17 Kasım 1948 tarihinden sonra kızını uzun yıllar göremedi.

  1952 senesinde Cemal Abdulnasır’ın yaptığı darbe ile Fevziye’nin ağabeyi olan Kral Faruk tahttan indirilmişti. Mısır’da bir müddet sonra Cumhuriyet ilan edilmiş ve tarih değişmişti. [https://www.kampustenevar.com/kategori-kultur-ve-sanat/91-yillik-firtinali-bir-hayatin-sessiz-bitisi--fevziye-fuad d Fevziye Fuad] arasındaki ilişki olaylarıyla gündeme gelirken ayrılık da gündeme gelmişti. Binbir gece masallarını andıran bir düğün ile dünya evine giren ikili farklı yollarda yaşamına devam ettiler.

  Mısır Prensesi ve İran’ın imparatoriçesi Fevziye, aynı zamanda dünya güzeliydi. 92 yaşında sessiz bir şekilde hayata veda etti. Bir buçuk asır boyunca Mısır’ı idare eden Kavalalı Mehmed Ali Paşa Hanedanı’nın hayattaki en yaşlı mensuplarından olan Fevziye sessiz bir şekilde defnedildi.
 • spor durağı

  içinde sporla ilgili hemen her konuda yazılı içerik bulunan kaliteli bir web sitesi. uzun zamandır bu kadar kullanıcı dostu bir web sitesi görmemiş olabilirsiniz. 2022'de kurulan [https://sporduragi.com d spor durağı] önümüzdeki aylarda birçok yerde karşınıza çıkacaktır. futboldan basketbola, tenisten golfe geniş yelpazede içerik üreten spor durağını ziyaret etmek isterseniz:

  [https://sporduragi.com d sporduragi.com]
 • havuz kloru

  Havuz suyu dezenfeksiyonunda kullanılan kimyasalın adı. Genelde 100 m3 havuz suyuna 200 gr kullanılması yeterli olmaktadır. Yine de markasına göre değişebilir, aldığınız yere sormanızda fayda var.

  [https://www.e-havuzmarket.com/kategori/56-havuz-kloru d havuz kloru toz klor] alacaksanız bu ürün internette e-havuzmarket'ten gönül rahatlığıyla alınabilir.